Senator KO przeprasza Patryka Jakiego - zdjęcie
01.12.21, 17:36Fot. screenshot - YouTube (Patryk Jaki, Super Express)

Senator KO przeprasza Patryka Jakiego

10

Po przegranym procesie senator Koalicji Obywatelskiej Marek Borowski opublikował w mediach społecznościowych przeprosiny wobec Patryka Jakiego. Wcześniej parlamentarzysta opublikował na Twitterze fałszywe informacje na temat polityka Solidarnej Polski.

Proces dotyczył fałszywego tweeta rzekomo zamieszczonego przez Patryka Jakiego, którego senator Borowski podał dalej w czasie kampanii samorządowej w 2018 roku. Patryk Jaki miał w 2011 roku napisać: „Byłem na meczu Odry Opole. Cały stadion krzyczał: Legia to stara k….!!!’. Kandydujący wówczas na prezydenta Warszawy polityk zaprzeczył, że kiedykolwiek napisał takie słowa.

Europoseł pozwał Marka Borowskiego. Po uprawomocnieniu się wyroku senator KO przeprosił Jakiego.

- „Ja, Marek Borowski oświadczam, że w 2018 r. podczas kampanii samorządowej nieświadomie podałem dalej wpis, który zawierał nieprawdziwe informacje dotyczące Pana Patryka Jakiego. Po powzięciu informacji o nieprawdziwości tego wpisu niezwłocznie usunąłem go z własnego profilu – niemniej za zaistniałą sytuację Pana Patryka Jakiego przepraszam”

- napisał dziś na Twitterze.

Do przeprosin tych odniósł się Patryk Jaki.

- „Kampania Warszawska: - wczoraj prawomocny wyrok ws. kłamstw GW o rejestrze, który miałem robić, aby „chronić pedofilów”. - Dziś przeprosiny senatora PO, który przekazywał nieprawdziwe informacje na mój temat. A w drodze jeszcze duża sprawa przeciwko Sokowi z Buraka i posłowi PO”

- napisał.

- „Każdy kto pamięta tą kampanię wie, jaki poziom hejtu, mowy nienawiści i kłamstw był wobec nas stosowany. Wiem, że ma to już niewielkie zaznaczenie. Jednak będziemy krok po kroku dla zasady odkręcać te kłamstwa”

- dodał w kolejnym wpisie.

kak/tvp.info.pl, Twitter

Komentarze (10):

Dam2021.12.2 13:49
Frondo, a o tym też napiszecie? "Daniel Obajtek przegrywa w sądzie. Wyborcza nie musi publikować sprostowania ws. taśm"
Wiesław2021.12.2 12:08
Nareszcie cos normalnie
Anonim2021.12.2 10:33
W pis złodziej złodzieja złodziejem pogania !!!!!!! Szok co się dzieje !!!!!
Anonim2021.12.6 12:55
Ty te wszystkie swoje wypociny w szoku "płodzisz".
Dam2021.12.2 9:05
Ile to już razy Kaczyński przegrał proces i miał przeprosić, a tego nie zrobił? Ostatnio chyba Sikorskiego w zeszłym roku. Dziwne, o tym fronda nie napisała. Ciekawe dlaczego, przecież to ważna informacja.
ak2021.12.1 22:11
Tak. Ludzie z charakterem, odpowiednim kręgosłupem moralnym, potrafiący pokonać samego siebie potrafią przeprosić. Nie wskazując palcem - nie wszyscy to potrafią....
Aneta2021.12.2 12:07
Kpisz czy o drogę pytasz?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.12.1 20:02
tytuł powinien brzmieć: Senator KO przeprasza cygańskiego śmiecia i kłamce.
Anonim2021.12.1 21:22
Ty jestes pewnie synem biednej praczki i kulawego milicjanta za kromke chleba pod plotem zrobiony - smieciu jeden.
Norbert2021.12.1 19:20
W czasie ostatnich wyborów samorządowych w Warszawie sztab wyborczy Patryka Jakiego wyemitował w telewizji spot, w którym przedstawił płaczącego Donalda Tuska. Komentarz do filmu twierdził, że Donald Tusk płakał po przegranym meczu drużyny niemieckiej. Film został nakręcony podczas pogrzebu jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej. Donald Tusk zapowiedział wniesienie sprawy do sądu. Patryk Jaki się przestraszył i zatelefonował do Donalda Tuska z przeprosinami. Jaka szkoda, że Fronda nigdy o tym nie napisała!