Rodziny modlą się o synod - zdjęcie
04.10.15, 09:16

Rodziny modlą się o synod

2

Tysiące rodzin z włoch uczestniczyło w czuwaniu modlitewnym na placu św. Piotra. Intencją w jakiej zebrali się tam pielgrzymi, była prośba o łaski dla wszystkich biorących udział w rozpoczynającym się dziś Synodzie Biskupów o Rodzinie.

Modlitwy wiernych wzbogacono fragmentami katechez Papieża o rodzinie, które wygłaszał podczas swoich audiencji generalnych. Świadectwo o swoim życiu i znaczeniu wiary w budowaniu małżeńskiej i rodzinnej miłości dawali rodzice oraz ich dzieci. W spotkaniu wzięło udział wielu członków ruchów katolickich - Drogi Neokatechumenalnej, Odnowy w Duchu Świętym, Akcji Katolickiej, Ruchu Focolari oraz Komuniy i Wyzwolenia. 

Na koniec spotkania do zebranych rodzin przemówił Ojciec Święty. Oto jego słowa: 

„Każda rodzina zawsze jest w istocie światłem, choćby i słabym w ciemnościach świata.  Historia Jezusa rozpoczyna się w rodzinie, w której będzie wzrastać przez trzydzieści lat. Jego rodzina tak jak wiele innych, żyła w zagubionej wiosce na obrzeżach imperium. Aby dziś zrozumieć rodzinę, wkraczamy w tajemnicę Rodziny z Nazaretu. Jest to życie ukryte, powszednie i zwyczajne, takie jak życie większości naszych rodzin, z ich cierpieniami i prostymi radościami. Życie przeniknięte pogodną cierpliwością w przeciwnościach, poszanowaniem dla każdego, braterstwem i pokorą, która wyzwala i rozkwita w służbie. Rodzina jest miejscem ewangelicznej świętości, realizowanej w najbardziej zwyczajnych warunkach. Oddycha się w niej pamięcią pokoleń i zgłębia korzenie, które pozwalają iść daleko. Jest to miejsce rozeznania, gdzie wychowuje się do rozpoznawania Bożego planu odnośnie własnego życia i akceptowania go z ufnością. Jest to miejsce bezinteresowności,  dyskretnej obecności, braterskiej i solidarnej, które uczy wychodzenia od siebie, aby przyjąć drugiego, aby przebaczać i otrzymać przebaczenie".

Papież podziękował wszystkim za wsparcie i wezwał do dalszej modlitwy

MW/radiovaticana.va

Komentarze (2):

anonim2015.10.4 11:00
+++
anonim2015.10.4 12:00
Synod o rodzinie to kuriozum. O czym tu dyskutować? Rodzina to kobieta z mężczyzną i ich dzieci. Cała reszta to rozmaite patologie i dewiacje. Koniec synodu. Dziekuję.