Ryszard Terlecki: Kidawa-Błońska mentalnie pasowałaby do PiS - zdjęcie
04.09.19, 15:15

Ryszard Terlecki: Kidawa-Błońska mentalnie pasowałaby do PiS

16

"Pani marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska nie bardzo nadaje się do reprezentowania partii, która buduje swój wizerunek na ataku i krzyku i awanturze. Mentalnie bardziej pasowałaby do Prawa i Sprawiedliwości, niż do Platformy" - powiedział dziś wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

W rozmowie z Polskim Radiem Terlecki oceniał wystawienie Małgorzatay Kidawy-Błońskiej jako kandydatki na premiera przez KO.

"Trochę mnie zaskoczyła ta decyzja, bo jest to taki ruch desperacki w trakcie kampanii i po zebraniu podpisów pod innymi kandydatami w danych okręgach" - powiedział Terlecki.

"Lider PO uznał, że będzie bezpieczniej nie podejmować konfrontacji politycznej z Jarosławem Kaczyńskim, więc wystawił w tym okręgu Małgorzatę Kidawę-Błońską, a sam ewakuował się do Wrocławia. To próba ocieplenia wizerunku Platformy, która jest kojarzona z hejtem i agresją" - ocenił polityk.

Jak powiedział Terlecki, Kidawa-Błońska nieszczególnie nadaje się do PO.

"Odbywaliśmy sympatyczne spotkania przy kanapkach i herbacie czy kawie. Owszem, były spory, ale merytoryczne, więc myślę że pani marszałek mentalnie bardziej pasowałaby do Prawa i Sprawiedliwości, niż do Platformy" - powiedział.

bsw/polskie radio

Komentarze (16):

eryk2019.09.5 11:46
Pani Kidawa-Błońska reprezentuje partię gdzie "pinindzy" nie byłodla społeczeństwa, która pozwoliła na "wyciek" kilkudziesięciu miliardów złotych z Polski, która rozwaliła przemysł, w tym stoczniowy, która wisiała u klamki Berlina i robi to nadal. O czym pan marszałek tak dyskutował z tą Panią przy kawie i ciasteczku? Jakie to "spory merytoryczne"?
janb2019.09.5 8:25
Dobre pochodzenie, miła twarz, kultura wypowiedzi - to z pewnością rzadkość w PO ...ale nie zapominajmy ta pani zawsze prezentowała poglądy Tuska, Kopacz, Gronkiewicz itd. ! Merytorycznie więc nie różni się od nich ! Niech więc PIS nie daje się zwieść !
KATON STARSZY2019.09.4 22:44
Geriatria mocno wyeksponowana,czas na szpital,chyba że Kaczyński go wyśle w trybie natychmiastowym bo narobi sporo szkód.
Artur2019.09.4 18:51
PiS dogada się z PO pod wodzą Kidawy Błońskiej. Powinna to wykorzystać i przejąć stery po Schetynie. Tak naprawdę Schetyna to taka pozostałość po her Tusku - on blokuje wszystkie pozytywne zmiany w PO. Jak Kidawa wywali Schetynę, Budkę, Brejzę, Neumana, Nitrasa, Pomaskę, Kierwińskiego, Chlebowskiego, skarbnika załatwiał sprawy za zegarki, Drzewieckiego, Grabarczyka to jest szansa że PO stanie się dobrym partnerem do rządów PiS i prezesa Kaczyńskiego. W przeciwnym wypadku będzie jak dotychczas.
Lubieżny Zenon2019.09.4 18:43
Do PiS pasowali by wszyscy z PO. I odwrotnie. To jedna banda. Atakują się wzajemnie, bo tak trzeba, kwestia walki o koryto, a obie bandy nas okradają. I tyle. Zgadzam się natomiast z komentarzem powyżej, pani Kidawa na bolca jest fest MILF! Z doświadczenia jednak wiem, że przaśne kobity jak pani Szydłowa często o wiele lepiej się w wyrku sprawują od tych teoretycznie atrakcyjniejszych!
Lubieżny Zenon2019.09.4 18:48
Oczywiście i w przaśności jest pewna granica, i za p. Sobecką i pannę Pawłowiczankę bym się nie wziął.
Andrzej2019.09.4 17:03
Z Kidawą -Błońską PIS może mieć problem. Myślę że Cenckiewicz, Kurski, Pereira i inni intensywnie szukają haków do co najmniej 6 pokolenia ale jak na razie nie znaleźli. Stąd mało o niej informacji bo dla PIS tylko hejt jest dobrą informacją
Matka Polka2019.09.4 16:51
Czyżby pan Terlecki chciał wprowadzić V kolumnę w szeregi PIS? Przekaz jest jasny - Pani Kidawa-Błońska w sposób elegancki i kulturalny( być może), ale jednak reprezentuje szeregi POKO z całym bogactwem tamtejszego inwentarza. Umizgi niepotrzebne.
szczery do bólu2019.09.4 16:23
Pan Terlecki zaczyna mówic od rzeczy, mam nadzieje, ze pan Kaczynski to widzi. Pani Kidawa Blonska zawsze bronila swoich obludnikow z Platformy i mafie z nia związane, i taka jest o tej pani prawda.
PiSowskiePartyjnePotworyPłciOdrażającej2019.09.4 16:15
Terlecki to nie kryptopedał Kaczyński, więc po męsku oblizuje się jak pies, bo Kidawa-Błońska to MILF z klasą. Aż wstyd porównywać do oborowej Szydłowej, z tępą gębą płaską jak morga i szeroką jak stodoła. Czy do monstrum Sobeckiej, z dewocyjnym kołtunem utrwalonym ondulacją nad mordą napuchłą od tłuszczu. Albo do jałowej przekupy Pawłowicz, chamskiego chowu, prostackiego obyczaju i babochłopskiego bezguścia.
Cogito ergo sum2019.09.4 15:55
Pan Terlecki ma rację. Kobiety mafii Platformy to Wielgus, Gasiuk-Pihowicz, Mucha, Zawadzka (mało kto pamięta), Lubnauer. To ich klasyka. Każdy facet musi się mieć na baczności. Petru się o tym boleśnie przekonał. Zniszczyły cały jego "dorobek" czy urobek.
Stach-Albert-Nowak dumme Atheisten und Schwulen2019.09.4 15:51
Jestem 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 Jestem 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚 Jestem 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐃𝐳(iwka) Jestem 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 Jestem 𝐋𝐮𝐛𝐥𝐢𝐧𝐢𝐚𝐧𝐤𝐚 - 𝐋𝐮𝐛𝐥𝐢𝐧𝐞𝐫 i lubie się przebierać jak Rafalala. Gdzie jesteś 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭 𝐏𝐨𝐜𝐡𝐰𝐚 ? Boisz się konfrontacji i kolejnej kompromitacji, tj. kopa w tą twoją, starczą obwisłą doope. 𝐆𝐢𝐞𝐫𝐨𝐣𝐮 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐜𝐢𝐞 𝐏𝐨𝐜𝐡𝐰𝐚.
Lech Keller-Krawczyk2019.09.4 15:36
Pani Kidawa Błońska jest za mądra by być w mafii PiSowskiej. Wy PiSdzielce jedynie możecie mieć takich gigantów intelektu jak Pawłowicz, Szydło, Kempę, 2 Gosiewskie, Lichocką,Sobecką czyli klasa, styl i kultura pod-sklepowej patologii i parkowych obszczymurków!
12019.09.4 15:54
Brawo PiS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stary Krakus2019.09.4 19:32
dzielnicowy przez małe "d" twoja wypowiedź nadaje się pod budkę z piwem, a nie w poważnym portalu internetowym. Całkiem przez przypadek podsłuchałem taką dyskusję pod budką z piwem stąd moje porównanie.
ojz2019.09.4 22:52
ty pisdzielcowy dzielnicowy sprzątaj klozety