Ryszard Czarnecki: Liberalno-lewicowy walec kontra patriotyczne pospolite ruszenie - zdjęcie
25.06.19, 10:00(fot. wikipedia/Domena publiczna)

Ryszard Czarnecki: Liberalno-lewicowy walec kontra patriotyczne pospolite ruszenie

23

To, co w pewnej mierze udało się jesienią A. D. 2018 podczas wyborów samorządowych zupełnie nie wyszło obozowi liberalno-lewicowemu (przez wielu nazywanym wprost i bez ogródek: „kosmopolitycznym”), wiosną A. D. 2019 podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. Operacja propagandowo-medialna pod hasłem „ten okropny Kościół Katolicki” powiodła się kilka miesięcy temu dzięki filmowi „Kler”, ale zupełnie spaliła na panewce, mimo jeszcze większego antykościelnego ostrzału artyleryjskiego pół roku później. Powiedzenie: „nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki” pasuje tu jak ulał.

 

Film Wojciecha Smarzowskiego pomógł zmobilizować przeciwko prawicy elektorat lewicowo-liberalny, zwłaszcza w dużych miastach, a jednocześnie mógł zdemobilizować jakąś cześć elektoratu popierającego Prawo i Sprawiedliwość – może nie tyle prawicowego, co raczej centroprawicowego. Kombinacja umieszczania wizerunków polskich świętości, jaką jest Matka Boska Częstochowska na śmietnikach i ubikacjach , filmu „Tylko nie mów nikomu” oraz „mowy życia” redaktora (sic!) Leszka Jażdżewskiego już tego efektu nie przyniosła. Sprawdziło się stare, ludowe powiedzonko: „co za dużo, to i krowa nie zje”.

Atak na Pielgrzymkę, profanacja mszy i … „nienawiść wobec osób LGBT”!

Opozycyjna scena polityczna w Polsce przesunęła się wyraźnie w lewo – tylko, że na szczęście Polacy za tym nie podążyli. Wdepnięcie pedału LGBT w opozycyjnym wehikule okazało się przeciwskuteczne. To auto okazało się autkiem: zabuksowało, zawyło i ugrzęzło na manowcach. Nawet ludzie nie chodzący do kościoła, a nawet pozwalający sobie na antyklerykalne dowcipy uznali, że „non possumus”, gdy w polskiej przestrzeni publicznej nastąpiła antychrześcijańska kumulacja, niczym w totolotku. Trzaskowski z jego kartą LGBTplus, jego zastępca Rabiej z jego „małżeństwami” homoseksualnymi i adopcją przez nich dzieci(sic !), profanacja monstrancji na tzw. Paradzie Równości w Gdańsku, czy już czysto chuligańskie próby zakłócenia przez „tęczowych” szmondaków pielgrzymki dzieci na Jasną Górę… Podkreślam: nawet odległa od polityki ,w jakiejś mierze nie głosująca i prezentująca systemowa niechęć do polityków wszelkiej maści tzw. „Polska grillująca uznała, że to stan wyższej konieczności, ze „larum grają” i zaryczała niczym ranny łoś.
Profanacja, jaką była parodia katolickiej mszy, na warszawskiej tzw. Paradzie Równości (po raz pierwszy z udziałem prezydenta Warszawy – za czasów jakże kontrowersyjnej Hanny Gronkiewicz- Waltz jednak nie było to możliwe ...)wzbudziła bardzo silne reakcje protestu nie tylko stricte politycznego, ale i społecznego. Ale też dla antykatolickich radykałów, bezrozumnych w swych obsesjach, stanowiła pretekst nie tyle do pokajania się i autorefleksji, ale wręcz do p odkręcenia haniebnej retoryki. Tak oto prawił (?) lider „Wiosny” Robert Biedroń: „Kościół milczy (w sprawie „nienawiści wobec osób LGBT” – dop. R. Cz. ), a jest przewrażliwiony na punkcie uczuć religijnych, monopolu odprawiania mszy”.

„Radość i zabawa” lewicowo-liberlanych hunwejbinów

Kolejny przypis do „Dziejów głupoty w Polsce” Aleksandra Bocheńskiego dopisał poseł „Nowoczesnej”, a teraz już klubu koalicyjnego PO/Nowoczesna Krzysztof Mieszkowski: „Parada Równości to karnawał. Radość i zabawa (…). Kościół ponury, pozbawiony poczucia humoru dopatruje się bluźnierstwa w niewinnych karnawałowych imitacjach religijnych rytuałów”. Jednak nie zdzierżyli koledzy – koalicjanci Mieszkowskiego z Koalicji Europejskiej. Marek Sawicki z PSL uznał owa profanacja katolickiej mszy za „skandaliczny happening”, a senator Jan Filip Libicki, który wyszedł z PO w proteście przeciwko wyrzucaniu resztek tamtejszych konserwatystów, aby znowu w niej zawitać na gruncie koalicyjnym, wręcz politycznie zaszantażował Platformę: „jeśli Rafał Trzaskowski nie odetnie się od zorganizowanej tam mszy, to możliwość pójścia PSL z PO będzie utrudniona”.
Nie wiedzieć czemu ci, którzy krytykują partię Władysława Kosiniaka-Kamysza za „tęczową” Koalicję Europejską podnoszą obecność tamże głównie lewicowo-liberalnych hunwejbinów z „Nowoczesnej”, ale dziwnie głośno milczą, że kilka dni przed wyborami do parlamentu w Brukseli i Strasburgu KE poszerzyła się o kilka organizacji, w tym, obok KOD-u, również o… Inicjatywę Feministyczną. A to formacja będąca na lewo od … „Wiosny” Biedronia. Została zarejestrowana w 2007 roku jako partia polityczna o nazwie … Partia Kobiet. W programie wprost definiują swoją ideologię polityczną jako „feminizm” oraz „socjaldemokrację”. Jako jedną z głównych wartości swojego programu deklarują … „świeckość”. Formacja ta w 2015 roku wystartowała w ramach koalicji SLD-Lewica Razem. Jeszcze we wrześniu 2018 roku jej liderki podkreślały: „Grzegorzowi Schetynie nie feminizmu i feministek potrzeba, ale uzyskania poparcia tego lub owego biskupa”. Jednocześnie ostro atakowały Barbarę Nowacką i jej ugrupowanie pisząc o „przejściu Inicjatywy Polskiej na chadecką, co w Polsce oznacza radykalną, zakłamaną i łamiącą prawa człowieka i wolności nas wszystkich prawą stronę sceny politycznej”. Pod feministycznym butem znalazła się również nawet Katarzyna Lubnauer, której zarzucono kłamstwo: liderka „Nowoczesnej” miała bowiem powiedzieć na wspólnej konwencji jej partii i PO, że członkinie obu partii liderowały tzw. Czarnym Protestom – a było ponoć zupełnie odwrotnie…

Lewactwo ante portas!

Tak, właśnie takiego koalicjanta w Koalicji Europejskiej miał rzekomo chadecki i łże-konserwatywny PSL. Samo zaś Polskie Stronnictwo Ludowe przed wyborami europejskimi szczerze przyznało, jakie są powody wejścia PSL do Koalicji Europejskiej. Jak ujawnił późniejszy członek sztabu wyborczego KE, chyba najwyższy zresztą poseł tej partii, Piotr Zgorzelski, koalicyjny wybór PSL spowodowany był po prostu… brakiem pieniędzy na samodzielna kampanię. Jak widać formacja ta zasługuje nie tylko na miano „obrotowej”, ale tej czysto „kupieckiej”, w pejoratywnym znaczeniu tego słowa. Na koniec uwaga generalna: ten frontalny atak na Kościół Katolicki, tradycyjne wartości i pewne święte polskie symbole spowodował też – co jest swoistym dobrodziejstwem – wyciszenie pretensji do PiS-u na prawicy. Nie mówię o casusie Konfederacji, bo oni grali do innej bramki , atakując w praktyce wyłącznie PiS i w zasadzie w ogóle nie tykając PO/Koalicji Europejskiej. Mówię choćby o silnych (i dobrze!) środowiskach ProLife, mających pretensję do nas o brak zmiany ustawy antyaborcyjnej w kierunku zwiększenia ochrony życia poczętego. Środowiska te, jakże ideowe i twardo upominające się o wartości uświadomiły sobie chyba, jak my wszyscy, że może i PiS idealny nie jest, ale to on jest depozytariuszem właśnie owych wartości chrześcijańskich, w tym wartości życia ludzkiego. Perspektywa przyjścia lewicowo-liberalnego walca to wystarczająco zimny prysznic dla tych, którzy chcieli szukać dziury w (prawicowym) całym. Lewactwo ante portas spowodowało jedność w szeregach obozu patriotyczno-konserwatywnego. I za to liberałom i lewicy serdeczne „Bóg zapłać!”.

Ryszard Czarnecki

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (24.06.2019)

Komentarze (23):

Krystyna K.2019.06.25 19:47
LITOŚCI, ZABIERZCIE ICH ZDJĘCIE! TO OBRZYDLISTWO! NA TYCH PEDZIÓW , OBWISŁYCH Z FAŁDAMI I KAPIĄCYM OD TŁUSZCZU CIELSKIEM NIE DA SIĘ PATRZEĆ BEZ ODRUCHU WYMIOTNEGO !!!! TO JEST OKROPNE, OHYDNE! WIĘC NIC DZIWNEGO, ŻE TAKIE TOTO, NIKOMU SIĘ NIE PODOBA ! WIĘC TWORZĄ WŚRÓD SIEBIE KOŁA WZAJEMNEJ ADORACJI PEDOFILISKIEJ! TFU ! GDYBYM MIAŁA NAWET 100 LAT, TO NAWET Z DOPŁATĄ MILIONOWĄ, NIE ZGODZIŁABYM SIĘ, ABY MNIE TYLKO DOTKNĄŁ!
Michal2019.06.25 22:10
Obatel Rycho by tam pasował. WIdziałem kiedyś jego zdjęcie w spodenkach z lycry.... To było straszne.
MARZENA K.2019.06.26 0:58
Uwierz, ja też nie mogę na nich patrzeć! To takie obleśne, ! Wymiotować się chce! Czym oni się chwalą! Przecież to ohyda straszna!
Marek2019.06.25 14:04
Że Fronda i flueroscencje podniecają się paradami LBGT to potrafię zrozumieć. Ale obatel Rycho też?
Jam jest nowaczek-robaczek i jestem idiotą.2019.06.25 12:41
Jestem nowaczek-robaczek i jestem idiotą. Mam dyplom z oksfordu (filia w gminie Cyców), urodziłem się na staten ajlend, obecnie to Nowa Huta. Kryje się, lawiruje, maskuje, onanizuje i aj dobrze szpik ynglysz. Jam jest nowaczek-robaczek i jestem idiotą.
Piotrek2019.06.25 12:39
A zdjęcie ciągle to samo. 4 wspaniałych z frondy :)
Andrzej Malik2019.06.25 10:59
"W domu syna Ryszarda Czarneckiego miało dojść do awantury - informuje portal Wirtualna Polska. I podaje szczegóły: w sylwestrową noc jeden z uczestników spotkania doznał urazu nożem. Poszkodowany twierdzi, że zaatakował go poseł PiS Przemysław Czarnecki. Ten zaprzecza. Sprawą zainteresowała się prokuratura. " Czy Ryszard Henry Czarnecki ma odrobinę honoru, i poda się do dymisji?
matis892019.06.25 11:10
Hehe WP, Onet, GW, TWN.... kto tych obcych polskojęzycznych mediów w ogóle słucha. Chyba tylko lewakoateiści i sodomici reprezentujący obce interesy i siły.
Andrzej Malik2019.06.25 18:07
Rozumiem że nie masz żadnych argumentów merytorycznych, i tylko chcesz trochę na buty nasikać?
Krystyna K.2019.06.25 19:54
SKONCZYŁ CI SIĘ MALIK TEMAT?? NIE MASZ O CZYM PISAĆ ?? SZUKASZ ZACZEPKI, ? NIE TĘDY DROGA ! MAMY WAS WSZYSTKICH W G.... POWAŻANIU! NICZYM NAS JUŻ NIE ZASKOCZYCIE!
matis892019.06.25 10:48
Lewakoateiści i sodomici nie sobie w pupy wsadzają u siebie w domu, nikt im nie zabrania, tyle że oni z tym włażą normalnym ludziom na głowy, paradują swoją seksualność, świętują że lubią w tyłki. Przecież to chore psychicznie paradować ze swoją seksualnością i ją świętować, z seksem wychodzić na ulicę i krzyczeć że oni lubią w tyłki. Lewakoateiści róbcie to u siebie w domu a nie włazicie z tym ludziom na głowę jak oszołomy. To obleśne i obrzydliwe.
Pracownik2019.06.25 10:58
Człowieku, napisałeś o wsadzaniu w tyłek TRZY RAZY w czerech zdaniach. Kto tu ma większą obsesję na punkcie seksualności?
Brooklyn952019.06.25 21:54
Chyba moje poprzednie odpowiedzi na twoje komentarze nie dały za dużo do zrozumienia, ale na początek jeszcze raz tobie przypomnę, iż zgodnie z regułami języka polskiego rzeczownik „sodomici” oznacza mieszkańców Sodomy, biblijnego miasta leżącego nad morzem Martwym. Co prawda termin ten może też oznaczać perwersyjne zachowania seksualne ale homoseksualistom do tego daleko ;) A celem parady nie jest obnoszenie się ze swoimi preferencjami seksualnymi i tak jak to mówisz ,,świętowanie tego, że ktoś lubi w tyłek", ale najzwyczajniej w świecie domaganie się o równość. To, że na paradach znajdzie się kilku idiotów, którzy źle interpretują cel takiego zdarzenia to już niczyja wina, dokładnie tak jak wśród katolików znajdują się hipokryci, którzy w ogóle nie stosują się do dekalogu i zakładają, że ich myślenie równa się Boskim założeniom. Także spójrz troszkę szerzej i zauważ, że w twojej grupie społecznej duża część ludzi również nie myśli dokładnie tak samo jak ty, a co za tym idzie nie identyfikujesz się z nimi. Tak samo jest w tym przypadku.
Reytan2019.06.25 10:38
Z jednej strony atak lewaków a z drugiej sami podstwaiamy sobie nogi. Na przykład, w Bydgoszczy, biskup Tyrawa odwołuje z funkcji proboszcz i przenosi w stan spoczynku wspaniałego człowieka i kapłana, księdza Kneblewskiego. Tym samym dołącza do tych diabelskich sił, które pragną zniszczyć Kościół. Dlaczego tak się dzieje? Pewnie dlatego, że nasi biskupi żyjąc w dostatku i wygodzie ponad miarę, popadli w pychę i zatracili swoją wiarę. Pewnie tym samym, kłuje ich w oczy kapłan, który taką wiarą epatuje. A tacy lewicowi księża jak Lemański czy Sowa mają się doskonale, przy wsparciu swoich biskupów. Nie jest to sprawiedliwe, nie jest to też uczciwe wobec wiernych. Miejmy tylko nadzieję, że jest w tym jakiś Boży zamysł i Boża Opatrzność nas poprowadzi. Bo na większość biskupów nie ma co liczyć.
Sariel2019.06.25 10:19
Komuś w redakcji chyba bardzo podobają się Ci faceci ze zdjęcia, bo widzę to zdjęcie średnio co 3 dni na stronie głównej
JONASIK2019.06.25 10:37
To rodzina redaktorów z frądly.
Sariel2019.06.25 15:53
Czterech adminów tej strony xD
robaczek 2019.06.25 10:08
;] ODCZEPCIE SIE W KOŃCU OD MAJTEK OBCYCH WAM LUDZI!!! ;] niegrzeczniuszki PATO-KATOlickie ;] jakas obsesja co kto robi w sypialni? pozcje tez macie jakies polecane i zakazane ;] czy po chrzescijansku mozna np MINETKE strzelac? albo jakies zabawki miec w lozku? czy wy tak tylko raz,dwa, ciaza i koniec bzykanka? jezeli tak to moze to cale wasze zgorzkniecie i zatrucie "jadem" stad macie ;] RUCHANKA WAM MALO!!!!!! ;] misiaczki no! rozwiazanie jest proste ;] na plebanie do proboszcza! ŁON ci wszystko pokaze;] wytlumaczy ;] zaprezentuje ;] a nie tam jakies zboczone lekcje wychowania seksualnego ;]
marek2019.06.25 10:19
Spływaj psycholu.
robaczek 2019.06.25 14:35
sila argumentów w dyskusji powala ;] kocham cie ! ;] tak po chrzescijansku ;] if ju noł łot aj min ;]
Mirek2019.06.25 11:36
Mnie nie obchodzą wasze zasrane majtki. Tylko nie wychodźcie z tymi majtkami na ulice i nie machajcie nimi bo smród. I nie uczcie tego naszych dzieci. I nie zmuszajcie nas faszystowskimi metodami żebysmy was kochali i sami machali majtkami. Rozkoszuj się swoimi gaciami w zaciszu swojego domu. Wtedy nic do ciebie nie mam.
robaczek 2019.06.25 14:34
ZGADZAM SIE! i poprosze nie wyłazić także ze swoimi dewiacjami religijnymi. w swiatyniach nie mozna? po chol_ere te oltarzyki na ulicy stawiac. spiewac na pół osiedla ;] lazic z facetem w spodnicy ;] zaklamane misiaczki moje kochane *****
MARZENA K.2019.06.26 1:04
zaśliniony Robaku, ! Religijne, to nie dewiacje! To jest normalność ! Zapomniełeś? To wasze pedałowanie na ulicy, jest dewiacją! Paniał!? Odróżnij w końcu! Pacanie!