Sam już nie wie, co ma mówić? Budka krytykuje,,Polski Ład'' i twierdzi, że to co w nim dobre... wzięto od PO - zdjęcie
16.05.21, 20:45Fot. Platforma Obywatelska via Flickr, CC 0

Sam już nie wie, co ma mówić? Budka krytykuje,,Polski Ład'' i twierdzi, że to co w nim dobre... wzięto od PO

10

To projekt głównie wyborczy, obliczony na pozyskanie głosów w określonych grupach społecznych, a nie wizja nowoczesnego społeczeństwa, dobrze przygotowanego do wyzwań przyszłości” – mówił Borys Budka, komentując zaproponowany wczoraj przez Zjednoczoną Prawicę „Polski Ład”.

Dalej jednak w rozmowie z „Rzeczpospolitą” lider Platformy Obywatelskiej najwidoczniej sam nie wiedział, jaką linię obrać. Zaczął chwalić niektóre z rozwiązań, jakie znalazły się w „Polskim Ładzie”. Stwierdził jednak, że:

Część dobrych rozwiązań jest wziętych wprost z propozycji prezentowanych w ostatnim czasie przez Platformę Obywatelską”.

Tu wskazał na kwotę wolną od podatku oraz obniżenie „klina płacowego” oraz bezlimitowe zabiegi medyczne.

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl

Komentarze (10):

przemyśl-72021.05.18 10:49
Najzabawniejsze jest to,że ciągle tam jest,że ktoś go tam trzyma i wciąż się nadyma....
alusia2021.05.17 9:15
Ja to chyba mam demencję,bo nie widziałam i nie pamiętam ,że PO przedstawiło swój program w całości?Może nie mam racji?
Polak2021.05.17 8:27
Odtworzenie peowskiego "funduszu odszkodowawczego" który po 6 latach od likwidacji nagle przestał być niewłaściwy. Skopiowanie peowskiego pomysłu na dodatki do kredytów mieszkaniowych. Skopiowanie peowskiego pomysłu na rozwiązanie problemu umów "śmieciowych". Zmniejszanie nakładów na służbę zdrowia (przypominam, matołuszek w zeszłym roku zapowiadał nie 7%, tylko "minimum 10%"), dokładnie jak PO. To gdzie według was w tych bajeczkach jest coś czego pisowska mafia nie skopiowała z PO?
alusia2021.05.17 9:17
No to już nie wiem,przecież ,,piniędzy nie ma i nie będzie'',a Polska to ch-d-kamieni kupa.
Polak2021.05.17 9:58
I patrz, od 6 lat pisowska mafia rekordowo rosnącym zadłużeniem udowadnia że faktycznie pieniędzy nie było i dalej nie ma.
Alex772021.05.17 7:19
PiS wreszcie powinien uczciwie opodatkować KORPORACE które płacą minimalne podatki... statystycznie ok. 1% oraz duże GOSPODARSTWA ROLNE takie od ponad 50-100 hektarów które płacą minimalne opodatkowanie i inne opłaty na poziomie działkowiczów...
Jazzz2021.05.17 2:14
Jeśli PiS realizuje wasze pomysły, to znakomicie. MIELIŚCIE 8 LAT. PRZEZ TEN CZAS POKAZALIŚCIE ŻE NIE MOZNA WAM UFAĆ, I ŻE WASZE PROJEKTY ZOSTANĄ NA ZAWSZE W SFERZE IDEI, CZYLI OBIECANEK DLA GŁUPCÓW. Przyszli goście, którzy od razu zabrali się do roboty. Po pierwsze, na nasze szcęście, cofnęli wasze decyzje, po drugie wdrożyli pomysły, o których mówiliście że są niewykonalne, część już zrobili, mimo codziennych kłód pod nogi i kija w szprychy. Raz im wychodzi gorzej, raz lepiej, ale działają. Po lekcji z katastrofa smoleńską, cieszę się że to oni przeszli z nami przez epidemię, bo strach pomyśleć co by się działo z nami przy waszych rządach. "Piniędzy nie ma, I NIE BĘDZIE." Na nasze szczęście, WY NIE MOŻECIE JUŻ RZĄDZĆ.
Dam2021.05.17 7:48
Mówisz, że najwyższy wzrost gospodarczy w czasie kryzysu, tysiące kilometrów autostrad, ułatwienie założenia firmy i znaczne skrócenie czasu jej założenia, orliki, stadion narodowy i wiele innych to projekty sferze idei? Dla porównania powiedz mi, co zostanie po PIS, poza ogromnym długiem, który będą spłacać nasze dzieci.
nil2021.05.16 22:32
Panie Budka, Asnyk to już wcześniej przewidział: - "Daremne żale – próżny trud, bezsilne złorzeczenia! Przeżytych kształtów żaden cud nie wróci do istnienia". Wy już macie pozamiatane.
Zarabiaj na Crypto Darmowa nauka !2021.05.16 21:51
Zarabiaj w Internecie! Wejdź na stronę: www.bitcointime.com.pl i dowiedz się jak w prosty sposób zarabiać w internecie. Pomoc specjalistów przez całą dobę. Kliknij i zobacz jakie to proste!