Separatyści toczą "wewnętrzną" wojnę z Kozakami - zdjęcie
29.11.14, 06:45Separatyści Moskwy mordują ukraińskich Kozaków (fot. YouTube)

Separatyści toczą "wewnętrzną" wojnę z Kozakami

2

. Rosjanie udający separatystów zaatakowali Kozaków, którzy proklamowali własną republikę. W „stolicy” tejże samozwańczej republiki, Antracycie, trwa strzelanina. Po mieście krążą karetki pogotowania. Separatyści z Ługańska nie chcą dopuścić, by powstało kozackie „państwo”.

Separatyści wymordowali kozacką komendaturę miasta, w tym jej szefa Wiaczesława Poniżanina i jego ochronę. Do niewoli wzięto z kolei przywódcę wszystkich ukraińskich Kozaków, Nikołaja Kozicyna.

Kozacy nie chcą się jednak poddać Rosjanom i starają się stawiać opór. Mieszkańcom miasta zakazano wychodzić na ulice i polecono schować się w schronach.

Konflikt jest najprawdopodobniej spowodowany niechęcią Kozaków do podporządkowania się samozwańczej Ługańskiej Republice Ludowej. Mogło też chodzić o podział wsparcia przekazywanego separatystom przez Rosję.

bjad/kresy24.pl

Komentarze (2):

anonim2014.11.29 8:21
Przecież to było do przewidzenia. Mieszkańcy tych terenów nie pogonili w odpowiednim czasie terrorystów - jak zrobiono to w Charkowie - to teraz będą ponosić tegoż konsekwencje.
anonim2014.11.29 10:33
Separatyści uwierzyli, że będą mieć niepodległy kraj? Rosja miała im tylko pomóc. Teraz ich potraktują jak nas po 1945 r. "Wyzwoliciele".