Roszczenia żydowskie? Prof. Śpiewak atakuje ministra Jakiego - zdjęcie
19.04.19, 12:58(fot. screen)

Roszczenia żydowskie? Prof. Śpiewak atakuje ministra Jakiego

28

- Niech będzie po jego trupie. Specjalnie mnie nie przejmuje ten pan – tak prof. Paweł Śpiewak odpowiedział na słowa Patryka Jakiego, że nigdy nie zgodzi się na roszczenia dotyczące majtków pożydowskich.

- Po moim trupie - powiedział wiceminister Patryk Jaki o roszczeniach do majątków pożydowskich. W rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim odpowiedział mu w programie "Tłit" portalu wp.pl dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego prof. Paweł Śpiewak.

- Niech będzie po jego trupie. Specjalnie mnie nie przejmuje ten pan. To człowiek, który jest analfabetą prawnym z wykształceniem magisterskim. Co on wygaduje? -odpowiedział prof. Śpiewak

- To człowiek, który jest analfabetą prawnym z wykształceniem magisterskim. Co on wygaduje?- stwierdził dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego.

- Mówienie, że Żydzi, którzy zostawili tu majątki i których potomkowie żyją w innych krajach, nie mają do nich prawa, to złamanie fundamentalnej zasady wolnej gospodarki, zasady własności. Minister Jaki mógłby odejść od polityki, pójść się pouczyć do jakiejś szkoły i zdobyć porządne wykształcenie - powiedział Śpiewak.

 

bz/wp.pl

Komentarze (28):

MarianCh2019.04.23 13:20
Oby Wielkie Imię, którego pragnienie zrodziło wszechświat, Rozbrzmiewało w całym Stworzeniu Teraz. Oby ta Wielka Obecność rządziła waszym życiem i waszym dniem i wszystkimi żywotami tego świata. I powiedzcie ‘Tak’. Amen. Zawsze i wszędzie błogosław, błogosław to Wielkie Imię. Choć błogosławimy, wychwalamy, ofiarowujemy i sławimy piękno Twego imienia, Twego świętego Imienia, o Błogosławiony, pozostajesz nadal poza zasięgiem naszych pochwał, naszej pieśni, całkowicie poza zasięgiem wszelkiego ukojenia. Poza! Poza! I powiedzcie ‘Tak’. Amen. Oby Boskie Imię zrodziło Wielki Pokój i życie dla nas i wszystkich ludzi. I powiedzcie ‘Tak’. Amen. Ten, który przynosi wszechświat pokoju, obdarza pokojem nas i wszystko, co jest Izraelem. I powiedzcie ‘Tak’. Amen.
692019.04.21 3:22
Bezczelność tego icka jest wręcz przysłowiowa. Niech sam się pouczy prawa a i przy okazji historii. A ustawa indemunizacyjna z lat 60-tych to pies? Jeszcze niedawno krzyczeli o 60 miliardów teraz o 300. Normalnie procent jak u lichwiarza. zaraz zaraz a kto się lichwą parał? Czy nie nasi pejsaci koleżkowie? A poza tym a co z odszkodowaniami wobec Polski za to co żydzi nawywijali Polsce i Polakom podczas choćby II wojny i tym bardziej po wojnie?
true is true2019.04.20 13:25
Śpiewak jak zwykle kłamie, tu nie chodzi o mienie osób których bliscy żyją a o mienie bezspadkowe. Zydzi którzy żyli na terenie Polski a którzy zostali zamordowani przez Niemców byli obywatelami Polskimi, jeżeli zmarli bez spadkobierców ich mienie przejmuje skarb państwa. Takie jest prawo w całym cywilizowanym świecie ale ponieważ Polska jest b. słabym państwem chce się na niej wymusić pewien precedens aby wydobyć kilkaset mld dolarów. Jeżeli to się uda będzie oznaczało tylko jedno - żyjemy w czasach gdzie siła, kłamstwo i bezczelność,( za fasadą demokracji, humanizmu i poszanowania prawa) jest silniejsze niż kiedykolwiek w dziejach cywilizowanego świata.Indianie amerykańscy i Aborygeni także powinni wystąpić o odszkodowanie za swoje tereny które im zabrano
icek2019.04.20 0:53
Mozna powiedziec, ze taki facet to pracuje na tym, zeby w Polsce BYL antysemityzm, aby wszyscy narzekali na Zydow. Perfidne. Takie postawy powinny byc prawnie karane jak sam antysemityzm.
magister2019.04.20 0:49
Niestety, to sie coraz czesciej okazuje, ze wspolczesni profesorowie sa znacznie mniej inteligentni niz zwykli "magistrowie". Wystarczy ich posluchac i ciezko uwierzyc, ze to profesory.
Witek2019.04.19 20:34
Zabrać wam Kasę to inaczej będziesz śpiewał . Brak kultury to twoje JA......
harvey2019.04.19 17:31
skąd się biorą te antypolskie profesorskie kanalie finansowane w dodatku przez podatników? przecież tę kanalię powinno się już dawno wyrzucić na zbity ryj w niebyt razem z engelking i grabowskim, to po prostu skandal że ja dokładam się do finansowania antyposlkich świń
anonim2019.04.19 17:19
kłamie jak to żyd potrafi. Jaki powiedział że minie BEZSPADKOWE należy do państwa i tyle!
magda2019.04.19 17:11
Socjologia jako nauka nie istnieje, podobnie jak ekonomia- jest to obserwacja przemijających zjawisk, nie mając żadnego wpływu na ich przebieg. Tak że, profesura w tej dziedzinie jest nieuprawniona.
Reytan2019.04.19 16:00
Podli Zydzi zawsze klamia. I zawsze tak samo zdradzaja Polske. Spiewak zyje z naszych podatkow !
Ix Ypsilon2019.04.19 15:17
Śpiewak to chazarski żyd i od niego, my Polacy nic innego usłyszeć nie możemy.
m2019.04.19 15:00
Mówiąc wprost i po chamsku – jeśli Polska nie zapłaci Żydom żądanej przez nich łapówki, Nasz Najważniejszy Sojusznik może zostawić nas – jak to mawiają gitowcy – z fiutem w garści. http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4455
Olej2019.04.19 14:48
Okazały, czerwony łeb z pęczkiem profesorów po WUML-u Mamy wciąż do wyboru na naszym korpusie głowę albo łeb. Od 1945 r. mieliśmy łeb sterujący nami, łeb który siebie obrał za elitę i się na nią trwale i z uporem kreuje. On jest profesor, no bo jest. Mówi co mówi i basta. On jest ważniejsza figura od samego premiera i prezydenta razem wziętych, a gdy dołączy do niego niejaki Dawid Warszawski wtedy nie ma mocnych. Ziemia się pod nami rozstępuje. Jak łeb nam wbija w naszą jaźń, że byliśmy mordercami nie ma odwołania. Jak nam łeb wbijał przez 50 lat, że jesteśmy robotnikami i chłopami tak nam w końcu wbił. Nie ma odwrotu. Profesorowie prawdziwi są tam gdzie jest ośrodek mocy – we łbie trwale przyszytym po sowiecku. Na ile trwale niech świadczą fakty, że od 20 lat my społeczeństwo płacimy grubą forsę aby tacy profesorowie wysadzali się nam na jestestwo okazując przy tym jeszcze jaki zaszczyt nas spotyka. Jesteśmy zaszczyceni jaśnie profesorze, Pan nas oświeca !
m2019.04.19 14:43
A ja podejrzewam, że jak trzeba będzie, to i po trzydziestu kilku milionach trupów wyciągną te pieniądze. Taka natura.
hrabia Potocki2019.04.19 14:29
Panie profesorze to magister ma racje a nie profesor , radze sie doksztalcac, klamstwo nie poplaca , pan magister mowil o mieniu bezspadkowym, a pan odwraca kota ogonem , na nauke panie profesorze zawsze czas, chyba ze sa to objawy sklerozy niszczacej mozg
Kazio2019.04.19 14:26
Śpiewak śpiewa co mu ślina na jęzor przyniesie..
Urszula2019.04.19 13:57
Majtków? Mówi się majtek. :D
ZERR02019.04.19 13:53
Jak zwykle - kłamie nie na temat, gdyż chodzi wyraźnie i jednoznacznie o "mienie bez spadkobierców" A co do innych... w zasadzie też nie mają do majątków prawa. Nie mają, ponieważ od początku majątki te zostały objęte BEZPRAWNIE. 97% tak zwanych majątków żydowskich w XX-lecia międzywojennego (a o tym mowa) wzięło się stąd, że zaborcy po powstaniach wywłaszczali Polaków i ich majątki oddawali za bezcen Żydom. To stąd jacyś Żydzi mieli 'kamienice'. Kamienice ODEBRANE bezprawnie przez Carat polskim kupcom, mieszczanom i szlachcie. To stąd dziś jacyś Żydzi noszą polskie, szlacheckie nazwiska - ponieważ przyjmowali je wraz z rabowanymi majątkami ziemskimi, przyjmowali po poprzednich właścicielach, zamordowanych lub wywiezionych na smierć na Syberię. Niestety jednym z bandyckich warunków postawionych Polsce w 1918 roku przez Anglię było poozostawienie tych zagrabionych majątków w łapskach złodziei.
Cogito ergo sum2019.04.19 13:40
Wielu Żydów zamieszkałych w Polsce to nielojalni obywatele. Podobnie było kiedy bolszewicy wkraczali do Polski. Śpiewak idzie w zaparte i leci w cwaną gapę odwołując się do czegoś co nie istnieje w prawie w przypadku mienia bez spadkowego. Żydzi usiłują zastosować tu metodę gangu wymuszającego haracz w wielu przypadkach im się udało. Norwegia, Szwajcaria. Swoje cierpienie usiłują zamienić na srebrniki.
anonim2019.04.19 13:27
Ale jaki mówił o mieniu bez spadkowym panie profesorze :)...
Agnieszka2019.04.19 13:26
Profesor, co swój tytuł nabył w czasach komuny i boi się rzetelnych badań naukowych, ma coś do tytułu magisterskiego. Smutny brak krytycyzmu. Ale z tym, że po trupie Jakiego gotowi są tacy przejść, to nie jest wykluczone - w końcu mają doświadczenie, bogacąc się nie po raz pierwszy na trupach swoich braci poległych w czasie II wojny światowej.
Wiesław Kaloryfer2019.04.19 13:49
A o którym tytule mówisz? Paweł Śpiewak za komuny zrobił magistra i dra. Natomiast habilitację zrobił dopiero w 2000 r. (nie ma tyt. prof. zwyczajnego). Ale od kiedy katolikowi zależy na pisaniu prawdy. Szczególnie w Wielki Piątek.
ZERR02019.04.19 13:59
Po 2000? No to za komuny, bo przecież tylko skrajni naiwniacy wierzą w 'obalenie komuny'. Do anschlussu do UE 3RP to czysta komuna, przepoczwarzony PRL
Wiesław Kaloryfer2019.04.19 17:42
Tak? A to nie wiedziałem. Ja myślałem, że dopiero w 2015 r. na jesieni po wyborach był prawdziwy pierwszy chrzest Polski (a nie jakiś tam Mieszko).
polak2019.04.19 17:33
ciekawe jak jego rodzina przeżyła holokaust bez pomocy polaków, chyba że przyjechali na czołgach czerwonoarmistów jako komunistyczni przodownicy
Wiesław Kaloryfer2019.04.19 17:41
Ojciec tak. Przynajmniej wiki mówi, że okres II wojny Jan Śpiewak (starszy - nie mylic z synem Pawła Śpiewaka) spędził w ZSRR. Za to matka - Polka spędziła II WŚ w Lublinie i okolicach ucząc na tajnych kompletach. Tylko co to ma do rzeczy w tej materii? Najsmieszniejsze jest to, że oburzenie w Polsce wywołuje (w 100% słusznie) nawoływanie do odszkodowań lub zwrotów tzw. mienia bezspadkowego. Tymczasem wypowiedź Śpiewaka dotyczy mienia "zwykłego", tj. takiego, gdzie żyją spadkobiercy i jest komu domagać się tego zwrotu. Ba, może być jeszcze śmieszniej. Nie znam tej wypowiedzi Jakiego, ale wcale bym się nie zdziwił, dgyby ona dotyczyła właśnie mienia BEZspadkowego. Wyszłoby na to, że się kłócą, choc tak naprawdę każdy z nich mówi o czym innym ^^
Mirek2019.04.19 13:15
A ja uważam że to Żydzi powinni Polsce zapłacić odszkodowanie . Chociażby za zdradę Polski w roku 1920 i w 1939 kiedy masowo zdradzili Polskę przechodząc na współpracę z sowietami . Polacy uratowali 100 do 200 tysięcy Żydów którzy bez pomocy Polaków nie mieli szans na przeżycie a ilu Polaków uratowali Żydzi !!! ŻADNEGO !!! . Wprost przeciwnie . Zaraz po II wojnie obsadzili prawie wszystkie stanowiska w resortach siłowych i wymordowali 50 tysięcy polskich patriotów . Jeden tylko Salomon Morel w podległych mu obozach zamordował 1800 ludzi . Ja bym ci dał odszkodowanie .....
polak2019.04.19 17:20
za takie wypowiedzi i brak szacunku dla narodu ,który ich ratował -żydzi będą nietolerowani --czy ten" profesoryna " jest myślącym człowiekiem