Prezydent Andrzej Duda może zawetować ustawę dotyczącą rekompensaty dla mediów publicznych, która została w połowie miesiąca przyjęta przez Sejm – twierdzi Krzysztof Łapiński.

Wspomniana ustawa zakłada przyznanie mediom publicznym niemal 2 mld złotych rekompensaty. Jak stwierdził Łapiński w rozmowie na antenie Radia Plus – początkowo był przekonany, że prezydent ustawę podpisze, ponieważ media publiczne potrzebują pieniędzy i bez nich ciężko będzie im przetrwać. Jak dodał:

[…] dzisiaj patrząc jak duże mogą być koszta podpisania takiej ustawy, nie tyle skłaniam się, co zastanawiam się, czy jednak rozwiązanie nie będzie inne”.

Dalej stwierdził:

[…] coraz bardziej prawdopodobne moim zdaniem jest, ale to tylko moja dywagacja, robocza hipoteza, nawet zawetowanie ustawy po oszacowaniu możliwych nawet strat wyborczych, że skoro ta ustawa budzi takie kontrowersje, została sklejona umiejętnie przez opozycję z pieniędzmi na onkologię…”.

Dodał też:

Nieważne jakie są fakty, ważne jaka jest ich interpretacja zewnętrzna, a tak się stało, że ta ustawa została sklejona i podpisanie jej może oznaczać koszty dla prezydenta. W związku z tym skłaniam się ku takiemu przewidywaniu, że może pojawić się weto”.

dam/Radio Plus,Fronda.pl