RPO brakuje tematów? Zajął się abp. Jędraszewskim - zdjęcie
23.09.19, 11:55

RPO brakuje tematów? Zajął się abp. Jędraszewskim

37

W Polsce od dekad naruszanych jest wiele praw człowieka i obywatela. Nienarodzone dzieci są zabijane. Korporacje w internecie stosują cenzurę, cenzurę wprowadza też Unia Europejska. Mniejszości narodowe mają przywileje wyborcze, a część wyborców pozbawiona jest progami wyborczymi swojej reprezentacji w parlamencie.

Wbrew Konstytucji część Polaków nie ma prawa do bezpłatnej służby zdrowia. Pojawiają się postulaty wyrzucania studentów czy wykładowców z uniwersytetów za ich poglądy polityczne. Lewicowi bojówkarze non stop łamią przepisy ustawy o zgromadzeniach i chcą odebrać swoim oponentom politycznym możliwość korzystania z wolności słowa i zgromadzeń, a sądy zapewniają im bezkarność. Surrealistycznie wysokie grzywny nakładane są na pisarzy, którzy ośmielili się wyśmiać lewicowych celebrytów.

Wszystkie te przejawy naruszania praw obywatelskich nie wzbudzają zainteresowania Rzecznika Praw Obywatelskich, który swój urząd kompromituje wspieraniem różnych lewicowych ekscesów. Przykładem tego jest ostania inicjatywa rzecznika, który według doniesień medialnych wyrusza na wojnę z kurią krakowską.

Jak informuje lewicowy portal „Na temat” w artykule „Po zwolnieniach w krakowskiej kurii będzie interwencja RPO. Adam Bodnar chce wyjaśnień” autorstwa Kamila Rakoszy „Rzecznik Praw Obywatelskich zapowiedział interwencję w sprawie zwolnień w biurze prasowym krakowskiej Kurii Metropolitalnej. [...] abp Marek Jędraszewski pozbył się w czwartek trzech pracownic biura prasowego krakowskiej kurii. [...] Adam Bodnar zapowiedział również wystąpienie do Państwowej Inspekcji Pracy z wnioskiem o przeprowadzenie ewentualnej kontroli”. Zwolnione panie uważają, że powodem ich zwolnienia był brak mężów. Kuria podkreśla, że rozwiązanie umowy nastąpiło zgodnie z zapisami umowy.

Zapewne, gdyby sprawa dotyczyła nie abp. Jędraszewskiego tylko np. redakcji lewicowej gazety albo zatrudnionych przez jakąś synagogę, to by Rzecznik Praw Obywatelskich nie wykazywał takiej aktywności.

 

Jan Bodakowski

Komentarze (37):

Jan Radziszewski2019.09.29 3:39
ot to cię czeka RPO przez całą nigdy nie niekończącą się wieczność 20 IV [1937 r.] Pan Jezus dał mi dzisiaj przeżyć grozę i katusze duszy potępionej. Duszę moją przenikała miłość Jezusa. Czułam Jego obecność przy sobie, toteż ani na chwilę nie traciłam pokoju duszy, pomimo [114] że przed duszą rozgrywały się sceny straszne. Zdawało mi się, że jestem maleńką dzieciną spoczywającą w objęciach matki i z jej ramienia, z wysoka, spoglądającą na coś, co się przede mną dzieje. Do jakiegoś potępieńca zbiegło się naraz wielu szatanów. Nie widziałam ich, a jednak miałam tę świadomość, że są tuż; że są potwornie obrzydliwi i straszni, a tak samo obrzydliwy był ów potępieniec. Szatani rozdzierali mu serce. Zdawało mi się, że tak jak blaszkę złota można rozklepywać i rozciągać na włosowate niteczki, tak oni rozrywali i rozciągali to serce, zalewając je roztopionym ogniem. Czułam, że był to ból straszny, [115] niepojęty, i zrozumiałam, że cierpieć miał ów potępieniec to rozdarcie serca i ten ogień przez całą wieczność za to, że nie nosił za życia ani iskry ognia miłości Bożej w swym sercu. Równocześnie inni szatani wbijali nieszczęśliwemu ogniste gwoździe - osobno w oczy, w uszy [za to], że tymi zmysłami nie chwalił Boga. Skroń jego obijali również rozpalonymi gwoźdźmi – za to, że nie korzystał z ran cierniowej korony Zbawiciela. Zalewali szatani te rany rozpaloną smołą, by palić umysł, który – stworzony na to, by Boga poznawać - zajmował się sobą, stworzeniami i grzechem. Zęby wyrywali równocześnie z taką wściekłością, że szarpali głową na wszystkie strony, podrzucali nią [116] w górę, uderzając o jakieś ogniste sklepienie, a potem rzucali w czeluście i znowu czynili to samo. Nieszczęsny wydawał z siebie straszliwe wycia, piski, którym odpowiadało echo całego piekła, groźne jak ryk lwów czy szakali i więcej jeszcze. Trwało to wszystko tylko chwilę, lecz duszą wstrząsnęło do głębi.
anonim2019.09.24 22:44
Bo to rzecznik na telefon.
Trójoka wrona2019.09.23 22:34
"...część wyborców pozbawiona jest progami wyborczymi swojej reprezentacji w parlamencie.'' Pan Bodakowski ubolewa nad tym, że SLD, Razem i Wiosna nie mają swoich deputowanych w Sejmie i Senacie, w związku z czym ich wyborcy nie mają swoich przedstawicieli w Parlamencie. Co się dzieje z tym światem.
katolik2019.09.23 22:09
Arcybiskup Jędraszewski powinien zaprowadzić porządek Powierzyć w kurii stanowiska księżom,bo przy świeckickich same kłopoty, i skończyć sprawę,a nie się tłumaczyć
moherowy kaczor2019.09.23 20:05
te kobiety były rodzinami zastepczymi fronda o tym nie napisała wykluczył z kościoła matki które same wychowują dzieci stary klecha
Max Fiend2019.09.23 16:56
IKEA do kontroli - dobrze! Kuria do kontroli - źle! Zdecydujcie się wreszcie na coś, byle nie na moralność Kalego! :-D
Torchwood2019.09.23 14:37
Słusznie. Dyskryminacja ze względu na stan cywilny jest nielegalne.
Trójoka wrona2019.09.23 16:44
Dyskryminacja z jakichkolwiek innych przyczyn również. :)
Albert2019.09.23 14:29
"W Polsce od dekad naruszanych jest wiele praw człowieka i obywatela." Bodakowski, pora poprzeć dowodami swoje kuriozalne twierdzenia. Do dzieła. Udowodnij, że nie kłamiesz w sposób bezczelny, a jedynie rozmijasz się z prawdą i rzeczywistością. "Nienarodzone dzieci są zabijane." Gdzie i kiedy w Polsce są zabijane nienarodzone dzieci? "Korporacje w internecie stosują cenzurę" Podaj przykład takiej cenzury stanowiącej naruszenie prawa. "Pojawiają się postulaty wyrzucania studentów czy wykładowców z uniwersytetów za ich poglądy polityczne." Gdzie i kiedy ktoś takie postulaty wygłosił? Może skup się na źródłach poza Frondą, wskazanie Frondy jest zbyt oczywiste. " Lewicowi bojówkarze non stop łamią przepisy ustawy o zgromadzeniach i chcą odebrać swoim oponentom politycznym możliwość korzystania z wolności słowa i zgromadzeń" Przykład. Kto, gdzie, kiedy? "sądy zapewniają im bezkarność." Przykład. Kto, gdzie, kiedy? "Surrealistycznie wysokie grzywny nakładane są na pisarzy, którzy ośmielili się wyśmiać lewicowych celebrytów." Przykład. Kto, gdzie, kiedy?
cyrulik2019.09.23 23:57
Czy ty bracie udajesz durnia czy nim jestes ? Stek tych glupich pytan daje przypuszczenie, ze wogole nie jestes Polakiem. Kazdy tu zyjacy znajdzie odpowiedzi na te pytania chocby na tych stronach. Nie udawaj inteligentnego - sloma jest sloma i tyle.
Albert2019.09.24 9:26
Zamiast bić pianę bez sensu jak typowy prawak, to udowodnij, że potrafisz w jakikolwiek sposób poprzeć te kuriozalne brednie Bodakowskiego. No chyba, że nie potrafisz - czyli wychodzi na moje.
polski katolicyzm rydzykowy2019.09.23 14:06
W kurii nie dość że zatrudniają na śmieciówkach to jeszcze traktują ludzi jak przedmioty ! Jak Ikea zwolniła chłopa za obraźliwe teksty to był raban a jak biskup wyrzuca jedyne żywicielki na bruk to jest OK
Jアレk2019.09.23 13:44
Mój ulubiony bezrobotny wziął się za temat umów śmieciowych. Przecież Ty Bodakowski nie wiesz, co to umowa o pracę. To dlaczego się wypowiadasz? Nie - nierób, nie wziął się za wyjaśnienie tematu zatrudnionych na umowach śmieciowych i w haniebny sposób zwolnionych , tylko za obronę Jędraszewskiego. A co na to "komandos" Piotr Duda? O jemu też nie przeszkadza, bo u siebie też zatrudniał na śmieciówkach. Moralność Kalego = moralność Bodakowskiego, Jędraszewskiego i komandosa Dudy.
joanna2019.09.23 13:08
Panie RPO, niech mnie Pan nie rozśmiesza swoim buńczucznym zamiarem ingerowania w decyzje Metropolity Krakowskiego! Zacznę od tego, że w setkach karygodnych skandali stricte prawnych udaje głuchego i ślepego, a w sprawach, w których można coś ugrać politycznie, staje się Pan wręcz nad-aktywny. Jeśli do interwencji w kwestiach prawnych (tak się domyślam) czuje się Pan niekompetentny, to trzeba studiować i studiować, bo na naukę nigdy nie jest za późno. Natomiast pouczanie przez Pana Arcybiskupa Jędraszewskiego jest groteskowe. Niech więc Pan się nie ośmiesza!
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.23 13:50
Skoroś taka "kompetentna" i "elokwentna" zgłoś się na RPO, może cię kaczyści wybiorą. Wtedy będziesz mogła przymykać oko na gwałcenie prawa przez Jędraszewskiego.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.09.23 14:03
przepraszam cię joanno--ja JUH Qutas i pedał tak mam jak jelito grubsze ma więcej do powiedzenia
JS2019.09.23 12:33
To że pan Jędraszewski nosi koloratkę nie znaczy że jest ponad prawem w kraju którym pasożytuje!!!
Polak Ateista Dumny Gej 2019.09.23 14:02
większego pasażyta nie ma od ciebie pedale --plujesz na polskę bo ci plci obcy -czyli jesteś tylko największy skurw.......em
bicz na prawactwo2019.09.23 12:27
STOP CZARNEJ ZARAZIE
Polak Ateista Dumny Gej 2019.09.23 14:00
ciekawe czy jeszcze ci coś zostało normalnego w gaciach
aj2019.09.24 13:18
a ty jesteś z tęczowej ?
Pracownik2019.09.23 12:24
Och, bodakowski jak zawsze zagrożony, osaczony, bohatersko walczący z lewactwem. Syndrom oblężonej twierdzy prawactwa, odcinek 2137.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.09.23 13:59
debil przy tobie to geniusz
Azaljah2019.09.23 12:23
Kościołowi trzeba przypomnieć, że podlega prawu polskiemu, nie watykańskiemu, ani nawet nie bożemu.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.09.23 13:58
jesteś zboczony i do tego baran
Bartosz2019.09.23 12:21
Tak klecha dawno przestała głosić słowo Jezusa, a zaczęła propagować słowo Hitlera. Brawo Bodnar!
Polak Ateista Dumny Gej 2019.09.23 13:57
jesteś tylko zboczeńcem a ten oszołom booooddddnnnaaaarrr- to taki sam jak ty --obwisły JUH
Barabasz2019.09.23 12:18
Rzecznik praw nieobywatelskich. Walczą na całego aż strach się bać.
Hanys672019.09.23 12:13
Bodnar to "człowiek z wazeliny". Bez jego zgody i zgody jego dewiacyjnych kolegów Arcybiskup nie może nawet pierdąć a co dopiero zwolnić z pracy własnego pracownika. === Dewianci: jeśli myślicie, że plując na Polaków zdobędziecie ich sympatię, to jesteście głupsi od dżdżownicy.
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.23 12:17
Czarna zaraza nie będzie Polakom dyktować jak mają żyć, kogo kochać i jakie wartości wyznawać. Jeśli Górnośląski homofobiczny zboczeniec myśli, że reprezentuje większość Polaków to się głęboko myli.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.09.23 13:54
normalkni Polacy ja Qutas JUh zboczeniec przepraszam was Polacy --najlepiej byłoby gdyby moja matka --- suka--- mnie wyskrobała
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.23 12:09
Słusznie, że ktoś w końcu wziął się za tego świra czarną zarazę Jędraszewskiego
Hanys672019.09.23 12:14
Cóż za wzorcowy przykład typowo gejowskiej mowy miłości. +++ Oby tak dalej a normalny człowiek już wam nawet ręki nie poda a mijając na ulicy przejdzie na druga stronę.
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.23 12:18
Ja ci co najwyżej mogę dać w mordę. Nie liczcie katofaszyści piewcy czarnej zarazy na żadną litość ani tolerancje. Nie dla psa kiełbasa.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.09.23 13:52
zobaczcie jak ja JUH i Q-tas ,pedał i zboczeniec się odzywam z milości do bliżniego --taki sam szacunek winni oni dawać nam PEDAŁOM---inaczej to tą Polskę odbierzemy normalnym Polakom i damy w rządy zboczeńcom
Polak Ateista Dumny Gej 2019.09.23 13:49
ja pedał cham Q---tas i JUH ---przepraszam---- biskupa Jędraszewskiego zawsze przed spotkaniem z moim kochankiem pierd........li się do potęgi --tak jest jak myślę jelitem grubym
de Gaulle2019.09.23 17:19
KUP sobie blaszkę...