Czy to działanie grupy satanistów? W gdańskiej Oliwie przy ul. Czyżewskiego doszło do aktu wandalizmu. Figura Chrystusa została roztrzaskana. Podobne zdarzenie miało miejsce w styczniu na Przymorzu – informuje portal trojmiasto.pl

Zdewastowaną figurę zobaczył jako pierwszy Jacek Bratke, organista z oliwskiej katedry, gdy szedł na poranną mszę. Na chodniku leżała figura Chrystusa rozbita na drobne kawałki. Pochodziła z końca XIX wieku.

Miejsce, w którym znajdowała się figura, dowodzi, że działanie było celowe. Z niszy, w której się znajdowała, nie wywiałby jej wiatr. Dodatkowo zasłonięta była szybą.

Policja poszukuje wandala i prosi o wszelkie informacje od osób, które mogą pomóc w jego schwytaniu. Jak dodaje trojmiasto.pl:

Niestety, to nie pierwszy tego typu przypadek, jaki w ostatnim czasie miał miejsce w Gdańsku. Pod koniec stycznia zakapturzony mężczyzna oderwał, a następnie rzucił na chodnik głowę figury Chrystusa, która znajduje się obok kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego na Przymorzu. Choć ta profanacja została zarejestrowana przez zamontowaną w pobliżu kamerę monitoringu, tożsamości wandala nie udało się dotąd ustalić.”

dam/trojmiasto.pl,Fronda.pl