Ryszard Czarnecki: Wybory 1989 r. nie były przełomowe dla Polski - zdjęcie
04.06.19, 14:50screenshot Youtube - Polskie Radio

Ryszard Czarnecki: Wybory 1989 r. nie były przełomowe dla Polski

2

- Można dokonywać beatyfikacji Okrągłego Stołu, można uważać wybory do Sejmu, w których prawie dwie trzecie miejsc oddało się komunistom za moment przełomowy w historii Polski, ja tak nie sądzę. Oczywiście dostrzegam pozytywy tamtych wydarzeń, był to krok naprzód, ale trudno uznać tę datę za założycielską dla nowego państwa polskiego – mówił w Polskim radiu 24 Ryszard Czarnecki, eurodeputowany (PiS).

Ryszard Czarnecki odniósł się do organizowanych w Gdańsku uroczystości wydarzeń 4 czerwca 1989 r. - Jest to kolejne spotkanie towarzystwa wzajemnej adoracji, z którego nic nie wynika ani dla społeczeństwa, ani sytuacji politycznej w kraju. Opozycja nie opracowała żadnej formuły atrakcyjnej dla ludzi. Taka ucieczka w historię, która dla wielu Polaków jest kontrowersyjna jest przykładem, że opozycyjne ma ciekawej, atrakcyjnej narracji. Rząd przedstawia konkretne propozycje gospodarcze i społeczne, przedstawia plan jak do tego dojść tymczasem opozycja porusza się w obszarach, które może są ciekawe dla mediów opozycyjnych, ale Polaków nie porwą – komentował gość audycji.

Wspólnym odśpiewaniem polskiego hymnu, tortem i podpisaniem proklamacji Deklaracji Wolności i Solidarności uczczona została we wtorek w Gdańsku 30. rocznica wyborów z 4 czerwca 1989 r. Zaplanowano także wiec z udziałem Donalda Tuska i Lecha Wałęsy.

Święto Wolności i Solidarności organizowane jest w Gdańsku dla uczczenia 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów, które miały miejsce 4 czerwca 1989 r. Obchody trwają od 1 do 11 czerwca.

Całości rozmowy wysłuchać można tutaj

Polskieradio24.pl

Komentarze (2):

Konfederata2019.06.4 21:00
Hahaha oj Rysiu Pysiu:) Dzisiaj w PiS, a dawniej z Hanią pod rękę? https://twitter.com/zlypanmusztarda/status/914219592934920192 Oj ale nie wyszło co za pech! I trzeba było prędko gdzie indziej koryto obstalować:) W PZPR chyba nie był, ale na wszelki wypadek wżenił się we WRON hehehehe. Ot sprzedawczyk wszędzie pójdzie gdzie pajda chleba dobrze posmarowana. On Polakom w twarz napluje jeśli na tym zarobi. Poniżej dowód, z Fotygową darł ryja.https://pikio.pl/politycy-pis-glosno-w-europarlamencie-slava-ukrainie-herojom-slava-video/
wacula2019.06.4 17:37
A zazdrosny zawistny mały chłopek Nie wiem czy to zazdrość (bo o co niby), czy frustracja jego ego