Ryszard Czarnecki: Dobry rok 2019. Oby 2020 był rokiem ,,2019 plus'' - zdjęcie
05.01.20, 12:48(fot. screen)

Ryszard Czarnecki: Dobry rok 2019. Oby 2020 był rokiem ,,2019 plus''

7

Mijający rok 2019 był na tyle dobry dla Polski, że śmiało można na Nowy Rok 2020 składać życzenia, aby „był to rok 2019 plus”. Obóz patriotyczny dwukrotnie wygrał wybory.
 
Przy czym europejskie pierwszy raz w historii elekcji do parlamentu w Brukseli i Strasburgu, a parlamentarne drugi raz z rzędu. Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić co najmniej kolejne cztery lata, mając ponownie mocny demokratyczny mandat, choć w Senacie  będąc siłą polityczną „numer 1” –  nie ma większości. Rzeczpospolita notuje okres olbrzymiego wzrostu gospodarczego i przez sześć ostatnich kwartałów jest liderem w Unii Europejskiej, gdy chodzi o wzrost PKB na głowę mieszkańca. Udało się nie wpaść w pułapkę spowolnienia  – a jest to udziałem naszych najbliższych i dalszych zachodnich sąsiadów, choć na pewno w kolejnym roku będzie to dla nas sporym wyzwaniem. Na arenie międzynarodowej świat uniknął zapowiadanej przez tabloidy i przez niektórych ekspertów (!) wojny. Największe mocarstwa tereny swoich wpływów powiększały za pomocą gospodarki i „miękkiej” dyplomacji, a nie siły zbrojnej. Paradoksalnie nieco i wbrew logice doszło do zaostrzenia relacji handlowych między USA a Europą, a jednocześnie do zawarcia handlowego „zawieszenia broni” przez Waszyngton i Pekin. To był naprawdę dobry rok.
 
Ryszard Czarnecki

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (28.12.2019)

Komentarze (7):

wacula2020.01.6 10:47
Wystarczy nie zniechecac ludzi do pracy i zmniejszyc biurokracje. Ale to oznaczaloby znisienie przyczyn powodzenia obecnego rzadu.Z każdej strony widać że misternie utkany system sypie się Wygonili miliony młodych Polaków z kraju, ale teraz będą błagać Ukraińców, patrioci od siedmiu boleści.
Urszula2020.01.5 19:09
Obatelowi dobrze, a tymczasem: "Ceny energii w Polsce, windowane m.in. przez uprawnienia do emisji CO2 i rosnące koszty paliw, już w tej chwili należą do najwyższych w Europie. Z analiz MPiT wynika, że ceny energii na rynku hurtowym w Polsce są najwyższe w porównaniu z uprzemysłowionymi krajami sąsiednimi. W latach 2015–2018 były wyższe średnio o 20 proc. w stosunku do Niemiec, o 22 proc. wobec Czech i 17 proc. wobec Słowacji."
Tomasz2020.01.5 16:31
Jak z Panem Ryszardem mi nie po drodze (mam awersję do zawodowych polityków: od UPR, przez AWS, następnie ministra-członka Rady Ministrów w rządzie Jerzego Buzka, potem deputowanego PE z ramienia Samoobrony RP, aby w finale grzać się w składzie Prawa i Sprawiedliwości... ach byłbym zapomniał jeszcze o ZChN... - od 24 roku życia w polityce - ciekawi mnie jakby dzisiaj Pan Ryszard poradził sobie na rynku pracy, tak jak zwykły zjadacz chleba), tak życzę nam wszystkim, za Panem Ryszardem, równie mocnego gospodarczo 2020! I marzę, że kiedyś usłyszę z ust polityka więcej życzeń pod adresem Polski niż swojej partii, bo zdaje się że to Polska a nie partia powinna być priorytetem. Cytując klasyka (Pana Ryszarda, a jakże, kiedy mówił o osobach kandydujących): "Dla części biznesmenów to inwestycja w prestiż, dla innych diety poselskie, a dla niektórych nadzieja na ucieczkę przed prokuratorem." - mam nadzieję że od tego czasu wiele się zmieniło i pojawili się już tacy, którym na sercu mój kraj a nie tylko własny interes...
MaxFiend2020.01.5 16:04
Banaś+ ? :-D
anonim2020.01.5 13:45
2019 plus wojna?
wacula2020.01.5 13:15
Państwo potrzebuje zasobów, by wypłacić to, co zapowiedziało Panie pseudo ekonomisto Czarnecki , to nie Państwo potrzebuje zasobów tylko PIS .TYLE LAT ROZKRADANIA KRAJU PRZEZ RZĄD PIS TRZEBA DZIŚ NAPRAWIAĆ. I PŁACIMY MY BIEDNI PODATNICY. NIESTETY . ALE GOSPODARKA TO NIE GRA KOMPUTEROWA KTÓRA SIE wył.Zadłużenie będzie dalej rosnąć, jeśli słyszy się o nowym rozdawnictwie pieniędzy - piórnikowe, 1500 zł. na każde dziecko. A szykują się nowe podatki np: może być wprowadzone bykowe .Bruksela chce karnie zawieszać wypłaty funduszy z polityki spójności dla krajów, które uparcie łamią dyscyplinę budżetową. Państwowy dług publiczny w pierwszym kwartale 2019 roku wyniósł 1 bilion 5 miliardów złotych, co oznacza wzrost o 21 miliardów złotych (2,1 procent) Kwota biliona złotych długu publicznego może robić wrażenie, jednak Czarnecki się cieszy chwilowym spadkiem jak małe dziecko -WSTYDŹ się !!!!
man.of.Stagira2020.01.5 12:54
Szczęść Boże Ojczyźnie Naszej w Nowym 2020 Roku! Amen