Schetyna o szpitalu na Narodowym: To element paniki - zdjęcie
19.10.20, 10:07Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Schetyna o szpitalu na Narodowym: To element paniki

15

Platforma Obywatelska, która jeszcze w kwietniu domagała się przesunięcia wyborów prezydenckich na jesień, dziś próbuje przekonać, że rząd zaniedbał przygotowania do walki z koronawirusem. Na antenie Polsat News Grzegorz Schetyna stwierdził, że rząd spóźnił się z wprowadzanymi rozwiązaniami, a jego obecne działania są „elementem paniki”.

W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem i tym samym, większa liczbą pacjentów wymagających hospitalizacji, rząd zdecydował się na uruchomienie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Pracami ma pokierować szef KPRM Michał Dworczyk. Obiekt ma być gotowy na przyjęcie pacjentów już w przyszłym tygodniu.

Pomysł komentował na antenie Polsat News były przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Polityk stwierdził, że działania rządu są „elementem paniki”:

- „Tak dramatyczna decyzja o powstaniu szpitala na Stadionie Narodowym jest elementem paniki, wynika z chaosu i z braku przygotowania następnych kroków, kiedy trzeba było to robić, w marcu czy kwietniu” – mówił polityk, którego ugrupowanie w marcu i kwietniu chciało na jesień przekładać wybory prezydenckie, wbrew zapewnieniom rządu, że to jesienią właśnie sytuacja związana z pandemią stanie się poważna.

- „Kto będzie tam pracował, gdzie są lekarze i personel medyczny, których brakuje w szpitalach? (…) Nie wystarczy napisać ustawy i kazać przychodzić lekarzom do pracy, trzeba mieć pomysł na walkę z pandemią” – dodawał Schetyna.

Polityk stwierdził też, że należy zacząć rozmowy dot. szkół i przedszkoli.

Grzegorz Schetyna odniósł się również do sprawy czwartkowego zatrzymania mec. Romana Giertycha, któremu prokuratura postawiła zarzuty dot. wyprowadzenia ponad 90 mln zł ze spółki deweloperskiej. Jego zdaniem to sprawa polityczna:

- „100 proc. polityczności w tej akcji. Cała konstrukcja przygotowana przez miesiące, czy może lata, była tylko skierowana po to, żeby uderzyć w popularnego mecenasa, adwokata, który broni polityków opozycji. Ale też, który naprawdę zaszedł za skórę politykom PiS” – mówił.

kak/PAP, Polsat News, wPolityce.pl

Komentarze (15):

slawek522020.11.8 12:58
Schetyna ty będziesz miał panikę w gaciach jak przyjdziesz na stadion Legii albo Śląska , chyba wiesz za co. To ci przypomnę - za akcje widelec.A tak na wszelki wypadek załuż pampersa żebyś nie narobił w gacie.
JOANNA2020.10.19 14:28
Panie Schetyna, to już jest nudne. WSZYSTKO cokolwiek zrobi rządząca koalicja, krytykujecie, nawet wtedy, gdy postąpi zgodnie z waszymi wcześniejszymi postulatami. Przykłady - najpierw krytykowaliście rząd, że przesadza z dyscypliną sanitarną, potem - dla celów wyborczych, by podmienić kandydata na prezydenta - wpadliście w histerię, uniemożliwiając przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych w terminie konstytucyjnym, a kiedy się nie odbyły, oskarżyliście PiS, że nie odbyły się w terminie. Teraz szczujecie w kwestiach pandemii. Niech Pan już przestanie pleść te bzdury, bo to przecież żadne argumenty. Rozumiem, że jest Pan sfrustrowany odsunięciem Pana od władzy i przejęciem pałeczki w PO przez żałosnego Budkę i drugiego 'intelektualistę' Trzaskowskiego, ale niech Pan - jak prawdziwy mężczyzna - zacznie walczyć o swoją pozycję w partii, zamiast lamentować i szukać winnych gdzie indziej niż we własnych szeregach.
emeryt2020.10.19 12:15
Jak to dobrze, że ci wrogowie Narodu Polskiego nie są u władzy!!!
feldkuratkatz2020.10.19 12:30
A co się stało, PiS zrezygnował? Pytam, bo nie wiem, czy już szampana otwierać.
klawisz2020.11.6 10:14
dla ciebie to czarna polewka
Maciej Płatov2020.10.19 11:29
Panie Grzegorzu to Rząd PO+ PSL likwidował Laboratoria Sanepidu ,to Wy prywatyzowali szpitale ,ITD.Trochę POKORY.
feldkuratkatz2020.10.19 11:34
"to wy prywatyzowali"... Nauczcie wy się w tej Moskwie po polsku pisać.
Maciej Płatov2020.10.19 17:15
O PAJAC się odnalazł.Możesz >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2020.10.19 11:10
po co to przegrane gówn...w ogóle cokolwiek belkocze!!!! chociaż sa tego plusy :sacoraz dalej ponizej dna !!!
feldkuratkatz2020.10.19 11:21
Dokładnie tak, po co gada, skoro możnaby zacytować kolejną pełną głębokich przemyśleń i intelektualnych refleksji wypowiedź takich tuzów intelektu jak Sasin, Suski czy Mazurek. Nie wspominając oczywiście o pełnych katolickiej miłości wypowiedziach Jarosława Rajmundowicza, Słońca Narodu i Geniusza z Żoliborza ...
Frondonagłówek z alternatywnej rzeczywistości2020.10.19 10:55
Tusk bezlitosny dla Nowogrodzkiej: "Mniej respiratorów niż Orlików! Przeczytaj KONIECZNIE!!!"
Lolita2020.11.6 20:54
Kto by czytał wyPOciny folksdojcza ryzego kundla Merkel???
prawy2020.10.19 10:30
totalny w ataku,tylko to POTRAFI, TO IM NAJLEPIEJ WYCHODZI i z kłamstwa ,napuszczanie jeden na drugiego funkcjonuja w innej rzeczywistości
feldkuratkatz2020.10.19 11:28
co za bezmyślne brednie...
TwojaStara2020.10.19 10:19
Dobrze gada! Bronić bezdusznego kawałka kamienia pt figura Jezusa to szły całe zastępy a sporządzić planu na drugą fale to nie było komu. Hańba!