Sędziowie ukrywają przynależność do PZPR czy Iustitii - zdjęcie
28.04.20, 13:15

Sędziowie ukrywają przynależność do PZPR czy Iustitii

13

Ze stron internetowych sądów apelacyjnych znikają oświadczenia sędziów o przynależności do stowarzyszeń i partii politycznych, podaje portal wpolityce.pl.

Tymczasem obowiązek ujawniania takich informacji nakłada ustawa dyscypinująca. Prezesi sądów obchodzą jednak przepisy. Chodzi o ukrywanie przynależności do PZPR czy też do stowarzyszeń "Iustitia" albo "Themis" prowadzących ostrą walkę przeciwko reformie sądownitwa PiS.


"Po kilku tygodniach, większość sądów apelacyjnych, usunęło oświadczenia sędziów, których obowiązek upublicznienia, nakłada na nich oraz prezesów, art. 88a ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych" - podaje portal.


"Pretekstem jest głośny wyciek danych z Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Wrażliwe dane osobowe sędziów i prokuratorów wyciekły do sieci. Zarzuty postawiono jednemu z informatyków, który był źródłem przecieku" - czytamy dalej.

Dlaczego na tej podstawie sędziowie usuwają tak istotne dane o tym, jak przynależność do PZPR?...

bsw/wpolityce.pl

Komentarze (13):

Dalekowidz2020.04.30 19:25
Nawet gdy byli czlonkami PZPR, to nie znaczy, ze nie mogli zmienic pogladow. Bywa tak, ze w danej chwili postepujemy dobrze, a okazuje sie ze to pomylka. Nie oceniac, bo bywali bezpartyjni, a byli gorliwsi niz partyjni.
Foster2020.04.28 15:47
Nie dziwię się - widocznie się boją. Czy to jest normalne ?. Odpowiedzcie sobie sami.
ladychapel2020.04.28 15:25
Tak dla przypomnienia. Z grubsza. Andrzej Kryże, nauczyciel Zbigniewa Ziobro (którego tatuś był zasłużonym działaczem PZPR, inaczej synalek nawet by studiów nie ukończył), sam był pączusiem PRL Tym bardziej, że ojciec Andrzeja Kryże, Roman Kryże był stalinowskim zbrodniarzem skazującym żołnierzy AK (tych samych, co ojciec Kaczyńskiego, tylko z małą różnicą, żołnierze AK szli do piachu, a ojciec Kaczyńskiego otrzymał willę na Żoliborzu - CUD). Dla ścisłości Roman Kryże przysłużył się do KS na ROTMISTRZU PILECKIM. Ale Kaczyński pamięta komu zawdzięczał domek na Żoliborzu i Andrzej Kryże został wiceministrem hmmmm. sprawiedliwości w rządzie Kaczyńskiego. I teraz jak taki Kaczyński, czy Ziobro mówi o sprawiedliwości mi pitoli... tak. Zaprawdę sprawiedliwe jest, żeby Kryże, Ziobro i PIotrowicz oraz benificjent komuny Kaczyński mówił mi co to sprawiedliwość społeczna. Czopy PiSdowskie łykną wszystko. Jak im Kaczyński powie, że Ziemia jest płaska i oparta na trzech wiarach Piotrowicza. Uwierzą. Za 500+ wszystko łykną
Agnieszka Dz. 2020.04.28 22:19
+1👍
AAAtomek2020.04.28 15:02
:) to tylko klilku "komuchów", ale tych dobrych..... Andrzej Kryże - Wiceminister Sprawiedliwości IV RP- członek PZPR do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanie wojennym. Karol Karski (PiS) - działacz władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych. Stanisław Piotrowicz - W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, na początku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie.
Joanna Lewandowska2020.04.28 14:25
No cóż, rolę Konrada Wollenroda zajął tow. Piotrowicz. On tak sie poświęcił dla walki z komuną.
JUZ NIE BEDZIE JAK BYLO KOMUNA KAPUT2020.04.30 8:08
TY OCZYWISCIE ICKA KOMUNIE BEDZIESZ SLUZYC DO SMIERCI JAK TWOJ DZIADEK Z UB.
plantator buraków unijnych2020.04.28 13:53
Dawna komuna zbyt dobrze zakotwiczona jest w PO i reszcie "totalnych". To te PZPR-owskie gnidy jak Cimoszewicz, Miller, Rosati, Borowski, Święcicki, Ciosek i cała masa innych. Totalni w desperacji zrobili ich posłami, europarlamentarzystami, doradcami. I cała ta banda wraz z bandą ostatnich chodzących po ziemi UB-eków, SB-eków, tych z WSI i innych chciała nadal władać Polską, tym razem paranoicznie udając, że "walczą z komuną i "bronią demokracji". Nie wyszło, obłąkańcom. Ludzie ich olewają. Sondaże nie pozostawiają wątpliwości, post-komuna i neo-komuna o tęczowym odcieniu płyną do rynsztoka, gdzie od dawna jej miejsce. Zwykli Polacy mają swój rozum. Nie pozwalają lewackim obłąkańcom manipulować sobą.
czerwono mi2020.04.28 13:32
a brat Adasia się nie wstydzi
Adam S2020.04.28 13:31
Od razu widać, że sprawa dotyczy nie sędziów, tylko kryminalistów w togach. Powinni dostać kopa w zad tak, żeby dolecieli do Uralu!!!
Pisowiec2020.04.28 13:31
Ci z PZPR to najgorsze kanale były!!!! Chyba że później wstąpili do PiS wtedy patrioci!!!! Precz z komuną!!!! Brawo PiS!!! Naprzód!!!!
plantator buraków unijnych2020.04.28 13:28
Ale w porę wykonano zrzuty z ekranu. Nic nie ginie, nic nie będzie zapomniane.
a jak smakuje czerwona legitymacja PO2020.04.28 13:23
co zjedli czerwone legitymacje