Sebastian Kaleta: Właściwym adresatem żądań Izraela są Niemcy! - zdjęcie
25.06.21, 08:40Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Sebastian Kaleta: Właściwym adresatem żądań Izraela są Niemcy!

11

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta w mocnych słowach odniósł się do krytyki, jaką Izrael skierował pod adresem Polski w związku z przyjętą przez Sejm ustawą. Zgodnie z zawartymi w niej zapisami, po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej nie będzie można rozpoczynać postępowania w celu jej zakwestionowania.

Ustawa ta nie podoba się Izraelowi. Na stronie ambasady tego kraju w Polsce pojawiło się oświadczenie. Stwierdzono w nim, że polska ustawa jest… niemoralna i „poważnie uderzy w stosunku między naszymi państwami”. Izraelowi nie podoba się, że ustawa uniemożliwi zwrot minia żydowskiego lub ubieganie się o rekompensatę.

W rozmowie z portalem wpolityce.pl Kaleta podkreślał:

Ustawa polega na tym, że zamyka czas zgłaszania roszczeń reprywatyzacyjnych, a te, które np. z uwagi na brak spadkobierców przedwojennych właścicieli, czyli tzw. mienie bezspadkowe, nie zostały zakończone, umarza”.

Wskazał, że to koniec wiecznej niepewności dla milionów Polaków, którzy obawiają się czy nie znajdzie się któregoś dnia właściciel ich kamienicy czy szkoły. Przypomniał, że często zdarzało się, że upominał się o to ktoś podstawiony. Przyjęta ustawa kończy ten problem.

Odnosząc się z kolei do reakcji Izraela, polityk podkreślił że kraj ten swoją polityką usiłuje zmusić Polaków do płacenia za zbrodnie Niemców. Wskazał, że kwestia reprywatyzacji nie jest bezpośrednim skutkiem Holokaustu, ale oddania Polski komunistom i braku reparacji ze strony Niemiec. Dodał:

Właściwym adresatem żądań Izraela są tylko i wyłącznie Niemcy”.

dam/PAP,wpolityce.pl

Komentarze (11):

Anonim2021.07.4 3:25
1 lipca weszła w życie Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://polskatimes.pl/edukacja-domowa-ustawa-zakrzewskiego-rewolucja-w-polskim-szkolnictwie/ar/c5-15594553
Jan Radziszewski2021.06.25 14:40
O Zb. Nr 71. Nieboszczykowie ukażą się trzeciego dnia. Zapisz: Dzieci Moje, najpierw na niebie, nocą, ujrzycie złocisty, wielki Krzyż. / Mt 24,30 dzienniczek św. s Faustyna 83 ) Wszyscy i na całym świecie usłyszycie wielki grzmot, powstanie wicher jako trąba morska, wszystko zmiatać będzie, co stanie na jego drodze. Ziemia nagle zacznie drżeć, początkowo z przerwami, a potem bezustannie kolebać się będzie. Gwiazdy będą zmieniały swój kierunek szybko i zupełnie inaczej niż zawsze, widok nieba się zmieni, zginie Duży Wóz, Mały Wóz, wszystko będzie się od siebie oddalać, niebo stanie się inne, nieprzyjemne. Między wami pojawią się tej nocy ci, co już dawno pomarli. Będą też przebiegać ulicami wytoczone z piekieł wozy naładowane demonami i złymi duchami. One to będą czynić wielkie spustoszenie, zgiełk, hałas, jęk, płacz. Domy wasze będą się rozpadały jak domki z kart. W tej strasznej godzinie szatani będą śmiało sobie poczynać, porywać będą dusze tych, co Boga się wyrzekli i szerzyli na świecie niewiarę, tych, co to z serc ludu Bożego krzyż i wiarę wyrywali. A tej nocy ciemnej niech drżą też matki morderczynie, te, co mordowały dzieci poczęte. Groza wielka, a grozy coraz więcej będzie. Morza i oceany wystąpią ze swoich brzegów i będą iść na ląd w postaci wielkiej ściany stojącej. Potem wszystko obejmie pierścień, który błyskawicznie będzie się rozszerzał z minuty na minutę. Będzie stawał się ogniem huraganowym tak, że obejmie całą kulę ziemską. Wszystko zacznie płonąć, woda morska i oceanów wrzeć będzie i płonąć jak nafta. Jeśli te dni ciemności nie będą ludzkości odwrócone, wszystko, co żyje na ziemi w tych dniach ciemności zginie. Łaski Miłosierdzia Bożego dostąpią jedynie ci, co Boga mają w sercu, żyją według świętych Bożych przykazań, wierzą silną wiarą w Trójcę Przenajświętszą, w Niepokalaną Dziewicę Maryję. Tylko oni mogą przetrwać i przez modlitwę i ofiarę swego cierpienia, przetrwają. … ) Co wtedy, wówczas tj. już wkrótce, będzie z owymi Prawodawcami bezbożnego prawa, prawa GENDER, ect. rządzącymi i oczywiście z owymi jw. zniewolonymi i opętanymi synami i córkami złego tj nTalmudystami z IZRAELA USA I UE?
Portofino2021.06.25 13:18
Niemcy takim adresatem były, ale już nie są. Zapłacili!!! Żydzi gorączkowo więc poszukują kogoś innego, bo nauczeni są żyć kosztem innych.
kefas2021.06.25 10:05
synku doucz się, raczej Rosja.
Darek2021.06.25 9:13
Dlaczego polscy spadkobiercy będą na podstawie tego bubla okradani pod pozorem walki z roszczeniami żydowskimi? Przecież w tej ustawie nie ma nic o mieniu bezspadkowym ani nawet o spadkach, a jest tyle że kradzież staje się legalna jeśli złodziej wystarczająco długo nie odda tego co ukradł.
katolik2021.06.25 8:59
Chemia genetyczna nie była i nie jest i nie będzie potrzebna na katar. SSPIS weszli w uklad z masonami i zastosowali ja celowo, aby Polaków zakazić, a ludzie poszli jak zwierzęta na rzez, teraz zakażeni będa już pomału chorować, a mordercy nazywają to IV falą. zresztą szczepieni juz chorowali po szczepieniu Abp Gądecki, Depo, Jędraszewski-- jak nie będziecie leżeć krzyżem w Częstochowie i błagać Boga o nawrócenie i upadek masońskich planów szczepień i zniewolenia ludzkości , to naziści SSPIS wybiją cały Naród kłamstwem i chemią genetyczną, dokończą ludobójstwa!!
Foster2021.06.25 8:59
Kaleta pomyśl ....jak można żądać od Niemców czegoś co stoi w Polsce ?
ERA2021.06.25 9:07
Foster pomyśl - jeżeli np to co stało w Polsce przed wojną , po wojnie już nie stało bo zostało zniszczone przez agresora, a później odbudowane, rozbudowane, pielęgnowane itp.
MaxFiend2021.06.25 9:49
To nie jest odpowiedź na pytanie. Poza tym prawo własności nie wygasa jeżeli ktoś się o tą własność upomina.
katolik2021.06.25 8:57
SSPIS masono- naziści, którzy weszli w układ z masonami i nimi są, tylko pozornie zmieniają prawo dla dobra Polski, mordują Polaków, a zmiana prawa jest wyłącznie przygotowaniem gruntu pod wielkie umocnienie swej pozycji, jako zajęcie wszelkiej własnosci. Polacy muszą wiedzieć, ze wkrótce do 2030 zostanie odebrana własnosć i stworzone wielkie molochy produkcyjne, ludzie będa niewolnikami za miskę ryżu od mordercy. W Chinach wprowadzili kartki, czyli punkty na życie, Polacy trudno wam dziś uwierzyć, ale wszystko co najgorsze z ramienia nazistów PIS jeszcze się czeka na realizację.
sm2021.06.25 9:12
co ty chłopie bierzesz?