Sąd nad Judaszem. Prokuratura wszczyna postępowanie - zdjęcie
23.04.19, 14:50

Sąd nad Judaszem. Prokuratura wszczyna postępowanie

39

Czy w trakcie tzw. „sądu nad Judaszem” w Pruchniku w województwie podkarpackim doszło do nawoływania do nienawiści? Ma to zbadać prokuratura, która wszczęła właśnie postępowanie sprawdzające po ostatnich wydarzeniach.

Portal Onet.pl podał, że śledczy mają zbadać, czy w trakcie obrzędu doszło do popełnienia przestępstwa z art. 256 KK, który mówi o „nawoływaniu do nienawiści”. Są one zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu Marta Pętkowska informowała już wcześniej PAP, że prokurator rejonowy w Jarosławiu z urzędu podjął działania, które zmierzają do zebrania dowodów w związku z popełnieniem przestępstwa.

dam/PAP,Fronda.pl

 

 

Komentarze (39):

Druh Ryszard2019.04.24 8:55
Wypadałoby się zapytać, czy w tym kraju Policja i Prokuratura nie mają naprawdę nic do roboty ? Zamiast zamykać bandytów, zwyrodnialców, morderców, gonić alimenciarzy i wszelkiej maści oszustów - w tym działających na szkodę dzieci i staruszków - zajmują się obrzędami ludowymi, sankcjonowanymi przez wieki tradycji a wynikających wprost z zapisów Nowego Testamentu - Świętej Księgi dla chrześcijan. Kto za te absurdy zapłaci ? Ja na to nie wyrażam zgody aby tą paranoję opłacać z moich podatków. Ja płacę państwu polskiemu za zapewnienie mi i mojej rodzinie bezpieczeństwa, a nie za szaleństwa garstki neomarksistów - lewaków. Czuwaj !
Jan Radziszewski2019.04.24 5:48
Bardzo Biedni będą Judasze którzy zdradzili KK tzn wstąpili do Masonerii skończą jak Bronisław Gieremek i jego towarzysze z ILLUMINATI "+ Przez bunt i pychę Szatan z samej istoty zła stał się Anty miłością i Anty prawdą. Oddawanie mu czci za życia to pewien rodzaj miłości do szatana. On po śmierci w piekle srogo zapłaci swym czcicielom, gdyż on z istoty jest anty miłością. Marks, Darwin, który tak przysłużył się mocom zła w wizji piekła, był pokazany w najstraszniejszym poziomie mąk piekielnych razem z ludobójcami i dobrowolnymi zdrajcami judaszowymi. Siedem demonów posłużyło się jego duszą i umysłem do wymyślenia tak głupiej, absurdalnej rzekomo teorii naukowej. „Doświadczenie Iluminata Gieremka w bałwochwalczym sanktuarium Lucyfera pod ziemią tj pod Brukselą ; „Nagle nastąpił oślepiający błysk, potworny nie do wytrzymania huk. + Na ich oczach te piękne rzekomo szczęśliwe duchy braci zmarłych zaczęły przemieniać się w straszliwe potwory, których rozum ludzki nie jest w stanie sobie wyobrazić. + Nieznany ogień i zapach nie do wytrzymania. Potworny wygląd demonów tak przeraził masonów, że byli jak kamienne trupy. + Kiedy znikły złe duchy nastąpiła nieznana ciemność i w tej ciemności ujawniła się wizja piekła. W tej wizji zobaczyli straszny wieczny los w mękach, prawdziwych zmarłych braci masonów, których wcześniej przedstawiały złe duchy, jako szczęśliwych synów światłości przebywających rzekomo w krainie szczęśliwości. Przed ich oczami przesuwały się następne wizje różnych czasów. + Trudno sobie wyobrazić przerażenie masonów. Runął cały ich system pychy i pewność panowania. Jeszcze przed tą wizją obiecywano im i zapewniano ich o milionach lat szczęśliwego życia w przyszłym ziemskim raju. A tu widzą niewyobrażalne cierpienia i męki znanych powszechnie w XX wieku i wcześniejszych wiekach filozofów, naukowców, finansistów, polityków, sędziów, rzekomych uczonych, nawet noblistów, judaszowych zdrajców itp. Wizja ta zakończyła się na poziomie piekielnego „hoiIyvod”. Z tego właśnie poziomu nieznany ogień ogarnął trzech masonów w tym, także głównego maga (najbardziej tajnych Lucyferów) Dopiero w piekle, jak ukazała wizja zdają sobie sprawę, jaki los ich spotkał. Niestety już jest na późno. Czas ostatecznie dla nich minął! teraz więc dzielą los Judasza który i B Komorowskiemu też grozi, - podobnie jak Bp i X służącym dwu Panom
Elżbieta Morawiec2019.04.24 6:26
Donoszę uprzejmnie, że Żyd jest też w "Weselu" Wyspiańskiego, w jasełkach Boże narodzeniowych. Prokuraturo - do boju ! w Tel- Awiwie zagrali Polaczkowie tańczą, co za g łupi horror. Kiedy zaczną nam dyktować zmiany w modlitwach iw Ewangelii?
plankton2019.04.23 21:12
Najciekawsze, że te próchnikowe (próchickie?) kukły Judasza od lat wyglądają tak samo (oczywiście na zdjęciach z czasów fotografii czarno–białej nie widać, czy wielki nos kukły jest czerwony, ale to jest raczej nieistotny szczegół). W sieci jest trochę zdjęć z różnych lat obchodów "sądu nad Judaszem".
plankton2019.04.23 20:39
Nie ma to, jak ciężko(!?) pracować, uganiając się za… pijanymi rowerzystami.
zxz2019.04.23 19:45
pacynki nie rząd
wolyniak2019.04.23 19:17
to juz jest obled niedlugo wymowienie slowa zyd bedzie karane a co z dzieciakami ktore chodza w okresie bozonarodzeniowym z ,,herodem,, tam tez jest zyd. panie brudzinski wstyd i hanba nie jestes panpolakiem?
Dionizy2019.04.23 19:08
Bolek Do całej parodii jeszcze tego brakowało! Najpierw Episkopat a teraz jeszcze Wymiar Sprawiedliwości ha ha ha
ajwajj2019.04.23 19:04
.Żydzi się gniewają, trzeba się kajać!.... pokazano, to tym jajogłowym w Nowym Jorku, a ci w krzyk: biją naszych!Palisz kukle sorosa idziesz do wiezienia za antysemityzm nie za jego wroga dzialanosc Jeśli odkryją, że Marzanna też była Żydówką to przewiduję masowe aresztowania dzieciarni każdej wiosny Że trzeba wpierw pomyśleć, to już nie: takich mamy obrońców narodu i wiary...niestety biskupów najemników i antypasterzy
Saiwan2019.04.23 18:56
Chyba kogoś "pogięło"!
maja2019.04.23 18:23
Ale jaja ! Żydzi widać i słychać oraz czuć to identyfikują się z Judaszem zdrajca i chciwcem gdyż powieszenie kukły JUDASZA odbierają jako atak na żydów i ANTYSEMITYZM ! Sami żydzi mówią nam kim się czują oni czuja się Judaszem !A to ,ze prokuratura pod rządem PiS i kurskiego wszczyna śledztwo w sprawie tradycji chrześcijańskiej to skandal i taką głupia władzę jak Pis trzeba odsunąć od rządów !
maja2019.04.23 18:27
Pomyliłam Kurskiego z Ziobrą ha ha ha bo jak zwał tak zwał to jedno i to samo barachło .
Polak2019.04.23 17:56
Wieszanie kukieł to taka żydowska tradycja zwana Purim (czy putin?)
plankton2019.04.23 21:03
Purim, Haman, Estera (a właściwie Esterka) — pogoogluj, poczytaj… Cała historia jest w Starym Testamencie w Księdze Estery. Są też filmy na YT, kręcone przez samych Żydów, o tym, jak świętują, wieszają kukłę Hamana i pełni radości znęcają się nad nią.
tekla2019.04.23 17:51
Ciekawe ze prokuratura nie wszczyna sledztwa jak nas żydzi bezpodstawnie oskarżają Jak na fb nie mozna napisac prawdy ze ukraincy jak im się nie podoba niech walczą o swoj kraj a nie jak szczury uciekają do na i jeszcze im żle są u nas goścmi i nasze prawo powinno byc pierwsze ale jakoś nie widac zeby tym się zajeli fejsbuk za prawdę zakazuje pisamnia czy komentowania Skoro jest na naszym terenie niech dostosuje się do naszych praw u nas jeszcze jest demokracja i mozemy pisac a że fejsbuk jak obraza się nasz naród nigdy jak0os nie interweniuje ale zawsze szuka mowy nienawiści tam gdzie jej nie ma skandal ze ten portal robi co chce a nasi siedzą jak szczury i nic z tym nie robią
Polak2019.04.23 17:48
Podejrzewam ,że żydzi ostatecznie wyprowadzą się z Polski i to będzie dobry uczynek Judasza.
Jarosław Leśny 2019.04.23 19:01
To ilu nas zostanie?
anonim2019.04.23 19:38
Może tez się wyprowadz?
kalinka2019.04.23 17:18
Partia Interesu Syjonu (PIS) rozpoczęła wojnę z narodem
Anonim2019.04.23 16:58
Może wreszcie od prokuratury się dowiemy, czy Judasz był naprawdę żydem, czy może jednak nim nie był. Bronią go wszelkie organizacje żydowskie i to jest argument za. Jeśli jednak w obronę biorą jedynie kukłę to jest to przecie argument przeciw.
Tak się pytam2019.04.23 16:30
Dlaczego prokuratura który podobno jest polska nie wszczęła jeszcze postępowanie w sprawie akcji szkalowania i dehumanizowania Polaków czyli przedstawiania w mediach wizerunku małpy z wielkim nosem jako synonimu Polaka?
Klapaucjusz2019.04.23 16:10
I tak powinien wyglądać polski wymiar sprawiedliwości: najpierw kijem, potem odczytać wyrok, odciąć głowę (żeby złoczyńca nie wstał z martwych?), podpalić truchło a potem do rzeki! Nietrzeba nam adwokatów, sędziów, prokuratorów i innych uprzywilejowanych kast – Suweren sam wymierzy sprawiedliwść!
Max Fiend2019.04.23 15:42
Czy? No jasne. Ktoś ma wątpliwości?
Pigmalion2019.04.23 15:40
Nawoływać do nienawiści można wówczas, gdy docelowi ludzie objęci potencjalnym aktem nienawiści są tu, gdzie "nawoływacze". Jeśli prokurator udowodni, że w tym miejscu, gdzie ludziska sobie podpalili manekina dla frajdy, był obecny Judasz, ktoś beknie. Ale Judasz ponoć od dawno nie żyje a jego postępowanie stało się symbolem zdrady. Zatem i palenie miało charakter symboliczny. Judasz i Jezus byli żydami, więc prokurator będzie musiał udowodnić, że palenie kukły zdrajcy wypełniało znamiona przestępstwa antysemityzmu. Kukły Jezusa nie palono, więc to nie było wydarzenie antysemickie, bo musiałoby obrażać czy też nawoływać do nienawiści obu żydów. Ergo - cała akcja miała charakter wyłącznie artystyczny i było wpisane w drogę krzyżową - też symbolicznie wspominaną - nie nosi znamion publicznego namawiania do nienawiści. Dziennikarz, który był naocznym świadkiem i opisał wydarzenia, kierował się swoim zidiociałym pragnieniem parcia na szkło.
gośka2019.04.23 15:37
Judasz z samej Jezusowej ręki chleb w Wieli Czwartek zjadł...a Wy się łudzicie, że komunia Wam przed śmiercią wystarczy...a uczynki?!!!!!!!
rick2019.04.23 15:37
a kim byl judasz ze go nie wolno karac-brudzinskiemu cos odbilo .A gdyby tak ukrzyzowano Jezusa. Czy tez bylby z tego taki szum- czemu brudzinski nie bierze sie za tych co zabijaja chrzescijan-niech sie pan poda lepiej do dymisii
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 15:26
Odkryłem straszną prawdę - fronda opanowana przez geriatrię !! MarianCH dziadku zły adres nie jestem gerontofilem nie szukam kontaktu ze starcami idź sobie do swojej babci, a od młodych się odpiernicz! Bosh co za los jak nie pisdy to obleśne starce mnie zaczepiają! W dłuższe rozmowy wdaję się tylko z młodymi huujastymi jędrnymi duupeczkami płci męskiej. Reszta out! przeklęte potworne forum pełne geriartrii....
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 15:26
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
plankton2019.04.23 20:53
Czy to ten LGBT–wesołek, którym "zaopiekowała się" po zdarzeniu policja i który najprawdopodobniej będzie miał postawione zarzuty?
violencja2019.04.23 22:26
https://www.youtube.com/watch?v=qnbf2uq7SLw
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 15:26
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️10950zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
gośka2019.04.23 15:39
do roboty
Tomek2019.04.23 15:17
Ja bym się też wziął za tych co topią Marzannę!
Max Fiend2019.04.23 15:44
A jakiej jest narodowości i na czym polega nienawiść do jej nacji?
Tomek2019.04.23 15:46
Nacji zimowej. Zimy nienawidzą zwolennicy wiosny i to jest mowa nienawiści kiedy opcja wiosenna topi opcję zimową.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.04.23 17:25
Na czym polega nienawiśc do Niemców, jeśli symbolicznie pobiję kukłę Hitlera?
Bruner z Olgino2019.04.23 21:42
Wy pobijcie sobie co innego.;-)
plankton2019.04.23 20:49
No i za tych, co wieszają Hamana…
Daria2019.04.23 15:05
Biedny prokurator. Parę lat śledztwa przed nim, wiele tomów akt, a na końcu i tak umorzenie.