Sellin: Czemu Komorowski był na ekranie 20 razy dłużej, niż Duda? - zdjęcie
14.08.15, 11:00

Sellin: Czemu Komorowski był na ekranie 20 razy dłużej, niż Duda?

1

- Jednego dnia ktoś pracował w rządzie, a drugiego był w TVP. Czy wtedy się awanturowaliście? - pytał poseł PiS Jarosław Sellin podczas rozmowy w radiu Tok FM.

Były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji mówił o planowanych przez PiS zmianach w mediach publicznych. Jak podkreślił, reforma powinna służyć pluralizmowi debaty publicznej. Dodał, że po 10 kwietnia 2010 r. PO przeprowadziła „istną czystkę” w TVP.

- Wprost z ław rządowych wysłano ludzi do TVP! (…) Takiego standardu jeszcze nikt nie wprowadził, żeby jednego dnia ktoś pracował w rządzie, a drugiego był w TVP. Czy wtedy się awanturowaliście? - pytał Sellin prowadzącą program Dominikę Wielowieyską. Poseł PiS zwrócił też uwagę, że publiczne media nieproporcjonalnie dużo czasu poświęcały przed wyborami Bronisławowi Komorowskiemu.

- Czy pani się zainteresowała na przykład tym, dlaczego w marcu i kwietniu bieżącego roku ekspozycja Bronisława Komorowskiego w TVP Info była 20 razy większa niż Andrzeja Dudy? (…) Gdyby ta ekspozycja była 2-3 razy większa, to bym zrozumiał. Ale 20 razy?! - dziwił się Jarosław Sellin.

Ponadto były członek KRRiT pozytywnie ocenił Bronisława Wildsteina, który w przeszłości był prezesem TVP.

- Uważam, że ktoś taki jak Bronisław Wildstein jest dobrym kandydatem na szefa mediów publicznych. To pisarz, wyrazisty publicysta i takich ludzi z takim autorytetem należy szukać – powiedział Sellin.

KJ/Tok.fm/Wpolityce.pl

Komentarze (1):

anonim2015.08.14 14:48
Oni mają wszystkiego wiecej: Afera smoleńska Afera podsłuchowa Afera hazardowa Afera wyciągowa Afera stadionowa Afera autostradowa Afera stoczniowa Afera Amber Gold Afera Elewaru Afera z informatyzacja MSW Afera z budową gazoportu Świnoujście i dostawami gazu z Kataru Afera z budowa elektrowni atomowej. Od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji a już opłacane są spółki które nie mogą budować. Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych Grabież emerytur z OFE (153 mld zł) Stworzony na potrzeby businessu dziurawy system prawny doprowadził do wyprowadzenia z Polski ponad 520 miliardów złotych, których już nikt nie odzyska. Wypłata żydowskim organizacjom 65 miliardów dolarów ponieważ oni chcieli . Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) Podniesienie VAT-u na wszystko Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych Podniesienie akcyzy na paliwo Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tablet-owego Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego Zgodę na wprowadzenie do Polski GMO Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013 Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) Podpisanie z Rosja niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); Ograniczenie potencjału militarnego Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi).