Schetyna apeluje do zagranicy ws. wyborów. Jest odpowiedź OBWE - zdjęcie
22.10.19, 17:00Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Schetyna apeluje do zagranicy ws. wyborów. Jest odpowiedź OBWE

12

Jak już informowaliśmy, szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w trakcie konferencji prasowej zapowiedział swoje spotkanie z szefem misji obserwacyjnej OBWE wyborów parlamentarnych w Polsce. Jest odpowiedź na jego apel.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową Katya Andrusz, która jest rzeczniczką prasową Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR) przy OBWE powiedziała, że instytucja:

[…] obserwuje sytuację po wyborach w Polsce, analizy i dokumenty zostaną uwzględnione w raporcie końcowym”.

Andrusz w rozmowie z PAP poinformowała, że obecnie ODIHR jest na etapie skarg oraz odwołań. Zaznaczyła, że Biuro będzie teraz sytuację obserwować oraz dokona oceny zażaleń.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (12):

obserwator*2019.10.23 9:22
Zdrajców Narodu Polskiego nie brakuje są ci cisi, knujący pod śmietnikami i ci głośni będący w tzw "opozycji", którzy głośno krzyczą, wiec niejaki G.S targowiczanin, folksdojcz donosi gdzie tylko może, przy poparciu kastowych sędziów, od SN poczynając na powiatowych kończąc, dlatego Polska ma najgroźniejszego wroga, bo to są szpicle, donosiciele, zdrajcy etc. wewnętrzny, odśrodkowy wróg Polski, a takich powinno się traktować jak na wojnie za zdradę, niestety dokonano abolicji najwyższego wyroku, ze szkodą dla Polski Patriotycznej, Narodowej.
krzysztof2019.10.23 8:53
broniąc swojej skóry za przegrane wybory pogrążasz się we wrednych donosach to jest Twój koniec obłudny zdrajco
AAAA2019.10.22 21:41
Ale wstyd za takich Polaków z PO
Max Fiend2019.10.22 21:27
Skoro wszystko jest tak pięknie, to chyba kontrola OBWE nie jest problemem? Czy jednak dla PiS jest? :-D
Grzegorz2019.10.22 17:55
Zgadzam sie z tobą, ale nie w całości! Byłem teraz w Komisji Wyborczej ! Nie było to teraz możliwe wydawanie, po kilka kartek jednej osobie, a przynajmniej teraz! W Komisji są przedstawiciele wszystkich ważniejszch partii, patrzą na ręce, tak jak ja to robiłem! Nie można dać więcej kart! Najpierw mówisz nazwisko, dajesz Dowód osobisty, i podpis! Karty są przez nas liczone przed wyborami i po wyborach, kiedy liczymy głosy! Ilość kart ogółem musi się zgadzać. Są to karty z oryginalną pieczęcią Okręgowej Komisji Wyborczej, na której my też na początku, stawiamy swoją pieczątkę, naszej Obwodowej Komisji Wyborczej. Nie wiem dokładnie jak było 4 lata temu w poprzednich wyborach.! Podejrzewam, że trochę inaczej! A ten chwyt to teraz nie może przejść! Mogą kombinować, jako karty nieważne. Ja się dziwię, że w niektórych okręgach jest po kilka tysięcy nieważnych kart? To znaczyłoby, że tyle osób nie umie głosować ??? Bzdura! Nie wierzę w to ! U nas w mojej Komisji, /nie małej /, gdzie byłem było ich tylko niecałe 50szt.! Nie dziwię się, że chca sprawdzić, te niby " nieważne" !
Alojzy Cedzidło2019.10.22 21:07
Ja zaś zgadzam się w całości z Pana zdaniem ,panie ,, Grzegorzu" Sprawdzać nie tylko można , ale jeśli sa najmniejsze wątpliwości ,trzeba . Tylko tu akurat nie wszyscy myślą jednakowo. Jednym wolno , a drugim nie . To co robi Pis to bee. A juz co robi PO , to klękajcie narody , bo do Brukseli doniesiemy .. Nowy strzał w kolano.
hm2019.10.22 17:48
Targowica nie ma żadnych skrupułów, z każdym problemem, również mało istotnym lub zupełnie wydumanym zwraca się do zagranicy, jak dzieci w przedszkolu, ze wszystkim do pani
anonim2019.10.22 17:35
To tylko pokazuje że PiS to nieudacznicy i czego się nie dotkną to spierd... obiecywali że prawo wyborcze zmienią tak że nie będzie można oszukać! i co? i gwno! sugerując fałszerstwo przyznali się że znowu sknocili...
Joutn2019.10.22 18:00
To wszystko jest nieistotne. Zawsze musi istnieć możliwość sprawdzenia wyniku wyborów, żeby nie przyszło komuś do głowy coś pokombinować. To ma działać na korzyść prawdy, a nie PiSu czy KO.
Alojzy Cedzidło2019.10.22 20:55
Wikingu drogi . Szanowny ,,Karlssonie" . Tuż obok pisze do Ciebie ,,Joutn' Nic Ci nie narzucam , Tylko radzę . Przeczytaj Jego wpis , przetraw go dokładnie A potem podziękuj za szkolenie i kulturalny komentarz Twojego mniej kulturalnego wpisu.
Ricky2019.10.23 8:10
Prawa wyborczego nie da się chyba zmienić bez zmiany Konstytucji, a przy takiej "łopozycji" nie ma na to szans. Trzeba mieć przynajmniej 276 głosów w Sejmie, a jak widać obywatele polscy sami nie chcą tych zmian i głosują dalej na POpaprańców. Tak więc ostrożniej trochę krytykuj PiS.
Polak2019.10.22 17:14
Totalna targowica innych ocenia wg swoich długoletnich doświadczeń w fałszowaniu wyników wyborów? A co w komisjach wyborczych robili ponad 70 letni dziadkowie z lepkimi łapkami, którym "zlepiały sie kartki do głosowania" i wydawali niektórym wyborcom po kilka?