Sankcje UE wobec Rosji będą przedłużone - zdjęcie
21.06.17, 16:56screenshot Youtube

Sankcje UE wobec Rosji będą przedłużone

Jest kolejne potwierdzenie nieoficjalnych informacji Polskiego Radia dotyczących przedłużenia unijnych sankcji gospodarczych wobec Rosji.

Wysoki rangą unijny urzędnik poinformował, że zielone światło mają dać europejscy przywódcy na rozpoczynającym się jutro unijnym szczycie w Brukseli. Polskie Radio informowało o tym w sobotę.

Jutro wieczorem, podczas pierwszego dnia szczytu prezydent Francji i kanclerz Niemiec mają przedstawić sytuację na wschodzie Ukrainy i zarekomendować przedłużenie sankcji, bo porozumienie z Mińska o zawieszeniu broni nie jest realizowane.
Po przedstawieniu informacji europejscy dadzą zielone światło dla uruchomienia procedury, która ma być sfinalizowana do końca miesiąca. Informowała o tym także wcześniej szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini.
Przedłużenie sankcji oznacza, że nadal największe rosyjskie banki i firmy naftowe będą miały ograniczony dostęp do rynków kapitałowych. Zakazana też będzie sprzedaż Rosjanom zaawansowanych technologii, w tym związanych z wydobyciem ropy ze złóż arktycznych, a także sprzętu podwójnego zastosowania, wykorzystywanego do celów cywilnych i wojskowych.
Nadal obowiązywać będzie także embargo na dostawy broni.

yenn/IAR