Rekonstrukcja rządu. Emilewicz: Tak, to jest możliwe, mówił o tym premier Morawiecki - zdjęcie
16.07.20, 09:10Screenshot Youtube - Kancelaria Premiera

Rekonstrukcja rządu. Emilewicz: Tak, to jest możliwe, mówił o tym premier Morawiecki

4

Według doniesień medialnych, w tym między innymi portalu money.pl, premier Mateusz Morawiecki nie jest zadowolony ze wszystkich swoich pracowników i ze swoimi stanowiskami pożegnać się może nawet trzech ministrów. Tymczasem wicepremier Jadwiga Emilewicz przyznaje, że rekonstrukcja rządu Zjednoczonej Prawicy rzeczywiście jest możliwa.

W rozmowie na antenie TVN24 Emilewicz przyznała:

[…] na pewno możliwa jest rekonstrukcja rządu, od pewnego czasu mówił o niej także i premier Mateusz Morawiecki, na ten temat będą dyskutować liderzy partii koalicyjnych”.

Zaznaczyła, że w każdej koalicji po wyborach jest czas przesilenia i wynikają różnice zdań. Co do samej rekonstrukcji, przyznała że nie rozmawiała jeszcze o tym z premierem Morawieckim ani prezesem Kaczyńskim. Przypomniała jednak, że premier mówił o możliwości rekonstrukcji:

[…] o tym, że pewnie trzeba dokonać przeglądu ministerstw, być może trzeba je odchudzić, by może trzeba zmniejszyć ich ilość o tym też mówiliśmy, więc to będą racjonalne decyzje pod wyzwania na te najbliższe lata”.

Kto może pożegnać się ze swoim stanowiskiem? Zdaniem money.pl jednym z wymienianych nazwisk jest szefowa resortu pracy i polityki społecznej Marlena Maląg i minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

dam/money.pl,TVN24

Komentarze (4):

Małgorzata2020.07.16 20:25
Rekonstrukcja ? A może Prezes Kaczyński zmieni premiera Morawieckiego i wi-ce p. Sasina ?
Natalja Siwiec2020.07.16 9:53
Ilość ministrów i wiceministrów jest tak ogromna, że wyyebanie połowy tych nierobów partyjnych na pysk przyczyniłoby się do znacznych oszczędności. Zapomniałem tylko, że Pis stawia na rodzinę, rodzinę członków i sympatyków tego ugrupowania.
Oto PiSs:2020.07.16 9:40
Ksiądz Isakowicz-Zaleski skomentował fiasko swojej kandydatury na Facebooku. "Sojusz ołtarza z tronem w pełnej kresie. Nie miałem złudzeń, co do wyniku głosowania, bo wierchuszka PiS musiała odwdzięczyć się władzom polskiego Kościoła za ustawiczne poparcie polityczne" - napisał.
Jerzy2020.07.16 9:31
Rekonstrukcja, owszem tylko najpierw głównego architekta pandemii ryżego felczera w kajdanach wyprowadzić. To jak u Hitchcock'a - na początek trzęsienie ziemi a potem napięcie ma rosnąć. W związku ze zdradą obleśnego gowina, i jego walkę o prezydenturę czaskowskiego wszyscy od niego MUSZĄ zniknąć (felczer nie musi - został wyprowadzony), potem Gliński - za walkę o bezkarność wszelkiej maści fundacji - dzięki niemu tacy jak owsiak chodzą z pękatymi brzuchami i uśmiechami na ubeckich ryjach, kolejny to Czaputowicz – to dzięki niemi czerwona hołota ciągle pałęta się po placówkach dyplomatycznych, ostatnia dwóch zapijaczonych kacapów to udowodniło prześlizgując się przez „kontrolę” polskiej placówki przy ONZ. Morawiecki też powinien wylecieć, ale jeśli nie wróci pani Szydło to bez sensu, dam mu jeszcze szansę. To na początek, to MUSI być wykonane, aby PiS zaczęło udowadniać, że chce wygrać kolejne wybory