Sąd zarejestrował Partię Republikańską. ,,Jej członkowie sympatyzują z Bielanem'' - zdjęcie
24.03.21, 08:15Screenshot Youtube - Prawo i Sprawiedliwość

Sąd zarejestrował Partię Republikańską. ,,Jej członkowie sympatyzują z Bielanem''

3

Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, 7 stycznia tego roku sąd zarejestrował ugrupowanie nieformalne Partia Republikańska. Cały proces ruszył w 2017 roku, z inicjatywy działaczy dzisiejszego Porozumienia.

Dziennik podkreśla, że partię zarejestrowano tuż przed pojawieniem się nieporozumień dotyczących przywództwa w Porozumieniu. „Rzeczpospolita” podje też, że członkowie Partii Republikańskiej sympatyzując raczej z Adamem Bielanem.

On sam w rozmowie z dziennikiem zaznaczył, że nie ma zamiaru rezygnować z walki o przywództwo w Porozumieniu.

W połowie marca z kolei Sąd Okręgowy w Warszawie zarządził zwrot wniosku złożonego przez Adama Bielana, który dotyczył uchwały sądu koleżeńskiego o wygaszeniu kadencji prezesa Jarosłąwa Gowina oraz powierzeniu jego obowiązków szefowi konwencji krajowej. Sąd poinformował wówczas:

Wniosek został zwrócony w związku z uznaniem, że został złożony przez osobę nieumocowaną do działania w imieniu partii”.

Sam Bielan przekonywał jednak, że nie kończy to sprawy i nie zamyka tematu. Dodał:

Takie sprawy trwają lata. Sąd naszego wniosku nie rozpatrywał merytorycznie, tylko zwrócił uwagę na uchybienia formalne. Czekamy na oficjalne pismo. Uchybienia uzupełnimy”.

dam/"Rzeczpospolita",Fronda.pl

Komentarze (3):

Roman2021.03.24 15:12
Nowi republikanie będą godnymi następcami swoich poprzedników .Bielan już zapowiedział,że będzie rzucał swoimi jajami ku chwale Obajtka.
Grizzly2021.03.24 8:48
Partia republikańska już była. Jej szefem był obecny szef CBA Kamiński, który rzucał jajkami w prezydenta Kwaśniewskiego, który został po koleżeńsku (wszak z Dudą to kolesie) uniewinniony jeszcze zanim zakończył się proces.
Grizzly2021.03.24 8:49
Został uniewinniony za dużo grubsze przestępstwa niż rzucanie nienarodzonym drobiem.