Wczorajsza wygrana z Czarnogórą w meczu eliminacji mistrzostw świata może przynieść reprezentacji Polski jeszcze jeden, wyjątkowy sukces. Już niebawem możemy znaleźć się w zestawieniu dziesięciu najlepszych drużyn świata!

Reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii może awansować do pierwszej dziesiątki rankingu FIFA. Wszystko dzięki doskonałym wynikom w obecnych eliminacjach. Ranking bowiem ustalany jest w ten sposób, że zaliczają się do niego wyniki oficjalnych meczów z ostatnich czterech lat, przy czym mecze o punkty są warte znacznie więcej, niż towarzyskie. 

Tym samym Polakom "kasują" się wyniki meczów z bardzo słabych dla nas eliminacji do mistrzostw świata w 2014 roku, a zastępują je sukcesywnie doskonałe rezultaty z obecnej kampanii. Dzięki temu oraz wspaniałej grze na Euro 2016 i eliminacjach do tamtego turnieju kadra Adama Nawałki zdołała już awansować na najwyższe w historii 12 miejsce. Pierwsza dziesiątka jest jednak coraz bliżej.

By Polacy awansowali, muszą zostać spełnione pewne warunki związane z występami drużyn sąsiadujących w rankingu z naszą reprezentacją. Chodzi o Hiszpanię i Urugwaj. 

Hiszpanie musieliby przegrać, lub zremisować z Francją, z którą zagrają we wtorek. Z kolei Urugwaj nie może wygrać z Peru, z którym gra we wtorek. Jeżeli oba warunki zostaną spełnione, Polacy znajdą się w pierwszej dziesiątce rankingu FIFA. 

emde/onet.pl