Samuel Pereira pozywa Budkę i żąda przeprosin  - zdjęcie
19.06.20, 16:19Fot. screenshot - YouTube (Fakty RMF FM, Jolanta Milas Koalicja Polska)

Samuel Pereira pozywa Budkę i żąda przeprosin

10

Redaktor naczelny portalu tvp.info Samuel Pereira będzie na drodze sądowej domagał się przeprosin od szefa PO Borysa Budki. Chodzi o nazwanie Pereiry „recydywistą jeśli chodzi o kłamstwa”. Dziennikarz domaga się też, aby Budka wpłacił 20 tys. zł na cel społeczny.

Redaktor naczelny tvp.info Samuel Pereira poinformował dziś, że złożył pozew przeciwko przewodniczącemu Platformy Obywatelskiej Borysowi Budce:

-„Pozew o ochronę dóbr osobistych został złożony kilka dni temu i jest on związany z przekazywaniem publicznie nieprawdziwych informacji na mój temat przez pana Borysa Budkę. Mam nadzieję, że za szerzenie tych nieprawdziwych informacji poniesie konsekwencje” – powiedział dziennikarz.

Chodzi zdarzenie z 4. czerwca, jakie miało miejsce podczas rejestracji komitetu wyborczego Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich. Wówczas to przed biurem PO w Warszawie Samuel Pereira zapytał przewodniczącego PO, ile zarabia jego żona jako członek rady programowej TVP Katowice. Budka nie odpowiedział dziennikarzowi na pytanie, a zamiast tego zarzucił mu, że jest „recydywistą”, bo jak stwierdził, nie wykonał wyroku sądowego.

Chodziło o orzeczenie Sądu okręgowego w Gliwicach, który zadecydował, że Samuel Pereira nie musi prostować informacji na temat tzw. „paragonu hańby”, przedstawionego przez Borysa Budkę i ceny leku Valcyte. Sąd oddalił wniosek polityka, który chciał, aby Pereira został zobowiązany do wycofania twierdzeń, że Budka kłamał w sprawie ceny leku.

1 października ub.r. podczas debaty w TVP Budka przedstawił paragon i opublikował na Twitterze post: „Oto paragon hańby tego rządu. Ponad 2000 zł dla dziecka po przeszczepie, które rodzice muszą wydać tylko dlatego, że ten rząd zamiast dofinansować służbę zdrowia woli wydawać na nagrody dla swoich ministrów”. Na paragonie (noszącym datę 30 września br.) jest lek Valcyte, proszek do sporządzania roztworu doustnego; kwota opiewa na 2082 zł 36 gr (dwa opakowania po 1041 zł 18 gr) – z pełną odpłatnością za lek. Poseł podkreślał, że paragon jest autentyczny.

W TVP pojawiły się informacje, że Budka kłamał w sprawie leku, który jest refundowany. Kłamstwo Budce zarzucił m.in. Samuel Pereira. Informował on, że dzwonił do apteki, w której wydano paragon. Ustalił cenę leku po refundacji, która wyniosła 3 zł i 20 gr.

Borys Budka skierował wniosek do sądu w trybie wyborczym, domagając się sprostowania od Pereiry oraz, w odrębnej sprawie, sprostowania informacji ukazujących się na ten temat w TVP.

W przypadku TVP sąd podzielił argumentację Budki i nakazał sprostowanie. Jednak nie zgodził się z nim w sprawie wytoczonej Pereirze.

-„Pereira to recydywista jeśli chodzi o kłamstwa. W październiku 2019 roku sąd nakazał mu prostowanie nieprawdy na mój temat. Prawomocnego wyroku do teraz nie wykonał. Tyle w temacie wiarygodności” – napisał na początku czerwca Borys Budka na Twitterze.

kak/PAP

Komentarze (10):

Bogda2020.06.20 13:38
Dziękuję Panu Pereirze że walczy z kłamstwem i obłuda tej przekupnej PO
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.20 13:36
Pereira to taka PiSda mała wredna i zawistna
mitnick2020.06.20 9:33
samuelu parejro- a jka tam twoja żona? heheheh
Marek2020.06.20 4:09
Schowajcie gdzieś tego Pereirę. To wstyd dla mediów.
aspiring educationalist2020.06.19 18:04
Do znudzenia. https://nczas.com/2020/01/11/pozar-w-bur-w-tvp-samuel-pereira-kasuje-trollkonta-w-obawie-przed-procesami-poklosie-awarii-fb-ujawniajacej-autorow-wpisow-foto/
Szybka Randka sex2020.06.19 17:15
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
parch katolicka kretynizacja polski o rodzince:2020.06.19 16:41
- „Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,…” - - "...gonić tego parcha..." - Tylko trochę cierpliwości, parch "Leszek" Keller-Krawczyk jest już na ostatniej prostej.
katolicka kretynizacja polski2020.06.19 16:30
Pereira to portugalski kozojepca! gonić tego parcha do kraju gdzie się urodził!
killpedryll2020.06.19 19:00
kozojebcą i fanem analu to jesteś ty cvelu.
Nienawidzisz wszystko i wszystkich?2020.06.19 16:21
Mamy dla ciebie miejsce. Kołchoz "katolicka kretynizacja polski " ma otwarte członkostwo. Kryteria przyjęcia: stwierdzony, patalogiczny kompleks niższości, robolo-chłopskie pochodzenie, zabużanskie, żydowskie oczywiście oraz wszelkie ofiary, jak ci "Operacji Wisła". Jak do tej pory dumnymi kołchoźnikami zostali: "Leszek" Keller-Krawczyk, OBOJETNY-Nesse-Naczelnik, Stachu, Pietia Nowaczek, Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic , itp. Nie wahaj się i wstąp, zostań członem nawet większym niż już jesteś. Ale pamiętaj, twój PRL już nie wróci. I szczepionki zabijają!