Program Platformy Obywatelskiej jest jak yeti: niby jakiś tam istnieje, ale nikt go nie widział. Jak jednak zauważył dziennikarz TVP Info, Michał Rachoń, program został wreszcie zamieszczony na oficjalnej stronie największej partii opozycyjnej w polskim parlamencie. 

"Dobrze, że pojawiły się jakieś hasła, bo chcemy rozmawiać merytorycznie. Nasz program jest znany, mieliśmy konwencję programową, za chwilę będziemy mieli duży program na jesienne wybory"-skomentował tę informację szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk. 

Jak wskazał Rachoń, program PO dotyczy m.in. zreformowania programu społecznego 500 Plus i utrzymanie go jako formy pomocy socjalnej, powrotu do podwyższonego wieku emerytalnego oraz przywrócenia zlikwidowanych gimnazjów.

"Nie będzie żadnych podwyżek wieku emerytalnego. Program 500 plus, to też jest bardzo charakterystyczne, my traktujemy jako program prorodzinny, prorozwojowy, który ma wpłynąć również na wsparcie rodziny i poprawę demografii, a nie jak tzw. socjal, bo tak – rozumiem – to PO dzisiaj traktuje"- powiedział Michał Dworczyk, odnosząc się do poszczególnych propozycji. Polityk zauważył, że wciąż trwają dyskusje, czy Platforma wystartuje w jesiennych wyborach sama, czy też w koalicji. 

"Na razie opozycja zajmuje się przede wszystkim sama sobą. PiS chciałoby rozmawiać merytorycznie. Zależy nam, żeby kampania była merytoryczna, oparta o programy, a nie emocje"-podkreślił szef KPRM. 

yenn/TVP Info, Fronda.pl