Wicemarszałek Senatu Marek Pęk poinformował, że senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się wnioskiem prokuratury o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka izby, prof. Tomasza Grodzkiego.

Pierwszy wniosek o uchylenie immunitetu marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego Prokuratura Krajowa skierowała w marcu 2021. Śledczy chcą postawić prof. Grodzkiemu zarzuty związane z przyjmowaniem korzyści majątkowych od pacjentów i ich bliskich, czego miał dopuścić się kierując szpitalem specjalistycznym w Szczecinie i pełniąc funkcję ordynatora tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej. W październiku ub. roku wicemarszałek Bogdan Borusiewicz poinformował jednak, że Senat nie zajmie się wnioskiem z uwagi na błędy formalne.

Teraz władze Senatu zmieniły jednak zdanie.

- „Presja ma sens! Po 422 dniach blokowania jutro Komisja Regulaminowa Etyki i Spraw Senatorskich @PolskiSenat zajmie się wreszcie wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie senatora T. #Grodzki do odpowiedzialności karnej. Zobaczymy czy zwycięży uczciwość czy doktryna Neumanna”

- napisał na Twitterze wicemarszałek Marek Pęk z PiS.

kak/PAP, wPolityce.pl