Rostowski: Kaczyński buduje dyktaturę. PiS nigdy nie odda już władzy - zdjęcie
22.04.16, 10:30

Rostowski: Kaczyński buduje dyktaturę. PiS nigdy nie odda już władzy

Czy Jacek Rostowski naprawdę był polskim ministrem? To wprost nie do pomyślenia, bo dziś dał całkowicie wyraźny dowód tego, że nie ma on kontaktu z rzeczywistością. Może właśnie dlatego polska polityka była prowadzona przez ostatnie osiem lat tak, a nie inaczej?...

Były minister przekonywał, że trzeba "na wszystkich forach" walczyć o "utrzymanie demokracji w Polsce". Powiedział dosłownie:

Najważniejsza rzecz, to żeby na wszystkich forach walczyć o utrzymanie demokracji w Polsce. Jeżeli partia rządząca, władza wykonawcza łamie prawo, łamie konstytucję co dzień, prezydent nie zaprzysiągł i co dzień odmawia zaprzysiężenia trzech legalnie wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, co znaczy, że co dzień - w mojej opinii - popełnia przestępstwo z art. 231 niedopełnienia obowiązków urzędnika państwowego albo przekroczenia uprawnień. Podobnie premier nie publikując orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Rostowski stwierdził, że Polska będzie dyktaturą - i to co gorsza dyktaturą biedną, a biedy Rostowski nie lubi! Najbardziej antypolskim działaniem jest niszczenie demokracji w Polsce - bo Polska niedemokratyczna będzie po prostu ewidentnie dyktaturą. I wiadomo, że dyktatury na ogół są biedne - już mówiąc poza wszystkim innym. Poza tym oczywiście Unia Europejska jest klubem krajów demokratycznych i kraj, który nie jest demokratyczny, nie może być w Unii - ocenił.

Dopytywany przez dziennikarza RMF FM Konrada Piaseckiego, czy naprawdę uważa, że Polska jest na drodze do dyktatury, powiedział:

"Uważam, że Polska jest na drodze do dyktatury, tak. Mówię to z pełnym przekonaniem".

Pytany, kto miałby być dyktatorem, stwierdził: - No wiemy, kto byłby polskim dyktatorem. To jest chyba dość ewidentne. Zresztą zamach na Trybunał Konstytucyjny jest częścią - jestem przekonany - przemyślanego planu, aby móc tak zmanipulować wybory w 2019 roku, żeby nigdy władzy w Polsce nie oddać, nawet jeśli PiS dostałby np. tylko 25 procent głosów - co jestem przekonany, że będzie. Oni też wiedzą, że taka groźba istnieje, i dlatego dzisiaj się przygotowują do efektywnego wywłaszczenia Polaków z praw demokratycznych.

Pytany przez Piaseckiego, czy trzeba zabiegać o przeciwdziałanie temu wszystkiemu na forum międzynarodowym, odparł: "dokładnie". 

Rostowski stwierdził też, że dziś Polska nie spełnia warunków członkostwa w Unii: Gdyby dzisiaj Polska kandydowała do członkostwa w Unii, nie zostałaby przyjęta, bo już nie spełnia tych wymogów demokracji, które są wymagane, dlatego, że premier i prezydent dzień w dzień już od wielu miesięcy, łamią prawo.

kad