,,Rostowski i Nowak mogli popełnić przestępstwo'' - zdjęcie
21.11.18, 18:50Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC BY-SA 2.0 / screenshot Youtube

,,Rostowski i Nowak mogli popełnić przestępstwo''

Można też już w tym momencie mówić o dużym prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa” - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową przewodniczący komisji śledczej ds. VAT, poseł Marcin Horała, odnosząc się do dzisiejszych zeznań byłej wiceminister finansów za czasów rządów PO-PSL.

Jak poinformował:

W najbliższych dniach przygotujemy zawiadomienia o tym, że prawdopodobnie doszło do popełnienia przestępstwa urzędniczego przez byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego i byłego szefa gabinetu premiera Sławomira Nowaka”.

Wcześniej na swoim twitterze Horała odnosząc się do zeznań Elżbiety Chojny-Duch stwierdził, że są one sensacyjne. Więcej piszemy o tym TUTAJ.

W rozmowie z PAP Horała stwierdza:

Minister Rostowski pracownika kancelarii dużej firmy audytorskiej, międzynarodowej (...) jednocześnie uczynił społecznym doradcą; ta osoba urzędowała w Ministerstwie Finansów. Sławomir Nowak jako szef gabinetu politycznego prezesa Rady Ministrów (...) nieformalne spotkania w KPRM, w których uczestniczyli też pan Janusz Palikot, ale też osoba nazywana przez świadka „cieniem” Janusza Palikota, jakiś doradca stanowiący prawdopodobnie ogniwo pośrednie między lobbystami”.

dam/PAP,Fronda.pl