Najlepszy piłkarz świata, za którego od dwóch sezonów uchodzi kapitan polskiej reprezentacji piłkarskiej Robert Lewandowski, zdobył dziś wraz ze swoim klubem Bayernem Monachium 8. z rzędu mistrzostwo Niemiec. Łącznie to już 10. triumf Lewandowskiego w Bundeslidze.

Bayern Monachium w ostatnim dziesięcioleciu zdecydowanie zdominował rozgrywki ligowe u naszych zachodnich sąsiadów. A z Lewandowskim na pokładzie aż ośmiokrotnie z rzędu stawał na najwyższym podium w Bundeslidze.

Były napastnik Lecha Poznań zostawał jednak mistrzem Niemiec jeszcze zanim wylądował w klubie ze stolicy Bawarii. Kapitan a zarazem najlepszy strzelec polskiej reprezentacji dwukrotnie wygrywał Bundesligę również ze swym poprzednim niemieckim klubem – Borussią Dortmund.

Do tytułu mistrza Niemiec najlepszy napastnik świata dołoży w tym sezonie również 7. już w karierze koronę króla strzelców Bundesligi. Od 5 lat Lewandowski nie daje się nikomu zdetronizować na tronie najlepszego snajpera ligi niemieckiej. W tym sezonie do siatki rywali trafił już 33 razy, a pozostały do rozegrania jeszcze 3 kolejki, więc Polak ma ogromne szanse, by jeszcze powiększyć swój dorobek.

 

ren/90minut.pl