Tomasz Sakiewicz: Duda zdecydowanie zyskał podczas debaty - zdjęcie
18.06.20, 09:30Fot. Elekes Andor via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Tomasz Sakiewicz: Duda zdecydowanie zyskał podczas debaty

17

Wczorajsza debata prezydencka wywołała już wiele komentarzy i opinii. Kandydaci, a wśród nich m.in.: Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski czy Władysław Kosiniak – Kamysz odpowiadali na pytania związane z polityką zagraniczną czy kwestią wyznawanych wartości. Do sprawy na antenie Telewizji Republika odniósł się również redaktor Tomasz Sakiewicz.

„Zakładałem, że tego typu debaty nic nie mogą wnieść, bo jest zbyt wielu kandydatów i to przeszkoda ku temu, by  mogli przedstawić coś konkretnego. Pozytywnie się rozczarowałem.” – zaznaczył Sakiewicz.

Zauważył, że urzędujący prezydent skutecznie bronił prowadzonej przez siebie polityki. Kosiniak Kamysz musiał natomiast stanąć w opozycji do Rafała Trzaskowskiego. Redaktor Sakiewicz zwrócił uwagę na Krzysztofa Bosaka, który musiał nie tylko bronić się przed zarzutami o wspieranie Trzaskowskiego w ewentualnej II turze, ale tym razem wyjątkowo atakował zarówno Dudę, jak i Trzaskowskiego. Wcześniej tego nie było.

„Ewidentnie dziś zyskał Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski wypadł poniżej oczekiwań, a lapsus słowny z tym, że rząd nie chce nam ujawnić skąd się wzięła epidemia jednak będzie cytowany. To jednak duża wpadka, dla kogoś kto ma być prezydentem.” – skwitował redaktor Sakiewicz.

ks/ Telewizja Republika

Komentarze (17):

Micha\\\\\\\\305\\\\\\\\202 Jan2020.06.18 11:34
Czy Pan Redaktor ten komentarz napisał po, czy zdążył jeszcze przed debatą?
JONASZ KORAN-MEKKA(Allahu Akbarr)2020.06.18 11:15
XD
lomabard2020.06.18 10:38
Taa zyskał - potwierdzenie że jest debilem.
Zygfryd2020.06.18 10:28
Bardzo słaby Trzaskowski przegrał i to wyraźnie z Dudą Hołownia Kosiniakiem i nawet powiedziałbym z kandydatem p. Jakubiakiem który był bardzo konkretny i sensowny a Trzaskowski tylko buta wpadki i dyletanctwo nieumiejetność nawet na odpowiadanie na pytania wręcz żenująca
gnida bez fajknjuwza gnije i zdycha2020.06.18 9:57
KC POplatfy z młodym Gomułką i młodym wicepremierm Gorywodą i młodym Cyrankiewiczem, co ręce obcina - wystąpili do PKW o zmianę kandydata
edi2020.06.18 9:51
JESTEM POLAKIEM - UFAM PiS i GŁOSUJĘ NA ANDRZEJA DUDĘ !!!!!!!!!!!! - czytam historię polecam "DZIEJE POLSKI" prof Andrzeja Nowaka - SĄ SIŁY W EUROPIE I NA ŚWIECIE KTÓRE POLSKĘ CHCIAŁYBY W ŁYŻCE WODY UTOPIĆ ZA JEJ NIEUGIĘTOŚĆ W WIERZE KATOLICKIEJ, ZA JEJ WOLNOŚĆ I REPUBLIKAŃSKI SYSTEM OPARTY NA CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ - DLATEGO MUSIMY POSTĘPOWAĆ MĄDRZE I NIE DOPUŚCIĆ DO KOLEJNYCH ROZBIORÓW - TRZEBA SIĘ MODLIĆ OPATRZNOŚĆ CZUWA JEZUS JEST PANEM POLSKI A JEJ KRÓLOWĄ MARYJA - SURSUM CORDA !!
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.18 9:53
duda leci na łeb na szyję zobacz sobie sondaż z dziś i wczoraj wszystkie tendencja spadkowa i przegrana w II turze to koniec długopisa
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.18 9:48
Bubuś Sakiewicz zaklina rzeczywistość Smutne jest to, że jedyną kobietą w debacie była pani od migowego... To nawet nie była debata tylko porażka jakaś brak zadawania pytań przez kandydatów Wielkim zaskoczeniem na plus nowy kandydat Witkowski, który okazał się bardziej lewicowy od Biedronia Hołownia całkiem nieźle, a Trzask tak sobie, jedyne co go ratuje, że na tle miernot Dudy i innych nie wypadł najgorzej
Polak2020.06.18 9:59
Hołownia gadał Gaz.Wyb/TVN-em., Kosiniak zwany Kamyszem tragicznie plastikowy, Biedroniowi szajba wielkościowa odwala, Duda jak zwykle w dobrej formie i sympatyczny, cała Polska zobaczyła wykrzywioną złością i nieustawioną mordę Trzaskowskiego.
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.18 10:07
masz niezdrowo napyerdzielone skoro tą spłoszoną PiSdę bojącą się własnego cienia zobaczyłeś jako "sympatycznego i w dobrej formie"... pot mu się lał po ryju, a strach zaglądał do ślepi
Polak2020.06.18 12:20
Roi ci się we łbie od tego wszystkiego
legowiska ptaszków CZAJKA2020.06.18 9:42
wszystko wiadomo - Żółtek zdeklasował Czaczkowskiego; Purchel PO puścił Sok z Buraka na wizji
Elektor2020.06.18 9:41
Jaka debata? heheheh takich pytań o pierdoły to jeszcze nie było:) Podpowiadam pytanie na debatę Duda- Trzaskowski bo takiej pary zawodników chce Banda Czworga w drugiej rundzie wtedy będą mieli wybory wygrane bez względu kto je wygra. "Czy jest pan za tym, aby państwo ścigało karnie nieprzestrzegających bezmięsnych dni postnych?"
Bizon2020.06.18 9:41
Bez żartów. Słuchać opinii Tomasza Sakowiecza na temat debaty, to tak jakby słuchać opinii na ten temat Marka Suskiego albo Beaty Kempy. Przecież wiadomo, że jakby nawet Andrzej Duda się skompromitował, to Sakiewicz twierdziłby, że wygrał. Zresztą to, co się działo na debacie, dobór pytań, później dobór ekspertów do studia oceniających debatę był tak stronniczy i po prostu bezczelny, że prowadził do prostej konkluzji. Jako wyborca Krzysztofa Bosaka, który mając w drugiej turze wybór między Dudą i Rafałem Trzaskowskim nie pójdzie głosować uważam, że jedynym plusem ewentualnego zwycięstwa Trzaskowskiego byłoby to, że ci wszyscy obecni propagandziści z Woronicza mogliby zacząć się pakować, a Sakiewicza szybko byśmy tam nie doświadczyli.
...2020.06.18 9:41
Ma wiedzę, jest doświadczony, szanuje drugiego człowieka i to jest Nasz Prezydent teraz i na drugą kadencję.
f232020.06.18 11:45
Przeczytałem twoją wypowiedź z nieskrywanym rozbawieniem. Ale pod koniec chyba chodziło Ci o polewkę na drugą nóżkę.
niech piana toczy się z ryjów POplatfy2020.06.18 9:40
Szlachetny i Charyzmatyczny Andrzej Duda - właściwie już jest Prezydentem po 28 czerwca