Schetyna chwali premiera ws. Białorusi: ,,Może odegrać w Europie ważną rolę'' - zdjęcie
26.08.20, 21:22Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Schetyna chwali premiera ws. Białorusi: ,,Może odegrać w Europie ważną rolę''

6

W Kancelarii Premiera odbyło się dziś spotkanie z udziałem przedstawicieli wszystkich klubów i kół parlamentarnych poświęcone sytuacji na Białorusi. Rząd przedstawił na nim swoje dotychczasowe działania oraz dyskutowano o kolejnych środkach, które Polska podejmie, aby wesprzeć obywatelskie społeczeństwo na Białorusi. Pytany o spotkanie były przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ocenił, że premier Mateusz Morawiecki może odegrać ważną rolę na gruncie europejskim w kwestii Białorusi.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał po dzisiejszym spotkaniu, że wszyscy jego uczestnicy byli jednogłośni co do tego, że najważniejszym jest teraz zachowanie suwerenności Białorusi:

- „Białoruś powinna być państwem suwerennym, wolnym, demokratycznym i w ogromnej większości zgodziliśmy się z tym, że Polska i nasze działania są tutaj bardzo właściwie” – mówił.

O ocenę spotkania dziennikarz Polsat News poprosił również Grzegorza Schetynę:

- „Namawiałem gorąco do uczestnictw, do tego, żeby uwspólnić wschodnią politykę Polski, żeby mieć wpływ na Unię Europejską, na aktywność europejską dotycząca Białorusi” – mówił polityk.

Podkreślił, że ważne jest, aby wspólnym głosem w sprawie Białorusi mówili politycy Unii Europejskiej i europejskie struktury:

- „Uważam, że dużą rolę może odegrać premier Morawiecki w tej kwestii, przy tej aktywności” – stwierdził.

kak/Polsat News, DoRzeczy.pl

Komentarze (6):

prawy2020.08.27 8:43
pełowcom nie wierzę w ani jedno słowo,niepowodzeniami wszelkimi na Białorusi obarczą POLSKI RZĄD!!!!!!to ludzie POdstępni,kłamcy,zachłanni,mściwi takim sie nie wierzy !!!!!!komunistyczne działania dla zmylenia przeciwnilka ,kto by nim nie był!!!!
Japa2020.08.27 0:01
No proszę . Trzeba było jaj na Białorusi , by totalni zrozumieli rolę opozycji . " NIE BO NIE " to nie opozycja . Jestem daleki od twierdzenia . że PiS zbawi Polskę od zgnilizny zachodniej Daleki od twierdzenia ,że PiS jest dziewiczo niewinny, .Ale w tej sytuacji ,kiedy tzw opozycji totalnej zależy wyłącznie na powrocie do władzy,boję się ,że ewentualnych błędów PiS -u niema kto wytykać .Na Budkę nie liczę .Na Nitrasa też .
Stachu2020.08.26 21:35
Tak, ten facet, mówię o Mateuszu Morawieckim, to wręcz geniusz ! Ekonomię ma w paluszku, nie mówiąc o makro i mikroekonomii, finansach i bankowości, giełdzie i gospodarczych strategii. Ten człowiek potrafi wszystko przewidzieć, zaplanować i wdrożyć w życie – niesamowite ! Takiego premiera Polska nie miała nigdy ! Niech Bóg ma go w swojej opiece !
" Ekonomię ma w paluszku,..."2020.08.26 21:47
A ty co? Jak zwykle, govno, za paznokciami.
Japa2020.08.27 0:05
Czy u tych totalnych , to sami wielbiciele odbytu ?
Piotr Nowak2020.08.26 21:34
Ten obóz szkodzący Polsce, zwany PO lub ZLew musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady stanu stanąć przed TS. Członkowie tej zarazy tak zagalopowali się w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma, bo ich demokracja polega na manipulacji. To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Ci ludzie zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ... Jeśli chcemy mieć Polskę jako strefę wolną od nienawiści, to oni muszą odejść prędzej czy później w zapomnienie obłożeni anatemą do trzech pokoleń !