Tarcia w Zjednoczonej Prawicy wciąż przybierają na sile. Ostatnio z klubu PiS odszedł poseł Porozumienia, prof. Wojciech Maksymowicz. Teraz portal „Onet” donosi, że z klubu może odejść kolejnych 10 parlamentarzystów.

Zjednoczoną Prawicą targają kolejne spory. Media donoszą, że gorąco jest na linii Jarosław Kaczyński – Jarosław Gowin. Rezultatem tych nieporozumień, według informacji „Onetu”, ma być odejście z klubu PiS kolejnych kilku posłów.

Z parlamentarzystami rozważającymi wyjście z klubu ma rozmawiać były poseł PiS Lech Kołakowski, który zapowiada, że już w maju założy nowe koło poselskie, do którego zaprosi polityków z koalicji rządzącej i opozycji. Kołakowski odszedł z PiS na fali kontrowersji, jakie wzbudził projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, tzw. „piątka dla zwierząt”. Dziś polityk planuje założenie własnego koła, ale mówi też o bliskiej współpracy z Porozumieniem Jarosława Gowina.

Lech Kołakowski weźmie dziś udział w konwencji Porozumienia.

- „Premier Gowin jest mi bardzo bliski. Szanuję zarówno jego, jak i Porozumienie. Jesteśmy w szczególnej sytuacji, będziemy odmrażać gospodarkę. Musimy utrzymać miejsca pracy i bardzo liczę na Jarosława Gowina”

- mówi polityk w rozmowie z Interią.

Na konwencji pojawi się też prof. Wojciech Maksymowicz, który w ub. tygodniu opuścił klub Prawa i Sprawiedliwości. Stało się to po ujawnieniu informacji na temat działań Ministerstwa Zdrowia, które bada informacje, wedle których lekarz dopuszczał się nieetycznych eksperymentów na płodach.

kak/Onet, Interia, DoRzeczy.pl