Sellin: Dla rządu PO Polska była 'brzydką panną bez posagu' - zdjęcie
19.02.17, 19:45źr. zdj. Youtube

Sellin: Dla rządu PO Polska była 'brzydką panną bez posagu'

Poseł PO Marcin Kierwiński był dziś rano gościem programu "Woronicza 17" w TVP Info. Zapytany przez redaktora Michała Rachonia o Timmermansa, zamiast odpowiedzieć... Zaatakował polski rząd.

Dziennikarz TVP zapytał polityka Platformy Obywatelskiej, czy jako Polak nie poczuł się obrażony słowami wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej.

"Ja się czuje obrażony tym, że pan minister Waszczykowski zachowuje się jak małe dziecko, które wydaje się, że jest całkowicie z boku polskiej polityki zagranicznej"- skomentował Kierwiński, dalej atakując szefa polskiej dyplomacji. Zapytany przez Rachonia, jak powinien w takim razie odpowiedzieć Waszczykowski, Poseł PO jedynie powtórzył, że szef MSZ zachowuje sie "jak małe dziecko".

Odpowiedział za to wiceminister kultury, Jarosław Sellin. Celnie podsumował politykę Platformy Obywatelskiej:

"Ja tezy posła Kierwińskiego doskonale rozumiem, bo właśnie na tym polegała polityka rządu Platformy Obywatelskiej. Żeby – broń Boże – w żadnej sprawie się nie narazić, nigdy nie mieć własnej agendy, zawsze płynąć w głównym nurcie, uznać, że Polska jest brzydką panną bez posagu, czyli mieć kompleksy i nigdy twardo w interesach narodowych polskich nie stawać. I zawsze, jak jakiś zachodni polityk huknie, albo czegoś zażąda, to po prostu się na to godzić. Na tym właśnie ta polityka polegała i stąd szok dzisiaj Platformy Obywatelskiej, że nagle pojawiła się polska polityka "- skomentował sekretarz stanu w MKiDN.

JJ/TVP Info, Niezalezna, Fronda.pl