Ruszyło śledztwo ws. działań policji na MN - zdjęcie
18.11.20, 16:48Fot. screenshot - YouTube (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji)

Ruszyło śledztwo ws. działań policji na MN

3

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie ruszyło śledztwo ws. przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji używających broni gładkolufowej w czasie tegorocznego Marszu Niepodległości i postrzelenia dwóch osób. Chodzi m.in. o postrzelenie fotoreportera „Tygodnika Solidarności” Tomasza Gutrego.

Śledztwo zostało wszczęto już w poniedziałek 16 listopada.

- „Śledztwo prowadzone jest w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji w dniu 11 listopada 2020 roku przy rondzie de Gaulle’a, polegającego na użyciu broni palnej gładkolufowej w trakcie zabezpieczania porządku publicznego, czym działano na szkodę interesu publicznego i prywatnego dwóch pokrzywdzonych” - przekazała Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Aleksandra Skrzyniarz.

W trakcie działań policji na Marszu Niepodległości ucierpiał m.in. legendarny fotoreporter „Tygodnika Solidarności”, 74. letni Tomasz Gutry, który w momencie postrzału wykonywał obowiązki zawodowe. Jak relacjonował, w momencie postrzału był oddalony od tłumu, a policjant strzelił do niego z niewielkiej odległości, trafiając w twarz. Kula utkwiła w policzku i musiała zostać usunięta operacyjnie. Tomasz Gutry zapowiedział, że będzie domagał się odszkodowania.

kak/PAP

Komentarze (3):

julek2020.11.19 7:56
Śledztwo rusza zaraz sie śledztwo skonczy a winnych nie bd w tvp oglosza sukces polskiej sprawiedliwosci
Szybka Randka2020.11.18 18:16
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: ------- https://erooo.pl/ Wyszukaj mnie po niku: Marikax2 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
"Kto pamięta taki zespół, jak Kult?"2020.11.18 18:05
brawo Policja ,proszę nie oglądać się na ujadanie patusów