Ryszard Czarnecki: Donald Tusk niczego nie wygra - jest skończony - zdjęcie
22.11.17, 11:55

Ryszard Czarnecki: Donald Tusk niczego nie wygra - jest skończony

,,Donald Tusk w nic nie gra. Nie uważam, by miał jakiś plan powrotu do Polski; nie ma na to szans '' - powiedział Ryszard Czarnecki na antenie ,,Polskiego Radia''.

„Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie” – napisał kilka dni temu na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Jego słowa wywołały prawdziwą burzę polityczną w Polsce.

,,Tusk dziś jest frustratem, który nie może się podnieść po tym, jak szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker  powiedział, że stanowisko szefa Rady Europejskiej należy zlikwidować. Nie było dotąd takiej sytuacji, by podczas najważniejszego wystąpienia w roku szef jednej instytucji powiedział, że przewodniczący drugiej jest niepotrzebny'' - skwitował Czarnecki.

Polityk wskazał też, że Tusk jest zakładnikiem Niemców, którzy wepchnęli go na piastowane przezeń obecnie stanowisko. ,,Tusk jest zakładnikiem własnych frustracji i emocji. Jego pozycja w kraju bardzo spadła, mało kto liczy się z nim na arenie międzynarodowej. Ci, którzy go wybrali, a był kandydatem rządu niemieckiego, mogą oczekiwać rewanży politycznych. Donald Tusk zapewne spłaca długi. Od początku, wbrew polskiemu interesowi był zwolennikiem przyjmowania migrantów'' - powiedział jedyny polski wiceszef Parlamentu Europejskiego.

Całej rozmowy z Ryszardem Czarneckim można posłuchać na stronie Polskiego Radia.

mod/polskie radio