Separatyści wywożą sprzęt, nie wiadomo dokąd - zdjęcie
21.04.15, 18:16prorosyjscy separatyści (fot.YouTube)

Separatyści wywożą sprzęt, nie wiadomo dokąd

1

Sprzęt wojskowy powinien być wycofany z linii frontu a obserwatorzy poinformowani, gdzie on stacjonuje i jakie są jego seryjne numery. Podczas jednej z powtórnych kontroli, eksperci OBWE poinformowali, że separatyści wywieźli z części składów ciężki sprzęt wojskowy, m.in. wyrzutnie Grad i artylerię. Jak twierdzą bojówkarze, są one przygotowywane na paradę z okazji dnia zwycięstwa 9 maja.

„W pierwszej połowie nocy separatyści 17 razy naruszyli obowiązujące od połowy lutego zawieszenie broni, w tym 5 razy strzelali z moździerzy kalibru 120 milimetrów, które nie powinny być wykorzystywane zgodnie z porozumieniami mińskimi. Separatyści atakowali też z czołgów i bojowych wozów piechoty miejscowość Szyrokine pod Mariupolem. Broniący jej pułk Azow poinformował, że co najmniej dwóch bojówkarzy zginęło” - podaje IAR.

 Z nieoficjalnych informacji wynika, że wczoraj w wyniku ostrzału z moździerzy miejscowości Piaski pod Donieckiem zginęło dwóch ukraińskich wojskowych. Inny żołnierz został ciężko ranny i trafił do szpitala.

Sab/Onet.pl, IAR 

Komentarze (1):

anonim2015.04.21 21:49
Ja dzięki satelicie zobaczyłem i zidentyfikowałem grób mojego dziadka w Pradze czeskiej; zginą w I wojnie światowej. A teraz ci nie wiedzą, gdzie cały wypasiony sprzęt wojenny się ulatnia wraz z jego obslugą? Dziwne!