Są wyniki sekcji zwłok nastolatków z Ledna. Jaka była przyczyna śmierci?  - zdjęcie
17.05.21, 16:06Fot. Edward Kimmel via: Flickr CC 2.0

Są wyniki sekcji zwłok nastolatków z Ledna. Jaka była przyczyna śmierci?

2

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera przekazał dziś, że sekcje zwłok nastolatków, których ciała wyłowiono z Odry wykazały, iż przyczyną śmierci było utonięcie. Śledczy wykluczyli, aby do ich śmierci mogły przyczynić się inne osoby.

10 maja w miejscowości Ledno zaginęło dwóch chłopców w wieku 13 i 15 lat. Od początku poszukiwań policja podejrzewała, że mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku nad Odrą. Nad brzeg rzeki ratowników zaprowadziły psy tropiące. Przypuszczenia te niestety się potwierdziły. W piątek wyłowiono ciało 13-latka. Wczoraj natomiast odnaleziono zwłoki starszego chłopca.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do tragedii. Przeprowadzono już sekcję zwłok, która potwierdziła, że przyczyną śmierci w obu przypadkach było utonięcie.

- „Ustalenia medyka wskazują na nieszczęśliwy wypadek nad rzeką i, jeśli nie pojawią się jakieś nowe informacje w tej sprawie, należy spodziewać się umorzenia postępowania prowadzonego przez świebodzińskich prokuratorów”

- przekazał rzecznik zielonogórskiej policji.

kak/PAP

Komentarze (2):

Anonim2021.05.17 17:47
Budowac baseny w szkolach - lekcje plywania obowiazkowe - z egzaminem. Nauka plywania zamiast lekcji religii
Sanitariusz Pogotowia z WHO2021.05.17 19:57
Ty nigdy się nie kopałeś w rzece? Rzeka jest bardziej zdradliwa niż jezioro.