Ryba: Kard. Wyszyński to wzór na czasy walki z neomarksizmem - zdjęcie
07.10.19, 10:45

Ryba: Kard. Wyszyński to wzór na czasy walki z neomarksizmem

25

Prymas Wyszyński to człowiek niezłomny, który przeprowadził Polskę przez morze komunizmu, cierpiąc, będąc opluwanym i oskarżanym. To wzór na nasze czasy, w których zmagamy się z zalewem kulturowego neomarksizmu - powiedział prof. Mieczysław Ryba w felietonie "Myśląc Ojczyzna" Radia Maryja.

"Kraj był poddany ateistycznemu eksperymentowi, który miał zniszczyć duszę narodu, miał ten naród zniewolić, który miał temu narodowi odebrać wiarę w Boga. Na tej kanwie wydał Prymas Wyszyński wojnę komunizmowi – na kanwie kultury, ludzkiego ducha, kultury narodowej. Robił to konsekwentnie wiele przy tym cierpiąc" - powiedział profesor.

"Cierpiał, kiedy widział, co dzieje się z duchowieństwem, z Kościołem w Polsce. Cierpiał, kiedy wyrzucano religię ze szkół. Ale w czasie tego cierpienia planował wielką batalię związaną z Millenium, obchodami 1000-lecia chrztu Polski, zaplanował Wielką Nowennę, 9-letnie rekolekcje, które miały przywrócić więź narodu z Bogiem" - dodał uczony.

"Wydaje się, że we współczesności, kiedy mamy do czynienia z tą rewolucją tęczową, z tym zalewem neomarksizmu kulturowego, który bije do nas z różnych stron, szczególnie ze świata zachodu, to jest to wzór na te czasy" - powiedział Ryba o kardynale Wyszyńskim.

"Szczególnie dla naszych pasterzy, dla tych, którym dane jest przeprowadzić nas suchą nogą przez takie wielkie zagrożenie. Być może Opatrzność, decydując, że to w przyszłym roku dojdzie do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego, czekała, żeby ten wzorzec szczególnie teraz wybrzmiał. Ażebyśmy zobaczyli piękno naszego maryjnego katolicyzmu, żebyśmy zobaczyli piękno tej naszej narodowej kultury" - dodał.'

bsw/radiomaryja.pl

Komentarze (25):

Lolek kremowka2019.10.7 22:15
Jest decyzja Kościoła ws. oskarżeń o pedofilię wobec ks. Jankowskiego. Sprawa zostanie zamknięta. "Z upoważnienia J. E. Sławoja Leszka Głódzia, Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego, uprzejmie informuję, że Kongregacja Nauki Wiary przesłała pismo, w którym w sposób jednoznaczny wyjaśnia, iż w sytuacji oskarżenia skierowanego po śmierci osoby oskarżanej, w tym wypadku Ks. Henryka Jankowskiego, prowadzenie postępowania procesowego jest niemożliwe".
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.10.7 18:58
CYTATY WYSZYŃSKIEGO, CZYLI POMYŁKI TYSIĄCLECIA: 1. „Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich rehabilitację”. 2. „Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich (...) Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłożu chrześcijaństwa. Jego przeobrażenie może się dokonać tylko na drodze religijnej – przez szczere, bezinteresowne przyjęcie chrześcijaństwa”. 3. „Hitler jest doskonałym znawcą psychologii tłumu i twórcą nowej, genialnej taktyki”. 4. „Dzisiejsza III Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkiej idei, która ma przynieść odrodzenie ludzkości. Niemcy stały się obok Włoch rzecznikiem ideologii o zasięgu ogólnoludzkim” 5. „Zasady wychowawcze nacjonalizmu niemieckiego są WZORCEM dla innych narodów. W nacjonalizmie odbija się dusza Niemiec”. 6. „Dzisiejsza Trzecia Rzesza reprezentuje nie tylko określony system polityczny. Podejmuje ona tytaniczną próbę urzeczywistnienia wielkich idei, mających przynieść odrodzenie ludzkości... 7. „III Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkich idei, które mają przynieść odrodzenie ludzkości (...) Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera (...) jest twórcą nowej, genialnej taktyki” TO TEKSTY WYSZYŃSKIEGO Z "ATENEUM KAPŁAŃSKIEGO"
anonim2019.10.7 19:45
https://www.fronda.pl/blogi/2013/czy-ksiadz-stefan-wyszynski-popieral-hitlera,34627.html. Zanim kogoś oszkalujesz to się dowiedź o tym czegoś więcej .
basetla2019.10.7 15:49
Raczej na czasy walki z modernizmem w Kościele.
stan2019.10.7 14:40
Wielki., wspaniały Człowiek! Nie dane Mu było przeprowadzić Polski przez "morze czerwone". Oby Polska doczekała się równie wielkiego mądrego prymasa. Wielki Prymasie Polski, prowadź swój Kościół drogą Chrystusową i uproś u Boga nawrócenie Polakom i uwolnienie Polski od zła
Urszula2019.10.7 13:47
Pismatoly to rzeczywiście matoły. Ujadają tu cały czas na Niemców, a zapominają, że to Wyszyński prosił biskupów niemieckich o przebaczenie. To jak to jest z wami? Wzorujecie sie na nim wybiórczo? Oto cała prawda o Wyszyńskim: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1723
NowyBożekWyszynskijDlaPolskiejKatoCiemnoty2019.10.7 12:45
Już się pogodzili, że Watykan zepchnął Wojtyłę do lamusa wstydliwych bonzów. Próbują na janapapowe miejsce szybko wkleić Wyszynskija, żeby kato-ciemnota w Polsce dostała nową dawkę religijnego opium. Póki żarło z kultem Wojtyły, trzymali Wyszynskija w zamrażarce. Zepsuł się Wojtyła - rozmrozili truchło nowego kato-bożka. Pambuk już chyba nie nadąża, w kogo ma wierzyć i kogo czcić, tak szybko polskie kleruchy żonglują wyświęcaniem swoich kumpli.
anonim2019.10.7 13:49
Piłeś nie pisz
stan2019.10.7 14:42
W jakim języku piszesz? Chyba tym z wieży Babel?
observer19202019.10.7 12:40
Co powie Ryba? Co Ryba nam powie Jaką da odpowiedź?
Wies2019.10.7 12:24
Ale lewactwo zawyło. Tak Kardynał Tysiąclecia to wzór na nasze czasy. Proszę Episkopat o konkretne działania w celu przybliżenia Jego nauczania i poznania osoby. Księża katecheci, wykorzystajcie tę okazję do ewangelizacji młodzieży którą Kardynał bardzo się opiekował.
Urszula2019.10.7 13:50
Wzór? Człowiek, który nienawidził inaczej myślących, nienawidził Żydów i ateistów? Człowiek, który żałował, że nie działa już święta inkwizycja? Gratuluję wyboru wzorca. :D
stan2019.10.7 14:46
Skąd takie wiadomości? Proszę o źródło!!! Prymas nigdy z nikim nie rozmawiał językiem nienawiści, dlatego również będzie świętym. JAK TO LEWACTWO NIE MOŻE ŻYĆ BEZ KŁAMSTWA.
andrzejhahn32019.10.7 12:01
chyba wzor koscielnego nieroba i pasozyta spolecznego
stan2019.10.7 14:51
Czy cokolwiek wiesz o Nim? Czymże Ty się zasłużysz Polsce, by o Tobie pamiętali i szanowali Polacy? Nie tylko katolicy. Gdyby nie tacy jak On, nie pisałbyś na tym forum po polsku. Czy o to Ci chodzi?
BOGAnieMA2019.10.7 11:26
Katolicyzm w Polsce ma twarz zgrzybiałej, stojącej nad grobem staruszki. Młodzi nie chcą już mieć pranych mózgów. Kościół wkrótce trafi na śmietnik historii.
hahaha2019.10.7 12:26
Młodzi to idioci którzy tej zimy po raz kolejny udowodnią że są debilami bez mózgów. Bedą latać półnadzy bo im jakiś palant w necie wmówił że taka jest moda. Ubrać się odpowiednio do pogody się nie potraficie a będziecie mówić o praniu mózgów. Wyjdź na ulicę. Atak klonów. Bezmózgich jednakowo wyglądających frajerów którzy żyją tylko po to aby bogacić korporacje. Młodzi ludzie nie mają mózgów. Zamiast nich mają smartfony. Nawet nie potraficie stworzyć własnej mody jak to robiły poprzednie pokolenia. Umieracie się w jakieś chińskie szmaty i się tym badziewiem dowartościowujecie jeden przed drugim. Jesteście żałosnym pokoleniem które samo siebie zniszczy bo jest za głupie aby żyć.
Janek2019.10.7 11:11
Jest tylko jedna różnica - za czasów Prymasa Wyszyńskiego, jednego z najwybitniejszych Polaków, zagrożenie dla kościoła i bytu narodowego było rzeczywiste, teraz natomiast jest sztucznie kreowane przez fanatyków pisowskich na użytek bieżącej walki politycznej. Oczywiście "pożyteczni idioci" jak p Ryba czy Jędraszewski dają się na to nabrać
stan2019.10.7 14:30
Wówczas wróg był jawny i to było zagrożenie fizyczne dla istnienia Kościoła. Teraz ten sam wróg przybiera różne maski, ale cel pozostaje ten sam - zniszczenie Kościoła. Siłą, która może mu się przeciwstawić jest jedynie PiS. "Pożytecznymi idiotami" są ci, którzy tego nie rozumieją.
JPIII2019.10.7 11:10
Tak, pedophilny klecha to lekarstwo na neomarksizm.
hahaha2019.10.7 12:16
Z neomarksizmu najlepiej leczy sam neomarksizm.
Lolek kremowka2019.10.7 10:52
Katolicy już od dawna konwertują na protestantyzm mając dość politykierstwa w KK w Polsce. KK w Polsce ma klapki na oczach - najważniejsze by rządził PiS a odpływem wiernych się nie przejmuje. Za kilka lat będzie płacz, zgrzyanie zębami i rozdzieranie szat. Pełne kościoły - to se nevrati :)
hahaha2019.10.7 12:12
Pierwszy raz słyszę aby protestanckie denominacje były oderwane od polityki. Protestantyzm to polityka i dla polityki i przez politykę powstał. Takie gadanie jak twoje to typowe bzdety z lat 80tych. Jak chcieli zamordować księdza Popiełuszkę to taki łysy troll z wielkimi uszami bez przerwy opowiadał takie bzdury w TV.
Urszula2019.10.7 13:37
Zaraziłeś sie od Mateuszka - kłamczuszka. Łżesz tak jak on.
stan2019.10.7 14:24
Jak powstał protestantyzm? Stworzył go kłamca i wszetecznik i nie ma tam Jezusa. A Kościoły w Polsce nadal są pełne, bo są Chrystusowe!