'Rak ginie w 42 dni'-skrywana prawda czy 'austriackie gadanie'? - zdjęcie
08.12.18, 14:07

'Rak ginie w 42 dni'-skrywana prawda czy 'austriackie gadanie'?

Dieta doktora Breussa miała wyleczyć 45 tysięcy osób. Gdy pacjent pije słynny "austriacki sok", rak umiera w 42 dni. 

Breuss Cancer Cure to restrykcyjna dieta obejmująca 42-dniową głodówkę urozmaicaną piciem specjalnego soku warzywnego i herbaty. Wszystko według teorii doktora Breussa, w myśl której rak potrzebuje solidnych posiłków, aby przeżyć w ludzkim ciele.

Warto oczywiście zaznaczyć, że doniesienia o skuteczności nie są poparte odpowiednimi dowodami, brak również jak do tej pory wiarygodnych badań naukowych, które udowodniłyby mechanizm działania tej kuracji. Są jedynie doświadczenia dzieisiątek tysięcy osób...

Podstawą terapii Breuss Cancer Cure jest ścisła dieta trwająca 42 dni urozmaicona piciem specjalnych soków warzywnych i herbat. Pacjenci nie powinni również spędzać czasu na szlaku żył wodnych, aby uniknąć negatywnego promieniowania.

"Wynalazca" tej niesamowitej terapii, Rudolph Breuss urodził się w Austrii w 1899 roku. Najpierw pracował jako elektryk, potem jako naturopata. Stworzył Breuss Cancer Cure oraz Breuss Total Cancer Treatment. Zmarł w roku 1990.

Stworzony przez Breussa słynny 'austriacki sok'  zapewnia niesamowity efekt- po prostu... zabija raka. W ciągu swojego życia Breuss wyleczył ponad 45 tysięcy ludzi, u których rozwinął się rak lub inna ciężka choroba. Całą tajemnicą jest to, że wg teorii Breussa rak może przeżyć jedynie dzięki podaży białka w diecie.

Naturopata opracował plan dietetyczny na 42 dni, sugerując, aby pacjent pił tylko herbatę oraz specjalny sok z buraka. Gdy chory powraca do pełni zdrowia, rak i jego komórki... umierają z głodu. 

Wszystko, czego Ci potrzeba to ekologiczne, organiczne i koniecznie czyste warzywa, najlepiej z przydomowego ogródka:

burak (55%)
marchew (20%)
korzeń selera (20%)
ziemniak (3%)
rzodkiewka (2%)

Wystarczy jedynie zblendować wszystkie składniki. 

Burak jest skarbnicą wartości odżywczych, takich jak antyoksydanty, witaminy: C, B1, B6, kwas foliowy, pantotenowy (witamina B5) oraz minerały: potas, fosfor, magnez, wapń, sód, żelazo, cynk. Dlatego uważany jest za jedno z najzdrowszych i najbardziej pożytecznych warzyw na świecie. Ciemnoczerwony kolor warzywa potwierdza jego wartości, zgodnie z teorią: im ciemniejsze tym zdrowsze.

Burak jest bogaty w betainę, aminokwas o udowodnionych właściwościach przeciwnowotworowych. W dodatku wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające i oczyszczające (detoksykacyjne). Badania naukowe donoszą, że betaina uszkadza komórki rozrastającego się w ciele guza.

Może być używany w leczeniu wielu rodzajów raka. Jedno badanie pokazało nawet, że jest on w stanie poprawić stan pacjenta bez względu na to, jaki rak się u niego rozwinął.

Całe leczenie jest dokładnie opisane w trzech książkach napisanych przez samego Breussa. 

Breuss skrupulatnie pilnował, aby chorzy pacjenci nie jedli ani nie pili niczego innego, prócz soków i herbat, które sam zalecał. Klucziowy jest czas trwania- 42 dni. Każdemu dawał ścisłe instrukcje na temat przygotowywania i spożywania odpowiednich soków i herbat.

Według zapewnień twórcy, jego eksperymentalna dieta od 1950 roku wyleczyła ponad 2000 pacjentów. Jak oszacował Breuss, od 1986 roku zostało wyleczonych dodatkowych 40 000 pacjentów z diagnozą raka lub innej nieuleczalnej choroby. Otrzymywał od pacjentów listy z podziękowaniami w latach 1971-1985.

Breuss zaznaczał, że leczenie będzie skuteczne tylko przy skrupulatnym przestrzeganiu jego instrukcji. Wierzył, że mógłby wyleczyć około miliona chorych, gdyby medycyna akademicka go wsparła, zamiast stawać w opozycji.