Rzetelnie o prawach kobiet - 8 marca, godz. 16:00. Wydarzenie na Facebooku - zdjęcie
06.03.21, 18:10fot. pixabay.com

Rzetelnie o prawach kobiet - 8 marca, godz. 16:00. Wydarzenie na Facebooku

4

Pojęcie praw kobiet bywa często wypaczane na sposób ideologiczny. Takie podejście do tego zagadnienia prowadzi do pomijania rzeczywistych problemów z jakimi spotykają się kobiety. Z tego powodu Instytut Ordo Iuris zdecydował się na zorganizowanie cyklu debat pt. „W obronie praw kobiet" poświęconych tej kwestii. Drugie wydarzenie w ramach tego cyklu odbędzie się w Dzień Kobiet - 8 marca. Wezmą w nim udział kobiety z kilku krajów, reprezentujące różne dziedziny nauki oraz instytucje państwowe i organizacje społeczne. Celem cyklu jest przeprowadzenie rzetelnej i wolnej od ideologii dyskusji nad stanem realizacji praw kobiet w dzisiejszym świecie.

STRONA INTERNETOWA KONFERENCJI

W konferencji uczestniczyć będzie m.in. prof. Angela Gandra - prawnik i sekretarz stanu w brazylijskim Ministerstwie Kobiet, Rodziny i Praw Człowieka. Kolejną prelegentką będzie Sharon Slater z USA - prezes Family Watch International, jednej z największych organizacji prorodzinnych. W wydarzeniu weźmie udział również Alix Lejard z Francji - przedstawicielka organizacji Femina Europa przy Parlamencie Europejskim. Uczestniczkami konferencji będą też Karolina Pawłowska - dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris i Małgorzata Terlikowska - etyk, pisarka.

Współczesna narracja na temat praw kobiet pomija odmienne i zróżnicowane potrzeby i aspiracje kobiet na różnych etapach ich życia. Dzieje się tak głównie z powodu prezentowania tego zagadnienia z punktu widzenia ideologii gender. Tematowi postrzegania pojęć kobiecości i męskości przez perspektywę gender poświęcona będzie najbliższa konferencja. Podczas wydarzenia podjęty zostanie również m.in. temat sposobów zwalczania dyskryminacji i przemocy.

Wydarzenie odbędzie się 8 marca. Początek o godz. 16:00.

Transmisja pod tym linkiem.

Wydarzenie na Facebooku.

 

Komentarze (4):

Les2021.03.7 7:11
I znow ten komunistyczny syf wyciagaja na powierzchnie ziemi tego pieprzonego 8 marca?
Po 11 ...2021.03.6 18:31
"Współczesna narracja na temat praw kobiet pomija odmienne i zróżnicowane potrzeby i aspiracje kobiet na różnych etapach ich życia" ... a może warto zapytać nasze laseczki, jakie są ich potrzeby i aspiracje? Na pewno powiedzą, że chcą być katolickimi kurami domowymi z gromadką dzieci, bez szans na wartościową pracę. Na pewno na Podkarpaciu, ale u nas jest dokładnie odwrotnie.
Senny2021.03.6 19:06
U was, - to gdzie? Na Polesiu?
U nich w kibucu ...2021.03.6 19:13
Jest przyśrubowany do wózka inwalidzkiego i to jego jedyne zajęcie.