Reforma 500 Plus, podwyższenie wieku emerytalnego. Program PO jednak istnieje! - zdjęcie
09.07.19, 11:04Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr, edytowane

Reforma 500 Plus, podwyższenie wieku emerytalnego. Program PO jednak istnieje!

7

Program Platformy Obywatelskiej jest jak yeti: niby jakiś tam istnieje, ale nikt go nie widział. Jak jednak zauważył dziennikarz TVP Info, Michał Rachoń, program został wreszcie zamieszczony na oficjalnej stronie największej partii opozycyjnej w polskim parlamencie. 

"Dobrze, że pojawiły się jakieś hasła, bo chcemy rozmawiać merytorycznie. Nasz program jest znany, mieliśmy konwencję programową, za chwilę będziemy mieli duży program na jesienne wybory"-skomentował tę informację szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk. 

Jak wskazał Rachoń, program PO dotyczy m.in. zreformowania programu społecznego 500 Plus i utrzymanie go jako formy pomocy socjalnej, powrotu do podwyższonego wieku emerytalnego oraz przywrócenia zlikwidowanych gimnazjów.

"Nie będzie żadnych podwyżek wieku emerytalnego. Program 500 plus, to też jest bardzo charakterystyczne, my traktujemy jako program prorodzinny, prorozwojowy, który ma wpłynąć również na wsparcie rodziny i poprawę demografii, a nie jak tzw. socjal, bo tak – rozumiem – to PO dzisiaj traktuje"- powiedział Michał Dworczyk, odnosząc się do poszczególnych propozycji. Polityk zauważył, że wciąż trwają dyskusje, czy Platforma wystartuje w jesiennych wyborach sama, czy też w koalicji. 

"Na razie opozycja zajmuje się przede wszystkim sama sobą. PiS chciałoby rozmawiać merytorycznie. Zależy nam, żeby kampania była merytoryczna, oparta o programy, a nie emocje"-podkreślił szef KPRM. 

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze (7):

Krzysz2019.07.9 13:31
Wszyscy Polacy to jedna rodzina, chłopak czy dziewczyna, hetero czy homoseuksualista, prawak czy lewak, przedsiębiorca czy pracownik, wierzący czy niewierzący, pełnosprawny czy niepełnosprawny, wykształcony czy niewykształcony, patriota, nacjonalista czy kosmopolita. Czy można nas wszystkich pogodzić? Czy można sprawić, że wszyscy będą się szanować? Czy można stworzyć konsensus, który każdy uzna? Pierwsza władza czy środowisko, które to uczyni zasłuży aby rządzić wiecznie i zasłuży aby ich pomniki stały na każdym skwerze, placu i ulicy. Wątpię aby było to PO czy PIS czy SLD czy PSL czy reszta obecnych ugrupowań.
Malgorzata W2019.07.9 21:10
A więc o kim myślisz? Jeszcze sie taki nie urodził, co by wszystkim dogodziłn!! O sobie myślisz???
Krzysz2019.07.10 12:35
Masz rację, nie można wszystkim dogodzić. Dobry konsensus to taki kiedy wszyscy są trochę niezadowoleni i trochę zadowoleni. Jeżeli z danego rozwiązania mamy kogoś totalnie zadowolonego i kogoś totalnie nieszczęśliwego wtedy zawsze będzie chęć konfliktu, zdrady, dowalenia, rewolucji. Zachęcam do rozmyślań jak pogodzić w sprawie najtrudniejszych tematów: socjalizm vs kapitalizm, aborcja vs brak aborcji, in vitro vs brak in vitro, związki partnerskie vs brak związków partnerskich, rozdział państwa od Kościoła vs brak rozdziału państwa od Kościoła, niezależny system sprawiedliwości vs system sprawiedliwości pod kontrolą polityków, centralizacja władzy vs decentralizacja władzy. Tematów jest więcej. Pierwszy łeb jak sklep, który byłby wstanie wprowadzić konsensus do powyższych, zasłuży by rządzić wiecznie
Dorcia2019.07.9 13:05
Tak?
JR2019.07.9 12:58
Gimnazja zostały wprowadzone przez Żydówkę Hall. Dodam, że taki system istnieje w Izraelu! Totalni się pogubili albo powariowali!!! Z takim programem do ludzi. Kompletni głupcy i tępaki. Nie wiadomo co robić, płakać lub śmiać się. Już lepiej wyglądało jak program zawierał dwa słowa: walka z PIS. Teraz go rozwinęli na swoją zgubę!
Ziutek2019.07.9 11:58
Ta partia w Polsce rządziła 8lat i jaki program mieli widzieliśmy, kraść, kraść, kraść 🤣
JR2019.07.9 13:00
Co więcej potrafią? Nic. Do zawodu złodziej nie trzeba mieć wykształcenia.