Ruch Narodowy z propozycją współpracy od Mieczysława Piotrowskiego - zdjęcie
13.12.18, 10:45Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego

Ruch Narodowy z propozycją współpracy od Mieczysława Piotrowskiego

Ruch Narodowy Roberta Winnickiego otrzymał propozycję współpracy od Mieczysława Piotrowskiego, twórcy partii Ruch Prawdziwa Europa. Jak podaje portal ,,Wp.pl'', narodowcy nie są jeszcze zdecydowani.

Według informacji portalu na początku grudnia doszło do spotkania Piotrowskiego z Winnickim. W rozmowie z WP.pl Winnicki przypomina, że Ruch Narodowy ogłosił niedawno wspólny start do Parlamentu Europejskiego z partią Wolność Janusza Korwin-Mikkgo. ,,niezależnie od tego, mieliśmy z profesorem Piotrowskim spotkanie dotyczące startu ze wspólnej listy. Takie rozmowy się odbyły i jesteśmy w dobrym, życzliwym kontakcie'' - powiedział Winnicki.

Nie chciał zadeklarować, czy narodowcy zdecydująsię na współpracę.

Jak powiedział, jeszcze niedawno nie było wiadomo, czy Ruch Prawdziwa Europa stanie się rzeczywistością, stąd dopiero teraz rozpoczynają się poważne rozmowy. Winnicki przyznał, że do inicjatywy Piotrowskiego narodowcy mają ,,pozytywny stosunek''.
W mediach spekuluje się o ewentualnych członkach Ruchu Prawdziwa Europa. Padają nazwiska osób związanych z Radiem Maryja; Mieczysław Piotrowski to stały komentator mediów o. Tadeusza Rydzyka.

Niedawno na antenie Telewizji Trwam europoseł ten wystąpił z krytyką polityki zagranicznej PiS, zarzucając partii, że deklaracje o wstawaniu z kolan były czcze, bo w istocie zewnętrzne podmioty wpływają na działania rządu RP.

bb/wp.pl