04.08.14, 10:39fot. Wikimedia Commons

Rosja nie dostanie broni od Niemiec! Zmiana kursu Merkel?

Taką informację opublikowała niemiecka gazeta „Sueddeutsche Zeitung", powołując się na odpowiedź jaką udzieliło niemieckie ministerstwo gospodarki na interpelację partii Lewica.

„W związku z sytuacją na Krymie szef resortu Sigmar Gabriel w marcu wstrzymał pozwolenie na opiewający na kwotę 120 mln euro kontrakt”. Jak pisze "SZ", ministerstwo zabiegało o rozwiązanie kompromisowe, jednak pomimo kilkumiesięcznych rozmów nie doszło do porozumienia z dyrekcją Rheinmetall. "SZ" podkreśla, że decyzja niemieckiego rządu idzie znacznie dalej niż sankcje przyjęte niedawno przez UE, nie obejmujące podpisanych już kontraktów, lecz jedynie przyszłe umowy.

Jak przypomina „SZ” „centrum dowodzenia wyposażone w laserowe symulatory najnowszej generacji oraz komputerowe systemy oceny zdolności bojowej uczestników manewrów, miało zostać zainstalowane w tym roku na poligonie w Mulino w pobliżu Niżniego Nowogrodu. Rocznie mogłoby się tam szkolić 30 tys. rosyjskich żołnierzy wojsk pancernych i piechoty”.

mod/Newsweek.pl/Sueddeutsche Zeitung

Komentarze

anonim2014.08.4 10:48
Bardzo ciekawy news! Jeszcze ciekawsze jest to, czego nie widać, bo zostało zakryte. Nie dowierzam informacjom o złamaniu strategicznego sojuszu Niemcy-Rosja (jak minister Gorczakow nie wierzył w nie zdementowane informacje).
anonim2014.08.4 12:31
Jeszcze Francja, Austria i Włochy wspierają wojny Putina.
anonim2014.08.5 3:50
" Rosja nie dostanie broni od Niemiec! Zmiana kursu Merkel? " Zadna zmiana kursu. Klarcia już od dłuższego czasu mówiła/pisała, że będzie tak, jak właśnie jest teraz.
anonim2014.08.5 8:37
o super ale nie wierzę Merkel