Schetyna "zniszczę cię" Brutusem PO? - zdjęcie
24.01.15, 11:53Grzegorz Schetyna (fot. Wikipedia)

Schetyna "zniszczę cię" Brutusem PO?

1

„Zamach stanu w Platformie. Obalą premier Kopacz?” – pyta „Fakt”. Według tabloidu przedstawiciele niemal wszystkich frakcji w Platformie Obywatelskiej szykują się do obalenia premier. Kopacz miała swoją słabością doprowadzić do sojuszu największych wewnętrznych wrogów. „Sytuacja jest fatalna, bo grozi projektowi” – mówi „Faktowi” jeden z „ważnych polityków PO”. Projekt to, oczywiście, utrzymywanie władzy w Polsce. „To w zasadzie zarządzanie kryzysem”  - dodaje wspomniany polityk.

Według „Faktu” liderzy partyjnych frakcji coraz głośniej mówią, że trzeba będzie zmienić premiera. To między innymi efekt kryzysu z lekarzami, strajków górniczych i afery z rzecznik rządu Iwoną Sulik.

„Jeśli nie stanie się nic nadzwyczajnego, co uspokoi sytuację, to na wiosnę trzeba będzie zmienić premiera” – mówi rozmówca „Faktu”. „Bardzo mocno optuje za tym spółdzielnia Grabarczyka. Schetyna, który wychodził z założenia, że do wyborów ma być spokój, jest przekonywany, że może jednak lepiej tej zmiany dokonać, bo dalszy festiwal kryzysów może zaszkodzić projektowi” – twierdzi inny polityk PO w rozmowie z tabloidem.

Kto miałby zastąpić Ewę Kopacz? Według „Faktu” powołującego się na „polityków PO” mógłby to robić obecny szef MON i wicepremier, Tomasz Siemoniak.

bjad/fakt.pl

Komentarze (1):

anonim2015.01.24 12:09
A. Duda przy T. Siemoniaku to charyzmatyczny rekin polskiej polityki