Scheuring-Wielgus o poglądach Hołowni nt. aborcji: ,,Jego partia - tacy i tacy, czyli nijacy'' - zdjęcie
06.11.20, 17:07fot. yt/gazetapl/szymon hołownia

Scheuring-Wielgus o poglądach Hołowni nt. aborcji: ,,Jego partia - tacy i tacy, czyli nijacy''

8

Szymon Hołownia próbuje się chyba przypodobać wszystkim. Wyznał też, że ma prywatne poglądy oraz te … dla pospólstwa widocznie. Do jego wpisów na temat aborcji, wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz „Strajku Kobiet” odniosła się na Twitterze posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

Hołownia na antenie Radia ZET powiedział między innymi:

- Im jest na rękę, żebyśmy się pożarli o edukację seksualną zamiast o edukację zdalną, o planowanie rodziny zamiast o wsparcie polskich rodzin. To jest takie metafizyczne zło, ciemność, która wychodzi i jest przekonana, że jeżeli ludzi się poszczuje na siebie, wykrwawi się ich, to ludzie będą słabsi 
Wcześniej deklarował także, że podpisałby ustawę o zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

Jego wypowiedź posłanka skomentowała następująco:

- Pan Szymon Hołownia - prywatnie jest za zaostrzeniem prawa do aborcji. Pod publiczkę - za kompromisem z 1993. Jego partia - tacy i tacy, czyli nijacy

Do tej opinii odniósł się także sam zainteresowany pisząc:

- Powiedziałem, że moje osobiste poglądy są bardziej konserwatywne, niż stan prawny z 1993, ale to moje prywatne zdanie. Stan prawny z 1993, pozostawiający decyzję w najbardziej dramatycznych przypadkach w rękach kobiet, a nie moich, należało utrzymać

mp/radio zet/twitter

Komentarze (8):

Europa,.2020.11.26 7:50
Szcher...wielgus i Holownia to jest ich glupoty, mozgowa kotlownia.w kazdym ich publicznym wystapieniu panuje cos czego tylko idiota moze sluchac.Bredzenie to jest wlasciwe dla nich okreslenie.
ala2020.11.7 12:19
Wielgus, to co zrobiłaś z mężem w kościele, to barbarzyństwo!!!
alicebudda2020.11.7 3:50
❤Dziewczyny na seks w Twoim mieście ❤ Link - jne1.info/44641/4you4ever23
Anonim2020.11.6 19:42
Jak ta piękna kobieta anioł ładnie mówi. Po prostu anioł co wy od niej chcecie. Taka "demokratka" tylko zastanawiam się co za diabły ją wybrali.
Zyg2020.11.6 17:54
Demonstrując robią rządowi tzw. niedźwiedzią przysługę dając mu dwie olbrzymie korzyści: 1. Po pierwsze - kiedy uczestnicy spacerów ulicznych wrócą do domów i zarażą wirusem rodziców i dziadków, a ci wkrótce umrą, to rząd (ZUS) nie będzie musiał wypłacyć im rent i emerytur. Czysty zysk ! 2. Po drugie, ponieważ w protestach biorą udział wyłącznie lewacy, a więc umierać będą tylko lewacy – a więc mniej będzie lewactwa przy urnach wyborczych . ZP osiągnie zatem ponad 50 % poparcia za 3 lata ! He, na coś się przydajecie lewacy w naszym kraju. Pospacerujcie sobie jeszcze po ulicach proszę – póki nie jest zimno !
Reytan2020.11.6 17:53
Murem za Rabiejem !!! Bo jak taki świr mógł zdymisjonować zboczka ?! No jak ?! A gdzie równość i tolerancja ?! Taki nieudacznik, taki smrodziasz Wisły, likwidator TVP i wstrzymywacz dużych inwestycji, wzór dla zajobów, którzy mają energię ! Wzywam wszystkich zboczków do poparcia zboczka Rabieja !!!
Piotr Nowak2020.11.6 17:52
Hej zboczeńcy ! Daczego wy, zamiast promować waszą ideoogię LGBTQ+, zamiast organizować punkty zapisów nowych członków do waszej organizacji, przynajmniej w dużych miastach, lub zapisów online, zamiast drukować waszą prasę, ulotki, prospekty, zamiast chwalić i zachęcać młodych do waszej ideologii, zamiast pokazywać jak piękna jest miłość gejów i lesbijek .................................................... rozpoczęliście waszą działalność w Polsce od nienawiści do Kościoła i wiary katoliciej – Dlaczego ?!? Kościół powiedział wyraźnie, że wy jesteście zarazą – nie wrogiem, ale jesteście barankami bożymi jak inni ludzie ! Dlaczego łazicie po ulicach, profanując symbole religijne katolików , i włazicie w waszych śmierdzących buciorach do kościoła skoro jesteście niewiernymi ! Postawcie sobie wasz pomnik i obklejajcie go ile chcecie. Tęcza jest dla was czymś pozytywnym, dobrze możecie sobie szyć tęczowe majtki, możecie sobie tą waszą tęczą du-py podcierać – to mnie nie interesuje, ale jeśli ubieracie w nią naszą Matkę Boską Częstochowską lub wyśmiewacie się z mszy świętej,profanujecie pomniki, to to jest łamanie prawa !! A poza tym, wy robicie wszystko żeby was jak najbardziej znienawidzieć !
Anonim2020.11.6 17:17
Czerwony smundaku, won