"Te decyzje, które są podejmowane w Polsce, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, będą niezwykle istotne" - powiedział Rcik Perry w trakcie przemówienia podczas spotkania z prezydentem Polski Andrzejem Dudą.

W trakcie wizyty sekretarz stanu ds. energetyki podkreślił, że przyjechał do Polski, aby podkreślić rangę współpracy z USA.

"Wydaje mi się, że waga Polski dla Unii Europejskiej, dla relacji pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a tym regionem świata, zajęło miejsce centralne, kiedy prezydent poprosił panią Georgette Mosbacher, żeby została ambasadorem w Polsce" - mówił Perry.

"Dywersyfikacja źródeł energii równa się sile polskiej gospodarki, przywódcy tego kraju zdają sobie z tego sprawę. Chciałem skłonić głowę za to, że państwo rozumiecie, jak ważna jest dywersyfikacja. W Stanach Zjednoczonych mamy to szczęście, że możemy dostarczać tę energię, to dzięki technologii amerykańskiej, innowacji - i dzięki Bogu - te zasoby są dla nas obecnie dostępne" - dodał.

W trakcie spotkania doszło do podpisania umowy pomiędzy PGNiG oraz Cheniere Marketing International w ramach której przez najbliższe 24 lata amerykanie dostarczać będą do portu w Świnoujściu gaz ziemny LNG.

"To jest sygnał dla całej Europy, że w ten sposób można rozwijać przyszłość Europy, bezpieczeństwo energetyczne, dywersyfikować źródła energii - to jest wspaniały dzień dla Europy" - podsumowął Rick Perry.

mor/Niezalezna.pl/Fronda.pl