Skandaliczna manipulacja „Gazety Wyborczej” i „Faktów” TVN. W materiałach obu mediów poinformowano o interwencji policji przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej w Warszawie w związku z jeżdżącymi na hulajnogach nastolatkami. Według GW i TVN funkcjonariusze mieli „ścigać” nastolatków jeżdżących „wokół” pomnika. Jak było naprawdę? Policja zamieściła nagranie.

Okazuje się, że chłopcy nie jeździli przy, czy wokół pomnika, ale skakali po nim na hulajnogach. Na dowód manipulacji obu mediów policja zamieściła na swoim twitterze nagranie, na którym widzimy karygodne zachowanie nastolatków.

Zdarzenie opisywała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „Policja zatrzymała nastolatków, bo jeździli na hulajnogach pod pomnikiem smoleńskim”. Wskazano tam, że powodem zatrzymania 14 i 15-latka było wyłącznie jeżdżenie hulajnogami obok pomnika. „GW” poprosiła w tej sprawie o komentarz policji. Dziennikarzy poinformowano, że powodem zatrzymania chłopców było „uderzanie kołami od hulajnogi o pomnik smoleński”. Tę informację podano jednak… dopiero na końcu tekstu.

Również i TVN w „Faktach” relacjonuje, że przyczyną interwencji była „zabawa” hulajnogami „obok monumentu” i „uderzanie w niego oponami”. W materiale pojawia się też wypowiedź „pani Kajetany”, która mówi:

My pamiętamy czasy totalitaryzmu komunistycznego, więc nas to jakoś nie dziwi. Pojawiają się wspomnienia z dzieciństwa”.

Zachęcamy zatem do zapoznania się z materiałami policji:

dam/TVP Info,Fronda.pl