'Silna grupa egzorcystów już w akcji!' Żenujący fotomontaż na antypisowskim profilu!!! - zdjęcie
03.07.19, 21:32Zdj. printscreen Facebook/Racjonalna Polska

'Silna grupa egzorcystów już w akcji!' Żenujący fotomontaż na antypisowskim profilu!!!

15

Jedn z antypisowskich profili na Facebooku, bliźniaczo podobny do takich stron jak "Sokzburaka" czy "Nie lubię PiS-u" nosi dumną nazwę "Racjonalna Polska". Czy jednak na pewno "racjonalna", skoro "fani" nabierają się na co bardziej idiotyczne fotomontaże?

Tak było i w tym przypadku. "Racjonalna Polska" zaserwowała obserwującym ją użytkownikom Facebooka przerobioną fotografię reprezentacji Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim. Europosłowie trzymają w dłoniach drewniane krzyże. Zdjęcie podpisane jest "Silna grupa egzorcystów już w akcji", a administrator profilu dodał od siebie: "No to się zaczęło..."

Zdjęcie jest fotomontażem. Mimo to wielu "fanów" strony uważa fotografię za prawdziwą, w niewybredny sposób atakując znajdujących się na zdjęciu nowych europosłów PiS. Przeróbka, dzięki licznym udostępnieniom, dotarła do dużej liczby użytkowników, z których duża część bierze ją na serio. 

Sytuacja oburzyła m.in. byłego sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, debiutującego w Parlamencie Europejskim Patryka Jakiego. 

"Ta grupa regularnie atakowała mnie ordynarnymi fejkami w kampaniach wyborczych. To wstyd dla Facebooka, że dalej nie usuwa tej grupy, mimo że regularnie łamie ona wszystkie regulaminy i zasady społeczności"- stwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską. 

Cóż, ani w krzyżu, ani w egzorcyzmach, ani w publicznym wyznawaniu swojej wiary (wbrew temu, co sugerują politycy i zwolennicy opozycji totalnej, nie jest to sprawa "prywatna", a prawo do swobodnego wyznawania wiary i uczestnictwa w praktykach religijnych gwarantuje nam tak rzekomo broniona przez nich Konstytucja RP), nie ma dla nas nic śmiesznego. Z całą pewnością jednak na profilu "Racjonalna Polska" najzabawniejszym ze wszystkich żartów jest... nazwa. Zachowania twórców i fanów strony z racjonalizmem nie mają bowiem zbyt dużo wspólnego...

 

yenn/Facebook, wp.pl, Fronda.pl

Komentarze (15):

Jtom2019.07.5 12:08
Chyba ktoś zapomniał wspomnieć, że w opisie tego zdjęcia, dosłownie w pierwszych słowach, jest powiedziane, że to montaż. Fronda jak zwykle mówi tylko to co akurat na rękę, gratuluję....
Max Fiend2019.07.4 16:26
Odwrócony znicz w rękach Komorowskiego nie przeszkadzał żenującej Frondzie w publikacji fotomontażu i krotochwilnego komentarza :-D
Mirosław2019.07.4 10:56
Niiezależnie czy jest to fotomontaż czy nie (w mojej ocenie zdjęcie to jest fotomontażem), to ma swoją wymowę. Grupa pisowska to ci co mają ewangelizować Europę tylko sami z ewangelią nie mają wiele wspólnego. A to jakie sukcesy odnieśli już na samym decydującym starcie to wiemy.
wTrójcyJedyny2019.07.4 10:14
RAZ KRZYŻEM RAZ KOTEM PISOWSKĄ HOŁOTĘ!!!
Alojzy Cedzidlo2019.07.4 13:10
Boisz się powiedzieć czym byś ukarał czlowieka om innym wyznaniu ? . Takiego ,,uciekiniera " co by Ci żonę lub córkę ( adoptowaną ) zgwałcił , Nooo , dobra dobra ...żartowałem , a Ty już masz pełno w gaciach.
qwerty2019.07.4 8:12
Może i fotomontaż, ale oddaje prawde o tych ludziach.
Tomasz2019.07.4 9:22
Czyli kłamstwo jest dla ciebie do przyjęcia.Idź i nie produkuj się więcej.
Alojzy Cedzidlo2019.07.4 13:03
A jaka to ta ,,PRAWDA " , jaka , panie uczony ,,qwerty "? . Taka ,,NIE BO NIE " ? Bo moim zdaniem to tej,, prawdy" oni sie nie wstydzą . Podobnie jak manifa ,,tęczowych " . Oni tez się nie wstydzą gloryfikacji waginy i prącia . Tyle ,że to nie fotomontaż . To forma uznawania wielofunkcyjności Odbytu.
michu2019.07.4 8:11
A pododbno facebook walczy z hejterami ;)
Naczelny2019.07.3 23:38
Fronda, która produkuje nagminniue kłamliwe tytuły, sama wstawiała fotomontaże teraz wypłakuje się bo Srerbna każe ;D Hipokryzja do kwadratu.
Hi\054 hi ...2019.07.3 23:13
Z racjonalizmem tamten fanpejdż ma tyle wspólnego co PiS z prawem i sprawiedliwością. Dostali ode mnie unlike już jakiś czas temu, za publikowanie islamofobicznych "żartów" na poziomie opraw stadionowych.
PolskaKaruzelaObokMuruGetta2019.07.3 22:45
Nie będzie na Frondzie o porażce Krasnodębskiego w głosowaniu?
Alojzy Cedzidlo2019.07.3 22:35
A co tu komentować ? Nad chorymi na tzw,, racjonalność urojoną " znęcać się nie wypada . Ze względu na czuwanie nad prawami obywatelsko - różnymi naszego RPO ,,tolerancja musi być zachowana , Chory może cię zabić , a ty musisz mu dziękować , że tylko . Bo on ma takie prawa . Tak i tu . Ktoś może kpić z przekonań innego . ale na ,,leczenie " ten kpiący musi się zgodzić . Głupie , co? Ale prawdziwe.
Michał Pasierb 2019.07.3 22:30
Fani strony "Racjonalna Polska" nie grzeszą inteligencją, jeśli powyższe zdjęcie uznali za autentyk. Wobec tego proponuję małą korektę i zmianę tytułu strony na " Irracjonalna Polska ".
Cogito ergo sum2019.07.3 22:26
Europosłowie Platformy i Wiosny powinni pozować z kondomami naciągniętymi na głowy. Byłoby twarzowo i zgodnie z ideologią.