Sekretarz energii USA z wizytą w Polsce! Ważny dzień dla energetyki - zdjęcie
08.11.18, 07:51Flickr.com (CC BY SA 2.0)

Sekretarz energii USA z wizytą w Polsce! Ważny dzień dla energetyki

"Przyjazd sekretarza Ricka Perry'ego to sygnał dużego zainteresowania Stanów Zjednoczonych sektorem energetyki w Polsce, a także okazja do rozwijania współpracy energetycznej" - mówi minister energii Krzysztof Tchórzewski komentując wizytę Ricka Perrego w Polsce.

Sekretarz energii USA odwiedzi oprócz Warszawy odwiedzi także: Ukrainę, Węgry i Czechy. Plan jego wizyty jest prosty - wzmocnić partnerstwo energetyczne w Europie środko-wschodniej.

"Jest to związane z szerokim spojrzeniem na nasze potrzeby – o czym już wielokrotnie mówiłem. Wypełnienie zobowiązań Polski, że w związku z utrzymaniem energetyki węglowej i w kontekście polityki UE dotyczącej redukcji emisji CO2, będziemy zmniejszali emisję poprzez bezemisyjną energetykę jądrową" - tłumaczył minister Tchórzewski.

Po rozmowach Perrego i Tchórzewskiego nastąpi podpisanie deklaracji o wzmocnionej współpracy w zakresie bezpieczeństwa energetycznego.

"To sprawy związane z kontynuacją tego dialogu, który już mamy, czyli uczestnictwa w szeregu realizacji inwestycji partnerów amerykańskich. To też jest ważne, żeby porozwiązywać różnego typu kwestie z tym związane - powiedział" - podkreślił minister energii.

mor/niezalezna.pl/Fronda.pl