29.11.17, 09:15Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Rekordowa liczba podpisów pod projektem 'Zatrzymaj aborcję'!

Już wkrótce do Sejmu trafi projekt Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Zatrzymaj aborcję". Jak powiedziała pełnomocnik Komitetu, Kaja Godek, liczba podpisów pod projektem ustawy, której celem jest wyeliminowanie z ustawy o planowaniu rodziny przesłanki eugenicznej, będzie "rekordowa".

"W czwartek przyniesiemy do Sejmu podpisy, których liczba będzie sukcesem. Dopiero uchwalenie ustawy „Zatrzymaj aborcję” będzie realną zmianą"- podkreśliła Godek w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". Zapytana, czy liczba podpisów pod projektem "Zatrzymaj aborcję" będzie rekordowa, odpowiedziała, że  „zbiórka trwa do ostatniej chwili”, a liczbę podpisów będzie można podać dopiero w czwartek, ponieważ wtedy mija termin złożenia wszystkich podpisów w biurze podawczym i wszystkie trafią do Warszawy. 

Jednocześnie, Kaja Godek podkreśliła, że ich liczba będzie "rekordowa". 

"W największej kampanii udało się zebrać 600 tys. podpisów. Tym razem na pewno będzie ich więcej"-poinformowała działaczka pro-life. 

Projekt Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Zatrzymaj aborcję" ma na celu wyeliminowanie z ustawy o planowaniu rodziny przesłanki eugenicznej, czyli możliwości usunięcia ciąży w sytuacji, gdy wiemy, że dziecko urodzi się chore. Pomysłodawcy ustawy zwracają uwagę, że większość aborcji w naszym kraju i na świecie, to aborcje na dzieciach z zespołem Downa. Celem projektu jest właśnie ograniczenie aborcji eugenicznych.

ajk/PAP, Fronda.pl