03.11.15, 21:10

Rosjanie mówią o zamachu. Bo było jak w Smoleńsku

Na anglojęzycznej wersji kremlowskiego portalu informacyjnego SPUTNIK News pojawił się artykuł o katastrofie samolotu na Synaju. W tekście cytowany jest egipski ekspert ds. katastrof lotniczych, który podejrzewa zamach terrorystyczny. Ekspert mówi o silnym wybuchu. Na to wskazywałaby duża liczba część ciał pasażerów. Dokładnie tak, jak pod Smoleńskiem...

"Duża liczba części ciał może wskazywać na potężną eksplozję, która miała miejsce zanim samolot uderzył w ziemię" - powiedział w rozmowie ze SPUTNIK News egipski ekspert medycyny sądowej, który badał ciała ofiar samolotu A321.

Dokładnie tak samo było po katastrofie smoleńskiej. Wówczas jednak na możliwość wybuchu będącego skutkiem zamachu wskazywano niezwykle rzadko, a nigdy ze strony polskiego rządu czy rosyjskiej. Moskwa od razu wykluczyła taki scenariusz końca TU-154M.

Skąd te różnice w podejściu?...

kad/telewizja republika/sputnik.news

Komentarze

anonim2015.11.3 20:46
W Smoleńsku ewidentnie miała miejsce egzekucja, przeprowadzono przewrót po którym platformersi zdobyli pełnie władzy.
anonim2015.11.3 21:13
e-migrant POkurczu na zamachu skorzystały twoje platfusy.
anonim2015.11.3 21:13
Joenam czerska wywłoka POszczekuje.
anonim2015.11.3 21:30
@Majestic Pan jest katolikiem? Szczerze wątpię, czytając Pańskie komentarze i ich język pod nie wiadomo już którym już artykółem. Albo się Pan stosuje do 9 przykazania albo proszę się wypowiadać na innych portalach.
anonim2015.11.3 21:49
To dwie różne rzeczy .Smoleńsk to sprawa polityczna, a tu akurat cywile i dzieci. Niech odpoczywają w pokoju.
anonim2015.11.3 21:54
exoccidentelux bez wątpienia to z czerskiej przylazłeś, zmień POrtale
anonim2015.11.3 21:55
temida nad Ukrainą do Ruskiej rakiety też zginęli cywile i dzieci, tak samo rozpaczałaś.
anonim2015.11.3 22:07
@Majestic Nie rozumie? Masz jakieś wąty że wspólczuje się ludziom , nie ważne z jakiego narodu .Rosjanie według ciebie to ? Jesteś po prostu miernotą intelektualną.
anonim2015.11.3 22:11
temida Rosjanie zbyt dużo zła wyrządzili abym mógł im współczuć, najpierw musza przyznać się otwarcie do winy dopiero wtedy traktujmy ich jak Ludzi.
anonim2015.11.3 22:26
Teraz mogą podnieść głowy i mówić: nas też zestrzelili czego chcecie?
anonim2015.11.3 22:27
@Majestic Walnij się w swoją pierś .Gdybyś miał trochę oleju czytałbyś trochę historii . A ta wiem wymaga myślenia. Taki mały incydent miał miejsce: 1)Potępiamy pakt Ribbentrop-Mołotow. Ale nie tylko my jesteśmy odpowiedzialni za współpracę z nazistami - powiedział Władimir Putin podczas obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. http://polska.newsweek.pl/putin-na-westerplatte---zajmijcie-sie-wlasnymi-paktami-z-hitlerem,43010,1,1.html 2)O tym mówił: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/marszalek-smigly-rydz-czlowiek-ktory-rozpoczal-ii-wojne-swiatowa-2015-09 Czasem trzeba poczytać!
anonim2015.11.3 23:16
temida Ruski to na wszystkich rozkłada odpowiedzialność jeśli już zostanie przyparty do muru. Posądzanie Polaków o winę za II wojnę światową dla Ruskiego nie stanowi problemu, dobiorą odpowiednie wydarzenie i złożą pozornie mającą sens historyjkę. Najpierw to sama zapoznaj się z historią bliżej, bez korzystania z sprawozdania zamieszczanego na szemranych stronach internetowych które w razie konieczności z Polaków uczynią nazistowskich kolaborantów.
anonim2015.11.3 23:41
@Majestic - popieram. Polacy odpowiedzialni za II wojnę, Polacy odpowiedzialni za holocaust... co jeszcze? Rosjanie, a Sowieci w szczególności potrafili z czarnego zrobić białe i na odwrót. Skoro temida rzuciła linkami, to ja odpowiem w ten sam sposób. Serdecznie polecam - oglądnijcie sobie. To film estońskiego bodajże reżysera, który korzystał z archiwów KGB, które Rosjanie pozostawili w krajach bałtyckich, a także rozmawiał z bardzo szacownymi historykami. Ostrzegam - film zawiera drastyczne sceny. https://www.youtube.com/watch?v=bdpzrPEvDOQ
anonim2015.11.4 3:12
@Majestic Lubię jak walisz w lemingów i platfusów. Ale co była winna Darina Gromova? sprawdź sobie kto to taki ...
anonim2015.11.4 7:27
Taaa w smoleńsku był zamach.... Macie dowód? Fronda pisze bzdury o zamachu jak zwykle. Żeby coś udowodnić trzeva mieć dowody
anonim2015.11.4 9:34
http://www.niewygodne.info.pl/artykul6/02589-Putin-wysyla-160-ekspertow--Tusk-wysyla-Ewe-Kopacz.htm
anonim2015.11.4 16:33
Ale mamy tu znawców. Bezdyskusyjnie - Smoleńsk, to jak jeden tu pisze - egzekucja w celu przejęcia władzy. A o de mnie, to również usunięcie niebezpiecznego człowieka / L Kaczyński/ który zagrażał imperialnej polityce Putina. Co do dowodów, jak ktoś tu pisze, to są oczywiste. Po pierwsze, samolot pod bardzo małym kontem, przy prędkości 260 km/h w podmokłym gruncie /zapadali się po kostki w błocie/ nie robi żadnego rowu, pomimo swoich 70 ton. Po drugie rozleciał się na tysiące kawałków - proszę porównać wypadek rosyjskiego TU na lotnisku moskiewskim, gdzie uderzył w nasyp autostrady przy prędkości o 30 km większej. Pękł na trzy części i tylko dwie osoby zginęły a trzy przeżyły. Po trzecie, dla czego nie pozwolono otwierać trumien w kraju i nie pozwolono na uczestniczenie w sekcji ofiar, światowej sławy patologa, którego rodziny ofiar do kraju sprowadziły i chciały żeby uczestniczył. Zresztą, niema co więcej zajmować czasu, bo odpowiedź jest dziś od samych Rosjan z katastrofy na Synaju. I co do tego ostatniego, to nie byłbym zdziwiony, gdyby okazało się to odpowiedzią na zestrzelony MH17 /Ukraina/. Tam świadomie zlikwidowano dziesiątki niewinnych dzieci. A takich zbrodni nie puszcza się płazem !!!
anonim2015.11.4 16:51
Tematy Wideo Galerie Kupony rabatowe Cyklotron w Bronowicach Nagrody im. Teresy Torańskiej Newsweek.plPolska AA Podziel się Prezydent Kaczyński z generałem Jaruzelskim na paradzie zwycięstwa w Rosji? mol/RMF FM/PAP 27-03-2010 , ostatnia aktualizacja 09-08-2011 13:25 0 Śp L Kaczyński miał jechać do Moskwy , ktoś mu jawnie przeszkodził . I do dziś sieją nienawiść!! Prawda zwycięży i zaskoczy nie jednego. Rosja zaprosiła generała Wojciecha Jaruzelskiego na paradę zwycięstwa 9 maja w Moskwie – informuje RMF FM powołując się na słowa Władymira Kożyna z kancelarii prezydenta Dmitrija Miedwiediewa. Na tegoroczne obchody Rosjanie zaprosili również prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Czyżby miała powtórzyć się sytuacja sprzed pięciu lat, gdy obok prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego na trybunie honorowej na Placu Czerwonym zasiadł Jaruzelski? – pyta RMF FM. Czy prezydent Kaczyński też pojedzie? Rosjanie zapraszają Lecha Kaczyńskiego do Moskwy Radio powołuje się na słowa Władymira Kożyna z kancelarii prezydenta Dmitrija Miedwiediewa, który twierdzi, że wystosowano zaproszenia do dziewięciu byłych głów państw osobiście biorących udział w bojowych działaniach przeciwko nazistowskim Niemcom. Na tej liście są były generał gubernator Australii, były prezydent Albanii, były wielki książę Luksemburga, pierwszy prezydent Macedonii, generał armii Jaruzelski z Polski, były król Rumunii, były prezydent USA George Bush, były prezydent Francji Valéry Giscard d'Estaing i były prezydent Chorwacji. Rosjanie dostali na razie potwierdzenia przyjazdu od czterech osób. Czy jest wśród nich generał Wojciech Jaruzelski, tego nie wiadomo. Gen. Jaruzelski powiedział, że nie chce komentować tych informacji z Moskwy. - W tej materii obecnie wypowiadać się nie chcę - powiedział Jaruzelski. Brakuje też konkretów ze strony Kancelarii Prezydenta. Władysław Stasiak, jej szef, powiedział, że w przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie związane z zaproszeniem prezydenta L. Kaczyńskiego na 9 maja do Moskwy. Dopytywany, czy wśród tematów podejmowanych na spotkaniu będzie też kwesta ewentualnego udziału gen. Jaruzelskiego w moskiewskich obchodach, powiedział, że uzgodnienia będą dotyczyły "wszystkich aspektów tego, co się będzie działo 9 maja w Moskwie i będzie to decyzja podjęta wspólnie". Stasiak powiedział też, że nie może oficjalnie potwierdzić informacji o zaproszeniu gen. Jaruzelskiego do Moskwy. - Ja takiej wiedzy oficjalnie nie dostałem - mówi. Pytany o możliwość udziału prezydenta i gen. Jaruzelskiego wspólnie na tych obchodach odmówił odpowiedzi. - Im mniej szczegółów do momentu podjęcia decyzji, tym lepszy będzie efekt – twierdzi Stasiak. RMF FM przypomina, że planowane na 9 maja obchody 65. rocznicy zwycięstwa nad faszyzmem w Rosji mają być niezwykle okazałe. W defiladzie na Placu Czerwonym przemaszerują także oddziały dawnych sojuszników w wojnie przeciwko hitlerowskim Niemcom. Obok Amerykanów, Brytyjczyków i Francuzów ma wziąć udział także oddział wojska polskiego."
anonim2015.11.4 17:49
Większości tzw. polaków (specjalnie przez małe p) w pale się nie mieści że to był zamach. Może to i lepiej.
anonim2015.11.5 16:28
Joenam: to wysuwaj panna stąd. Holadnia czeka! e-migrant: a jakie cele osiągnął PiS po 10 kwietnia? To, że stracił cennych ludzi? Dlaczego do tej pory spotkałem tylko jedną inteligentną lewaczkę, a cała reszta to banda debili?
anonim2015.11.5 16:29
Zamach? Jaki zamach, to zwykły błąd, tylko kogo?...