Rowery i bandyta z siekierą. Dziwne wpisy Wałęsy - zdjęcie
25.01.19, 15:35zdj. screen Youtube/Superstacja

Rowery i bandyta z siekierą. Dziwne wpisy Wałęsy

20

Wpisy, które publikuje w mediach społecznościowych były prezydent, Lech Wałęsa są coraz dziwniejsze. Ostatnio pierwszy przywódca "Solidarności" zaskoczył internautów wpisem na Facebooku skierowanym do o. Ludwika Wiśniewskiego. 

Dominikanin, który w ubiegłą sobotę wygłosił podniosłą mowę na pogrzebie prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza i nawoływał do zaprzestania stosowania mowy nienawiści, był w środę gościem Moniki Olejnik w TVN24. Zapewne to właśnie udzielony przez zakonnika wywiad zainspirował Wałęsę, aby opisać na Facebooku "scenę drastyczną możliwą".

"Bandyta wpadł do mojego biura , z siekierą , zabił już kilka osób i ma szansę zabić wszystkich , ja mam pistolet w ręku , co Ojciec proponuje ,nowy czy stary TESTAMENT . Ja Stary"- napisał były prezydent, zwracając się do o. Ludwika Wiśniewskiego. 

Nieco później pierwszy przywódca "Solidarności" podzielił się dość nietypową refleksją na temat Unii Europejskiej i... rowerów. Lech Wałęsa przekonuje bowiem, że rozwój technologiczny nastąpił od wynalezienia roweru. 

"Nawet nawiedzeni jasnowidze ogłaszają , że UNIA rozerwie się .. Ja nie nawiedzony ogłaszam, że ze względu na rozwój technologiczny który nastąpił od wynalezienia roweru , co zmusiło wtedy naszych dziadków z osad i osiedli zorganizować się się w kraje , Państwa . Ten model wytrzymał do końca 20 wieku . W tym czasie ,zbudowaliśmy technologie nie mieszczącą się w tym zorganizowaniu i musimy powiększyć zorganizowanie . Konieczne powiększenie wymaga biur i organizacji by tego dokonać . Biura jak UNIA czy podobne .Jeśli ktoś rozbije ten pomysł ,nabijemy sobie niepotrzebnie guzów i tak do tego pomysłu musimy powrócić"- przekonywał Wałęsa. 

Część internautów i publicystów przekonuje, że byłemu prezydentowi, aby dłużej się nie kompromitował, powinno się odciąć internet. Jesteśmy przeciwni takiemu rozwiązaniu, bo, jak widać, wpisy są coraz ciekawsze.

yenn/Facebook, Fronda.pl

Komentarze (20):

nikt2019.01.26 13:32
Kiedyś broniąc Pana , Panie Prezydencie napisałam , że Polacy będą J. Kaczyńskiego przeklinać . Pan zawsze wierzył w moje słowa . Powoli zacznie się to sprawdzać .
nikt2019.01.26 13:47
Przypomnę jeszcze " ' A gdy wiatr zimny będzie dął i smutek krążył światem . W środek Warszawy spłyniemy dół ŻOŁNIERZE Z WESTERPLATTE "
norman2019.01.26 11:28
JUz dawno byłem za tym by byłemu Ubekowi odciac dostęp do internetu takie głupoty i rózne idiotyzmy które wypisuje nie nadają sie do publikowania czy debaty?!! człowiek który bez problemowo donosił na swoich kolegów i brał za to kasę nadaje sie jedynie do spuszenia go z wodą w klopie nic wiecej.
Halny2019.01.26 9:00
Czytam Wałęse codziennie rano, to taka poranna dawka humoru. Polecam.
Taka prawda2019.01.26 4:13
Co ten Wałek z tym Starym Testamentem? Teraz chce za żyda robić?
nikt2019.01.25 20:13
Jeszcze coś mi się nasunęło . Sądziłam , że Katolicy wiedzą jaka jest różnica pomiędzy Starym a Nowym Testamentem w kwestii zabójstwa . Widząc reakcje na wpis Lecha Wałęsy są laikami w tej kwestii . Kompletna ignorancja . Nawet laik domyśliłby się ,że tu chodzi o jakąś różnicę i przede wszystkim poszukałby odpowiedzi na ten temat w internecie . I jeszcze jedno . Gdzieś w jakiejś przepowiedni czytałam , że ludzie z tzw. " wyżyn społecznych " będą głupcami a ci z " nizin " ludźmi mądrymi . Tak ma być w czasach końca . To takie dodatkowe potwierdzenie . Reszta wypełnia się już na naszych oczach . Ja to widzę , nie wiem jak inni . Może są biblijnymi ślepcami i głuchymi ? To zgoła nie mój problem .
słowiczek poznański2019.01.25 20:46
"To zgoła nie mój problem." - masz racje lesiu keller. Jesteś sierpem obrzezany.
Halny2019.01.26 9:10
Pogadaj z Wałęsą - myślę, że oboje nadajecie na tej samej częstotliwości.
kalif2019.01.25 18:42
Taki Nostradamus przy bolku wysiada , jakby żył to na pewno by chciał brać lekcje u Bolka Lech Wałęsa był już niemal każdym: mężem, ojcem, elektrykiem, szczęśliwym graczem w totka, przywódcą Solidarności, laureatem nagrody Nobla, człowiekiem roku, człowiekiem nadziei i wolności, prezydentem państwa, pisarzem, doktorem, profesorem, mędrcem Europy, bohaterem superprodukcji o hollywoodzkim rozmachu, natchnieniem dla guru od motywacji, mentorem opozycyjnych elit et cetera. teraz doczekaliśmy się prorok czekam AZ OGŁOSI SIĘ MESJASZEM
nikt2019.01.25 18:18
A , jeszcze coś pominęłam . O tym , że to początek końca UE ja pisałam na długo przed jakąkolwiek myślą o Brexicie . No i nadstawianie drugiego policzka gdy dostanie się uderzenie w jeden . Czy to nie mowa przypadkiem o tym by się nie mścić , przebaczać i zostawić zemstę Bogu ? Ale to osobna historia . Nic mi nie wiadomo o tym , by nadstawić głowę po to by dać się zabić . Chociaż pierwsi Chrześcijanie tak to interpretowali . Ale to wynikało z innych powodów .
nikt2019.01.25 18:00
" Mądrej głowie dość po słowie ". :):):):):):):):):):) Dodam - albo po obrazku . Pierwsza wypowiedź L. Wałęsy w zupełności zgadzałaby się z moją . Może wyrażoną nieco innymi słowami . Co zaś do drugiej , to przecież nie należy On ( celowo piszę z dużej litery ) do inteligencji a jest prostym niewykształconym robotnikiem . Mądrość istnieje jeszcze w prostym narodzie . Pośród intelektualistów następuje totalny jej brak i duży niedobór i wśród inteligencji .Lech Wałęsa należy do ludzi mądrych . Poprzez powodzenie i dobrobyt nieco się zagubił , ale ostatnio dostał baty , a więc prawdopodobnie wszystko wraca do normy .
Mistuś-Pasiflorek2019.01.25 17:01
L. Walesa, skocz sobie na bandzi :D
Tomek2019.01.25 16:51
Zawsze to powtarzam: Wypiłeś - nie udzielaj się publicznie w mowie i piśmie ;)
Jahu2019.01.25 16:25
Bandyta wpadł do mojego biura.. Wnusiu to ty?
Hanna2019.01.25 18:11
Super!!!!!!
doktorek2019.01.26 10:57
brawo!!!
Piotr Nowak 2019.01.25 16:14
Frondo do qwy nendzy! Czy wy wiecie że te wasze komentarze nie działają?!! Po prostu wszystkich doprowadzają do szału! Kółko się kręci i kręci i kręci i kręci... To jest irytujące maksymalnie! Nie chcecie fb to wróćcie do disqusa albo innej wtyczki. Trzeba się pogodzić z porażką. Po prostu nie umiecie tego zrobić - bo nie działa. Nie da się odpisywać jak jest wiecej niż 3 odpwiedzi w wątku. A jak jest dużo komentarzy to już w ogóle nie działa... No dramat Zawiązuję ruch na rzecz " nie wkur**iających komentarzy" Ktoś za? Komuś działa i go nie irytuje? Wątpię!
nikt2019.01.25 20:16
U mnie wszystko działa . Chyba masz coś nie tak z komputerem lub też jakieś elektromagnetyczne zakłócenia związane często z pogodą .
nikt2019.01.25 20:30
I nie przeklinaj tak , bo to brzydko . :)
Halny2019.01.26 9:15
Polecam szybszy Internet. Naprawdę. Piszę komentarz z Podhala i działa. Nie ma co się wkur....